Şimdi Ara

Microsoft, Windows kullanıcılarını Edge tarayıcısına zorlamaya devam ediyor (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
58
Cevap
0
Favori
1.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eğer windows kurulumunu yaparken bu özelliği açtıysanız böyle reklamlar çıkması normal. Ayarlardan özel deneyimleri kapat diye aratarak kapatabilirsiniz.

Microsoft, Windows kullanıcılarını Edge tarayıcısına zorlamaya devam ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremec -- 31 Mayıs 2020; 20:39:59 >
  • Google'dan cevap gecikmedi ve arama sayfasında chrome'u önermeye başladı. Bi dakika... doğru ya, bu 862 yıldır zaten olan bişeydi.

Microsoft, Windows kullanıcılarını Edge tarayıcısına zorlamaya devam ediyor

Aynı haberi burada kaçıncı kez görüyorum bilmiyorum ama zorla edge'e geçirteceksiniz beni de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Basteryus -- 31 Mayıs 2020; 21:3:34 >
  • Eski Edge'i tek seven de benim sanırım, keskin hatlı tasarımı, not alınabilmesi gibi özellikleri hoşuma gidiyor. Yenisini denemedim ama eskisi hız olarak Chrome'un bir tık altı gibiydi onu da düzelttilerse tadından yinmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Liseliler bilmez bu adamlar 98'de internet explorer'ı böyle dayatmaktan ceza yemişlerdi. aynen devam bozma.
  • Tarayıcı gerçekten mükemmel, chrome tabanlı olmasına rağmen ondan daha stabil ve kullanışlı. Uygulama önerileri sanırım Başlat ayarlarından kapatılabiliyordu. Yani kapatılamasa da çok da büyütülecek bir sorun değil açıkçası. Kendi ekosistemi, yapabilir. Abartmamak kaydıyla tabi ki.

• Microsoft edge de arama yapınca yandexi açıyor. Microsoft edgede arama yapsın
  • Microsoft edge de arama yapınca yandexi açıyor. Microsoft edgede arama yapsın

• Edge'in yeni sürümü süper.Chromeden verileri ve eklentileri direk çekiyor.Eklentiler çalışmazsa kaldırıp yeniden kurun.

• Hocam yeni edge chrome'daki bütün verilerinizi sorunsuz taşıyor. Uğraşmanıza gerek yok yani:)

• Öncelikle Chrome eskiden en iyi tarayıcı idi. Firefox'un bir türlü kendisine rakip olamaması ve Internet Explorer' ın da yavaş ve gelişmeyen sisteminden
    ötürü Chrome verdiği hizmeti hızlı olması eklentilerinin ve mağazadaki yardımcı uygulamalarının artması Chrome ' u diğer tarayıcılardan popüler ve seçilen marka haline getirdi. Ancak son birkaç yılda Chrome tekelleşti. Kendi servislerini kullanacağımız zaman reklam ve uyum sorunu çıkarmaya başladı. Bazı toolbar ve malware yazılımlarının hedefi haline geldi. Sürekli reklam virüslerini, malwareları ve çerezleri bilgisayarınıza kaydetmenize neden oldu. Chrome' u kapatıyorsunuz ve tekrar açtığınızda karşınıza olur olmadık siteler( v9-tp gibi) ve arama motorları çıkar oldu. Yani Chrome güvenlik sorunlarını, performans sorunlarını ve gizlilik sorunları doğurur oldu. Son bir kaç yıldır bu sorunlar nedeniyle ben sürekli bilgisayarıma Malwarebytes'ı kurmak zorunda kaldım. O yüzden Chrome 'u sildim ve 2 aydır Edge'i kullanıyorum. Artık Chrome kabak tadı vermeye başladı. Deli gibi ram kullanımı ,güvenlik sorunları bıktırdı. Chrome artık eskisi gibi değil sadece hızı kaldı.

• Herhangi bir reklam bile olmadan yükledim edge chronium. O günden beri chromeyi açmadım. Edge çok daha hızlı ve chrome gibi çökmüyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben zaten Beta'dan beri Microsoft Edge Chromium kullanıyorum. Google Chrome'un kaydırma animasyonu hoşuma gitmiyor pek. Edge Chromium'un animasyonu daha yumuşak ve daha güzel. Ayrıca arayüzü bana daha güzel geliyor. Chrome'un hala bazı artıları var tabii ki (geniş tema desteği gibi). Fakat ben Edge Chromium'a geçtiğimden beridir Chrome'un artık bilgisayardaki varlığını bile unutuyorum
    Kaspersky Protection eklentisi de Edge Chromium ile uyumlu hale gelince artık Chrome'u komple bıraktım. Chrome da iyi bir tarayıcı ama Edge benim daha çok hoşuma gidiyor.
    Ama bu reklam yapma olayı da saçma sapan noktaya gelmeye başladı artık. Farz edelim ki ben hala Chrome kullanıyorum. O zaman Edge reklamı yapmak ne kadar doğru? Hatta ben Edge kullandığım halde Search kısmında Edge reklamı çıkmaya devam ediyor
    Yahu zaten Edge kullanıyorum, niye reklamını yapmaya devam ediyorsun!

• Reliq kullanıcısına yanıt
    çerez ve yer imleri tamam şifreleri chrome dan nasıl alacağız tek tuş ile yardımcı olurmusunuz?
    edit: chrome içinde ayarlar şifreler sekmesinde dışa aktar seçeneği varmış
    edit 2: şifrelermdışarıya .csv uzantılı kaydediliyor fakat edge tarayıcı dan içe aktarmak için dosya yolu gösterdiğim de uzantıyı görmüyor en iyisi bir araştırayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr_divx -- 2 Haziran 2020; 1:12:21 >
  • Zorlama bence yanlış bir tabir. Kendi tarayıcısının reklamını yapabilir, önerebilir.
    Chrome, Firefox, Opera vs. yüklemeye ve varsayılan tarayıcı yapmaya izin vermeyip "zorla"
    Edge kullandırtsaydı o zaman zorlama olurdu.
  • Google yıllardır ana sayfasında yapıyor bunu, gmailde yapıyor. Microsoft ne zaman buna benzer hemde daha naif bir reklam koysa çıldırıyorlar ?? Senelerdir anlamadığım şey. Neden sadece MS yapınca sorun oluyor bu?

• Önemsiz.

• Chrome , Safari , Firefox , Opera hepsini kullanıyorum ama Mcirosft tarayıcısı asla
  • Ben bu olayların hiçbiri olmadan önce kullanıyordum edge'i baya iyiydi. ancak bingi sevmediğim için başlangıç arama kutusunuwww.google.com yaptım, edge-chrome karışık bir uygulama kullanıyorum yani
  • İki gündür Edge kullanıyorum ve çok memnunum. Bildiğin Chrome'un Microsoft makyajlı hali. Tüm şifrelerim, kullanıcı adlarım, sitelerim hepsini Chrome'dan eksiksiz aldı. Telefona da yükledim. Aynı altyapı olduğu için yabancılık çekmeden kullanabiliyorum.

Edge bana bir tık daha hızlı geldi. Bellek canavarı mı? Şuan bu yazıyı yazarken sadece bir sekme açık olmasına rağmen Edge 232MB sistem belleğinden yemiş. Chromium tabanlı olduğu için normal karşıladım ancak bellek sıkıntım yok.

Yenilik ve değişiklikleri seven biri olarak bir süre Edge ile devam edecem. Belki bundan sonra kalıcı olur, kim bilir?
  • Valla haklı. Çok güzel tarayıcı olmuş. Telefonda da kullanıyorum bilgisayarda da senkronizasyonu da açtım. Çok performanslı.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.