Şimdi Ara

Microsoft Windows 8'in fişini çekti (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
1.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: umut_baris

10 dan devam. 7'nin yavaş açılışına ve performanssız oluşuna tahammülüm yok.

7den 10a geçmeyi öneriyor musun?hız açısından fark var kabul ediyorum da office,antivirus vs... bir dolu yazılım onda da uyum sağlar mı?bir de bir süre sonra para isteyecek olması rahatsız edici değil mi?
  • Ben win7 ile daha 4 sene devam ederim. Win 8 i başından beri hiç kullanışlı bulmadım. Win 10 ise Win 8 in az daha kullanışlı hali gibi. Zaten Dx 12 falan ancan 3-4 seneye adam gibi kullanılır hale gelir gibi duruyor.

• 10 çoh hojtir.
  • Win10 nun en kötü özelliği otomatik güncelleme...
    istesenizde kapatamıyorsunuz...denk gelirseniz birkaç gün erteleniyor...mesela akşam pc yi kullandınız ve açık bıraktınız gece 22 de bi güncelleme buluyor ve onu genelde 03 te yükleyip makineyi resetliyor...ki haftada 2-3 güncelleme çıktığı oluyor...yani pc yi 2-3 günlüğüne açık bırakma şansınız yok...
    O nedenle Win10 a geçecekler buna dikkat etsin...

• Bazen mevcut olanı tamir etmek ve sürekli güncelleştirme getirmektense yenisini çıkarmak daha mantıklı.
  • Windows 10 iyi güzelde; sürekli güncelleme yapıyor,bide telemetry gibi casusluklarla insanın canını sıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feylosoft

Arkadaşlar işim icabı ne yeni çıkarsa eğer stabilse onu kullanıyorum. win7, 8, 8.1, 10 hepsi de iyiydi özellikle windowsun gelişimi acısından.

Tasarım ve video işleriyle uğraşan biri olarak windowsun yekpare bir sistem olan mac ile arayı hızla kapattığını söyleyebilirim. Herkesin aksine bana göre xp tabi 98 de en berbat işletim sistemleriydi. Fix ayda bir format atardım makinalarıma. Bu 7'de 6 ayda bire düştü. Sonra sadece sistem değiştirirken zorunlu olarak format atmaya çalıştım.

Ve çok eski makinalara da win7, 8, 10 kurduk hiç birinde donanım sorunu olmadı çoğunlukla daha hızlı çalıştılar eskiye göre.

Elinin altında sürekli 3 bilgisayarı olan bir arkadaşınız olarak diyorum ki bırakın bu komik tutuculuğu. Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı. Ben haftada bir kaç iş teslim ediyorum sürekli risk altındayım. Aha şu an bile stressteyim sabaha yetişecek renderlerim var render daha %20'de değil ve 1:30 saat yol gidip 9'da iş başı yapacağım.

Ben dert etmiyorum siz ediyorsunuz bravo. Sonra bu memleket neden gelişmiyor:)

Anladık işin var, anladık çalışıyorsun, anladık bir sürü bilgisayarın var ve anladık sen bir profsun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Wi Fi

quote:

Orijinalden alıntı: feylosoft

Arkadaşlar işim icabı ne yeni çıkarsa eğer stabilse onu kullanıyorum. win7, 8, 8.1, 10 hepsi de iyiydi özellikle windowsun gelişimi acısından.

Tasarım ve video işleriyle uğraşan biri olarak windowsun yekpare bir sistem olan mac ile arayı hızla kapattığını söyleyebilirim. Herkesin aksine bana göre xp tabi 98 de en berbat işletim sistemleriydi. Fix ayda bir format atardım makinalarıma. Bu 7'de 6 ayda bire düştü. Sonra sadece sistem değiştirirken zorunlu olarak format atmaya çalıştım.

Ve çok eski makinalara da win7, 8, 10 kurduk hiç birinde donanım sorunu olmadı çoğunlukla daha hızlı çalıştılar eskiye göre.

Elinin altında sürekli 3 bilgisayarı olan bir arkadaşınız olarak diyorum ki bırakın bu komik tutuculuğu. Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı. Ben haftada bir kaç iş teslim ediyorum sürekli risk altındayım. Aha şu an bile stressteyim sabaha yetişecek renderlerim var render daha %20'de değil ve 1:30 saat yol gidip 9'da iş başı yapacağım.

Ben dert etmiyorum siz ediyorsunuz bravo. Sonra bu memleket neden gelişmiyor:)

Anladık işin var, anladık çalışıyorsun, anladık bir sürü bilgisayarın var ve anladık sen bir profsun...

Bu alınganlığın nedeni her ne ise ben değilim eminim:) Bir sürü bilgisayarım yok hem evde hem ofiste hem yarı zamanlı, hem proje usulü sürekli olarak hem macte hem pc'de 11 yıldır çalışıyorum. 96'dan beri bilgisayar kullanıyorum ve düşüncelerimi yazıyorum da sen neden buna bu kadar üzüldün kardeşim anlamadım:)

• Windows 10 kadar dandik windows gormedim. 7/24 baslat menusu gelmiyor, sistem cokuyor, baslattaki simgeler gozukmuyor. Niye duzeltmiyorlar bir anlasam.

• quote:

Orijinalden alıntı: fırat.ç.

Windows 10 kadar dandik windows gormedim. 7/24 baslat menusu gelmiyor, sistem cokuyor, baslattaki simgeler gozukmuyor. Niye duzeltmiyorlar bir anlasam.

Senin gibiler pc kullanmasa keske

• fırat.ç. kullanıcısına yanıt
    Ağustos'tan beri Win 10 kullanıyorum, üstelik yükseltme şeklinde 8.1'in üzerine kurdum, halen de o şekilde kullanıyorum. Benzer şekilde bir sorunla karşılaşmadım, Windows Update harici her şeyde eski Windows sürümlerinden iyi olduğu görüşündeyim. Bence sürücülerde ya başka bir şeyde sorun vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

Ağustos'tan beri Win 10 kullanıyorum, üstelik yükseltme şeklinde 8.1'in üzerine kurdum, halen de o şekilde kullanıyorum. Benzer şekilde bir sorunla karşılaşmadım, Windows Update harici her şeyde eski Windows sürümlerinden iyi olduğu görüşündeyim. Bence sürücülerde ya başka bir şeyde sorun vardır.

Dostum tamamen temiz kurulumla, orijinal bir sekilde, farkli isolarla kurmama ragmen cok sık karsilasiyorum bu sorunlarla. Komut sistemi, powershell, disk denetleme vs denemedigim kod, yontem kalmadi. explorer.exe yi sonlandirip yeniden baslatmam gerekiyor. Aksi halde ne yaparsam yapayim duzelmiyor. Forumda anakonuda felan bahsettim ama care olmadi. Kullandigim antivirusleri degistirmeyi dusunuyorum ama eger ki boyle bir seyden kaynaklaniyorsa yine windowsta hata. Adi ustunde 'windows'. Bir pencere acamayacaksam bu isi biraksinlar.

• fırat.ç. kullanıcısına yanıt
    Hakaret etme terbiyesiz herif

Ben senin başlat menüsü sorununa bişey demedim olabilir fakat windows 10 çöp ne demektir arkadaş beğenmiyorsan kullanma pc yasak sana

• quote:

Orijinalden alıntı: MuscleTower

Hakaret etme terbiyesiz herif

Ben senin başlat menüsü sorununa bişey demedim olabilir fakat windows 10 çöp ne demektir arkadaş beğenmiyorsan kullanma pc yasak sana

Sunu okuyunca zamanimi ne kadar da gereksiz yere harcadigim icin uzuldum dogrusu. Ilginctir ki insanlar bazen haksiz yere elestirildiklerinde cevaplama, karsilik verme durtusuyle karsilasiyor ama bunun ne derecede gerekli oldugunu dusunmeden hareket ediyor. Galiba ben de o durumdayim.

• quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

quote:

7den 10a geçmeyi öneriyor musun?hız açısından fark var kabul ediyorum da office,antivirus vs... bir dolu yazılım onda da uyum sağlar mı?bir de bir süre sonra para isteyecek olması rahatsız edici değil mi?

Para isteme gibi bir durum yok. Elinizdeki işletim sistemi orjinalse zaten ücretsiz yükseltme hakkınız var.

Uyumluluk konusunda bir sıkıntı yok hocam.

• Geç açılıp kapanma sorununu büyük oranda çözen çözümlerden başta geleni SSD dir. Ben win10 kullanıyorum ama bi ara SSD ile win7 kurup intikam almak istiyorum çok vaktimi aldı çünkü

• Windows 10 un da fişini çekseler bir süre fena olmaz hani her güncellemede başka bir şey çalışmaz oluyor geçtiğime pişman oldum

• Linux dururken...

• Peki Windows'un fişi ne zaman çekilcek? (dört gözle bekliyorum da)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

quote:

Para isteme gibi bir durum yok. Elinizdeki işletim sistemi orjinalse zaten ücretsiz yükseltme hakkınız var.

Uyumluluk konusunda bir sıkıntı yok hocam.

işletim sistemi,office vs...örjinal.neden bedava peki?güven problemim var biraz :)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.