Şimdi Ara

MİDAS yatırım uygulaması nasıl önerir misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Ben banka üzerinden yapmak vermek aracı kurumlara güvenemiyorum. Sürekli al sat yapmıyorsanız ödenen komisyonlar binde 2 gibi oranlarda olduğundan çok fark yaratmıyor diye düşünüyorum.

• furkan1zek kullanıcısına yanıt

Bende siz gibiyimde hocam, 150.000 parada 1.500 tl gibi rakamlarda az paralar değil ki. Bankalarda su kaçırmış eşşeğe.

• narsess kullanıcısına yanıt
    Memnunum bir problemim yok ilk açıldığı dönemlerden beri kullanıyorum
  • Mesajım bulunsun.
  • Kurum batsa bile paranız batmaz, hisseniz takasbankta saklanır, bunlar adı üstünde sadece aracı kurum.

Senelik 500.000 tl işlem hacmi yapsanız,

Örnek komisyon oranları banka binde 1,2 olsa 600 tl, aracı kurum binde 0,3 olsa 150 tl ediyor.

Diğer kesinti ve ücretlere de bakmak lazım. Ama aracı kurumların tek işi ve uzmanlığı bu olduğu için müşteri hizmetleri daha kaliteli hizmet sunuyor diye düşünüyorum.

• ilk defa duydum.

• Böcekli sümük kullanıcısına yanıt

Vergi olayını nasıl çözüyorsunuz bana çok zor geliyor temettü aldığımız zaman vergi ödemeli miyiz?

• Midas'ın twitter hesabı aktif olarak bu tür sorulara cevap veriyor. En kolay oradan soru sorulabilir diye düşünüyorum.

• Bu aracı kurumların genel olarak komisyon oranlarına nereden bakabilirim
  • Veyahut investing veyahut tradingview de Midas gibi alım satım var mı
  • bende 2 aydır kullanıyorum. herhangi bir sorun yaşamadım.

komisyon kesinti için soranlar olmuş;

%0,04 kesiyor

mesela 2000 tl lik bir hisse aldığınız sizden 0,80 kuruş kesiyor. garanti bankası 4 tl kesiyor.

bu konuda midas daha mantıklı.

• midas uygulaması güzel, grafikler liste olusturma vs bankacılık uygulamalarına gore daha kolay ve dinamik. SPK tarafından denetleniyor. usd bakiye yıllık %4 ile nemalanıyor, tl bakiye de takasbank tahvil oranında nemalanıyor. yurtdışı etf'ler alınabiliyor, ayrıca kısmi hisse alımı mevcut. ben 6 aydır buradayım memnunum.

• madro kullanıcısına yanıt

ben şahsen garanti bankasını kullanıyorum ve nedense 4 tl yi sorun etmiyorum.

• 2022 sonlarından beri Midas kullanıyorum. Aylarca kampanya nedeniyle 0 komisyon ödedim. sonrasında işlem hacmine göre onbinde 2 -3 gibi meblağ ödüyorum. Garantide uzun vade oğlumun portföyü var. Onlarsa binde 2 civarı alıyorlar. Yani 10 katı. al sat olayım çok az olmasına rağmen garantinin aldığı komisyon göze batıyor. kaldıki arayüzü çok vasat ve kullanışlı değil. Maaş hesabım var diye ordan devam ediyorum ama başka bir aracı kuruma geçmeyi kafama koydum. Marbaş veya Osmanlı Yatırım olabilir.

Midas ta al sat kolay, komisyon düşük ama halka arz olayı sıkıntı. Hemen hemen hiç bir halka arz yok. Sadece mobil uygulama olarak var, web sitesinden işlem yok. Birde amerikan borsalarına da yatırım imkanı var Midasta.

• Farklı aracı kurumları da kullanan birisi olarak şuanlık avantaj ve dezavantajlarını paylaşayım. Ancak temelde bunun sadece MKK'da saklanan hisselerimizi yönetmek için tercih edilen bir aracı kurum olduğunu unutmamak gerek.

+

Hesap işletim ücreti yok. Komisyon oranı ise bankalara göre daha uygun, diğer aracı kurumlarda ise pazarlık yapmak gerekiyor. Eğer uğraşmayayım derseniz %0,04 ve sistem hacminize göre otomatik tanımlıyor.

Portföy takip listesi oluşturabilme.

Hisse transferi kolay.

-

Para yatırıp çekme işlemleri 10-15 dakika sürdüğü oluyor, hızlı aksiyon alamayabilirsiniz.

Halka arz çoğunlukla yok.

Bir kaç defa sistemsel problem yaşadım, piyasa açılışında alacağım hisseyi alamadım.

• Bende ykb kizip gectim 6 aydir problem yok/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.