Şimdi Ara

Microstar S1 HD uydu alıcı ile ilgili herşey 99 TL (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
774
Cevap
11
Favori
76.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bütün kanalları silin yeni tp olarak aşşağıdaki frekansı girip taratın. Oluşan kanal listesini usb ye yükleyip bilgisayarda sıralayın ve cihaza yükleyin. Anlatımlar 11. sayfada var.

TÜRKSAT TANITIM

11855 V - Dikey Batı 30000 3/4 6714 6814 Türksat 4A
  • quote:

Orijinalden alıntı: MOHER

Bütün kanalları silin yeni tp olarak aşşağıdaki frekansı girip taratın. Oluşan kanal listesini usb ye yükleyip bilgisayarda sıralayın ve cihaza yükleyin. Anlatımlar 11. sayfada var.

TÜRKSAT TANITIM

11855 V - Dikey Batı 30000 3/4 6714 6814 Türksat 4A

Hocam ilginize teşekkürler ve fakat 11. Sayfa da anlatım yok mobildeyim acaba sayfa numarası mi farkli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • takip

• rLzApex kullanıcısına yanıt
    SIFIRDAN YENİ KANALLARI BULMA
    Bütün kanalları silin
    1- "Menü- Kurulum- Tp listesi- Ekle" ye girin.
    2-Açılan pencereye aşağıdakileri girin.
    Frekans: 11855 V
    Polarizasyon: V - Dikey
    Sembol Oranı: 30000
    3- Frekans listeye yeni eklendiyse tp listesinin en sonuna eklenir. Eklenen bu frekans üzerindeyken ağ taramasını açık yapıp tarayın.
    4- Zaten mevcut gibi bir uyarı alırsanız listeden bu frekansı bulun ve ağ taramasını açık yapıp tarayın.

CİHAZDAN KANAL LİSTESİNİ ALMA
    Flash diski bilgisayarda fat 32 şeklinde biçimlendirin.
    Uydu cihazına bir adet flash disk takıyoruz ve sistem ayarları- güncelleme menüsüne giriyoruz. Menüde "mavi-kaydet" işaretini görene kadar kumandanın ortasındaki mavi tuş ile flash diskin içersine giriyoruz. Mavi tuşa basıp cihazın içerisindeki kanal listesini kaydediyoruz. Asıl sorunumuz da burada başlıyor. Çünkü kumanda ile sıraladığımız kanalları cihaz o sıra ile yedeklemiyor.

CİHAZDAN ALINAN KARIŞIK KANAL LİSTESİNİN BİLGİSAYARDA SIRALANIP CİHAZA GERİ YÜKLENMESİ
    Bu editör MİCROSTAR S1 / STARCOM 8200 HD/ HOMETECH 8800 cihazları için kanal düzenlemenizi sağlar. Editör tarafımdan bu cihazlarla çalışacak hale getirilmiştir. Öncelikle dosyanın içerisinde hazırladığım kullanma talimatını okuyun. Sadece service kısmındaki listeyi düzenleyip sıralayın. Herhangi bir sorun çıkma olasılığına karşın düzenlediğiniz kanal listesini farklı bir isimle kaydetmenizi tavsiye ederim.
    MİCROSTAR S1 / STARCOM 8200 HD/ HOMETECH 8800 CİHAZLARI İÇİN KANAL EDİTÖRÜ
    Editör ile düzenleyip cihaza yüklediğiniz kanal listesi varsayılan kanal listesi olur. Yani fabrika ayarlarına dönseniz bile yüklediğiniz kanal listesi aynen kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aduket atan adam -- 21 Ağustos 2016; 9:35:49 >

• Hocam zahmet verdim teşekkürler.

• Maalesef bu dediğiniz olmuyor. Yazılımlar arasında bu cihaz tanınmıyor. O yüzden telden kontrol edilemiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goyathla

Besleme devresi sorununu şişen kondansatoru degistirerek 50 krs harcayarak halledebilirsiniz.

Benim sorum bu cihazla kullanabilecegimiz gucu yuksek bir evrensel kumanda var mi? Evde bi tane var ama eslesmedi. Bir bilen var mi?

Evet ben kullanıyorum. Bir kumandacıdan almıştım. FAV500 gibi birşeydi. Öğrenebilen akıllı kumanda olması lazım. Sadece akıllı olanlar olmaz. Şimdi evde değilim tam ismini yazamaycağım. Kumandası bozulduğu için ondan almış ve kumanda ile eşleştirmiş öğretmiştim akıllı kumandaya. Bir kere kaydettiniz mi öyle kalıyor hafızası silinmiyor. Güzel bir akıllı kumanda.

Neyse kumandayı buldum güncelledim yazıyı.http://www.kumandadunyasi.com.tr/index.php?route=product/product&product_id=400 bu linkteki kumanda çok kullanışlı. Aynısını kullanıyorum 2 yıldır. Pili çıksın gitsin farketmez. Bir kere kaydet tuşları istedğin şekilde o şekilde kullanıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecemy -- 22 Ağustos 2016; 14:25:42 >

• Maşallah diyeyim. Alırken 4 tane hd kanal vardı. Herkes 4 kanal için ne olcak falan diyen oluyordu. Ama bugün dünya kadar HD kanal var ve performansı halen muhteşem. Bu cihazı alıp kullanmanıza vesile olduğum için de çok mutluyum. Gerçekten fiyatının üstünde bir ürün. Keşke teknik desteği yeterli olsa idi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: themay

birisi bana bu uydu çıkışının arkasından hangi kablo hangi çıkış v.s. ile ac3 sesleri alacağımı anlatabilir mi?
    5+1 ses sisteminde denemediğim yer kalmadı insan seslerini alamadım,
    kımızı beyaz kablo ile deniyorum bunlarıdan dahada fazla alarak bütün sistemi tvdeki çıkışlaramı bağlayacağız acaba?
    kafa gitti bende :(

Uzun zamandır konuyla ilgilenmiyorum fakat AC3 sesleri desteklemiyordu diye hatırlıyorum. Videoyu pc den sesini dönüştürüp izleyebilirsiniz galiba. Başka türlü olmuyor diye hatırlıyorum. Konunun en başlarındaki ilk 10 sayfanın içerisinde bununla ilgili araştırma ve denemeler cevaplar olması lazım. İlk zamanlarda uğraşmıştık bu konuyla. Ama şu an sonucu tam net hatırlayamiyorum. Konunun en başından okumaya başlarsanız aradığınız cevabı bulacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: gecemy

Maalesef bu dediğiniz olmuyor. Yazılımlar arasında bu cihaz tanınmıyor. O yüzden telden kontrol edilemiyor.

malesef cihaz mefta olalı çok oldu ama lg g2 den kumanda edebiliyordum aynen akıllı kumanda özelliği ile...

• Hdmi girişi görüntü aktarmiyor benim boyle bir sorunla karşılaşan oldu mu arkadaşlar. Bir çözüm oneriniz var mi

• Malesef benim makinede çalışmamaya başladı. İlk başlarda bir kaç kez restart da çalışıyordu, gün geçtikçe restart sayısı arttı. Artık hiç açılmıyor. Çözümü yoksa degistircez artik

• quote:

Orijinalden alıntı: lifeguard1

Hdmi girişi görüntü aktarmiyor benim boyle bir sorunla karşılaşan oldu mu arkadaşlar. Bir çözüm oneriniz var mi
    Bana olmuştu ama daha ilk aldığımda falan. Çözümü bulamayınca değiştirmişlerdi. Benimki de ne tvye ne kanal göstergesine birşey vermiyor. Boşa çıkmış kolay birşeyse düzelteyim dedim ama pek kullanan da kalmamış herhalde

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.