Şimdi Ara

Microsoft, Xbox'un klavye ve mouse desteği için Razer ile işbirliği yapıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun bir süre önce Microsoft'un oyun konsolu Xbox'a klave ve mouse desteği geleceği açıklanmıştı. Ancak bu özelliğin beta olarak test edilmesinden bu yana iki yıl geçmesine rağmen somut bir adım atılamamıştı. Ortaya çıkan belgeler Microsoft'un Xbox'a bu özelliği kazandırmasına az kaldığını gösteriyor.

Xbox'a klavye ve mouse desteği geliyor

Sızan belgelere göre Microsoft, oyuncuların strateji ve birinci şahıs nişancı türü oyunları daha rahat oynayabilmeleri için Xbox'a klavye ve mouse desteği getirecek. Şirketin bu konuda uzmanlaşmış olan oyuncu ekipmanı üreticisi Razer ile işbirliği yaptığı ortaya çıktı.

Ortaya çıkan raporlarda, Microsoft'un Xbox için klave ve fare üretmek isteyen şirketlere yönelik, ürünlerin hangi özelliklere sahip olmaları gerektiğinin gösterildiği sunumlar da yer alıyor. Xbox kullanıcıların hangi tarihte klavye ve mouse desteğine sahip olabilecekleri ise şimdilik netleşmiş değil.

• Sonunda, kim neyle oynamak istiyorsa oynasın. Playstation içinde aynısı söyleniyordu ondan da halâ ses yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximus8282 -- 24 Haziran 2018; 15:25:7 >
  • Xbox resmen şahsıma yönelik çalışma yapıyor şuda olsa ne güzel olur dediğim herşeyi yaptı adamlar :) popcorntime ve streamioda gelsin kodi güzel ama yetmez. Acaba onlar yüklenebiliyor mu olan arkadaşlar varsa bilgilendirebilirler mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Pubg için getirsinler

• Bir de Steam gelsin.

Valve'in Steammachine ile yapamadığını yaparlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi konsol parası daha hazırlayın.

• Windows 10 kurulabilir olsa xbox one x alırdım direk. Pc toplamaktan daha iyi.

• Ben de güncelleme gelince pcdeki mouse'u çıkarıp xboxa takarak oynayacağımı sanıyordum. Özel setler gerektireceği ve bunların aşırı pahalı olacağını öğrenmiş olduk.

• Bu iş birliğinden iyi sonuçlar çıkacağı kesin ama fiyat ne seviyede olur onu kestiremiyorum açıkçası. En pahalı ürünlerden biri olabilir gibi geliyor bana. Neyse tek yapsınlar da, nasıl olsa düşer zamanla.

• xbox ile Windows birleşti zaten tamamen bir bu eksik oluyordu, Microsoft bütün bir oyun platformu kurdu şuan resmen. Burada en büyük sıkıntıyı önce Steam sonra PS çeker, PS'in yine kaliteli özel yapımları avantajı var, Steam'in pek bir avantajı yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.