Şimdi Ara

Microsoft, Windows 11 için Fotoğraflar uygulamasını güncelliyor: İşte yenilenen tasarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft, Windows 11 için Fotoğraflar uygulamasını güncelliyor: İşte yenilenen tasarım

Microsoft, 5 Ekim'de Windows 11'i piyasaya sürmeden önce, işletim sisteminin yeni sürümünde yer alacak yeniden tasarlanan Fotoğraflar uygulamasını ortaya koydu.  Yenilenmiş bir kullanıcı arayüzüyle sunulacak olan uygulama, fotoğraf düzenlemelerini daha hızlı ve daha kolay bir hale getirecek.

Ayrıca Bkz.Clubhouse, yeni bir sohbet davet sistemi geliştiriyor: Waves

Üçüncü taraf düzenleyici entegrasyonu geliyor

Bu ayın ilk günlerinde Microsoft Ürün Direktörü Panos Panay, paylaştığı bir video ile Fotoğraflar uygulamasında gerçekleştirilecek değişikliklere ilk bakışı sunmuştu. Microsoft tarafından paylaşılan yeni bir blog gönderisi, uygulamanın yenilenen tasarımına dair detayları sergiliyor.

Microsoft, Windows 11 için Fotoğraflar uygulamasını güncelliyor: İşte yenilenen tasarım

Windows 11'in yeni görsel tasarımıyla uyumlu olacak şekilde güncellenecek Fotoğraflar uygulaması, görüntülenen fotoğrafın alt kısmında, yer aldığı klasördeki diğer fotoğraflar arasında gezinmeyi kolaylaştıracak bir 'film şeridine' sahip olacak. Aynı zamanda film şeridinden seçilecek birden fazla fotoğraf da 'çoklu görünüm' ile görüntülenebilecek.

Hem fotoğraf düzenleme araç çubuğunu hem de film şeridini açmak ya da kapatmak için fotoğraf görüntüleyiciye tıklamak gerekiyor.

Güncellenen fotoğraf düzenleme araç çubuğu ile Microsoft, üçüncü taraf fotoğraf düzenleyicilere hızlı erişim için entegrasyon sağlıyor. Adobe Photoshop Elements, Affinity Photo ve Corel PaintShip Pro entegrasyona sahip düzenleyiciler arasında yer alıyor.

Güncel tasarımıyla Fotoğraflar uygulaması, Windows Insider programındaki kullanıcılara sunulmaya başlandı.

Kaynak:https://www.theverge.com/2021/9/17/22679132/microsoft-windows-11-new-photos-app-design-features
    Kaynak:https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/09/16/redesigned-photos-app-for-windows-11-begins-rolling-out-to-windows-insiders/

• windows 11 'le gerçekten birşeyleri değiştirdi bence

• Vay be. Yıllardır sonunda gelmiş akıllarına film şeridi.

• ozanbey86 kullanıcısına yanıt
    Keşke değiştirmez olaymış. El attıkları her şeyi zengin Win32'yi bırakıp tam olarak hazır olmayan UWP'ye geçirdiler. Sırf yapamadıklarından çoğu klasik özellikleri kaldırdılar. Bari ayar koysalar uzmansal mod diye eski özellikler açılsa ama maalesef Microsoft insanların alışkanlıklarını önemseyen bir şirket değil.

Çoğu insan Windows 8'de olduğu gibi Windows 11'de de aynı tepkileri verecektir. Windows 11 için düşünülmüş güzel özellikler de olsa da bu anlattıklarımın yanında devede kulak kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RadioactiveBlackBox -- 19 Eylül 2021; 00:43:24 >
  • Win32 güvenlik sebebiyle rafa kaldırıldı diye hatırlıyorum yorumuna kısmende katılıyorum lakin günümüzde dahada sade ve içgüdüsel işletim sistemlerine gidiliyor sonuçta ticari bir ürün satmak zorunda.eskiden merak eden alıp oynuyor kurcalıyordu yoksa revize edilse windows xp gibisi yoktur.lakin trilyontane 3.parti uygulama, donanım, destekleyebilecek bir yazılımda yeryüzünde yoktur şuan ben geliştirme aşamasındaki 11'i kullanıyorum ciddi hızlı çalışıyor denemeni tavsiye ederim o eskiye erişim artık dahada zor örneğin denetim masası değilde ayarlar paneli var android sistemini andırıyor bende pek alışamadım başlat menüsü yok bakalım isyan ne boyutta olucak

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • başlık ile arama çubuğu arasındaki mesafenin anlamsızlığını bir tek ben mi görüyorum. ne gereği var o kadar gereksiz alan bırakmaya. pencere işlem butonları ve program adı için o kadar alanı neden işgal ediyorsun. zaten küüçücük ekranlarda çalışıyoruz. çalışma alanını artıracağına boş ve gereksiz şeylerle harcayarak azaltıyorsun.

diğer konularda gayet başarılı. edge için çok güzel bir tasarım yapmış. hamburger menüye ayarları eklemek çok mantıklı. kullanılan alanlara öncelik vermiş ve gereksiz kontrolleri kaldırmış. yeni file explorer içinde aynı şey geçerli.

kim ne derse desin. windows üretkenliği öl-dü-rü-yor. herkes bilgisayar uzmanı değil. herkes profesyonel değil. basit ve sade yap şunu.

• Umarım hızlı olur. Windows 10 un fotoğraflar uygulaması gibi ültimatom vermesin yeter bilgisayara.

• Çok beğendim.

• quote:

Orijinalden alıntı: RadioactiveBlackBox

Keşke değiştirmez olaymış. El attıkları her şeyi zengin Win32'yi bırakıp tam olarak hazır olmayan UWP'ye geçirdiler. Sırf yapamadıklarından çoğu klasik özellikleri kaldırdılar. Bari ayar koysalar uzmansal mod diye eski özellikler açılsa ama maalesef Microsoft insanların alışkanlıklarını önemseyen bir şirket değil.

Çoğu insan Windows 8'de olduğu gibi Windows 11'de de aynı tepkileri verecektir. Windows 11 için düşünülmüş güzel özellikler de olsa da bu anlattıklarımın yanında devede kulak kalıyor.

Kanka Allah rızası için doğru düzgün çalışsın da, ben bulamadığım ayarı google dan bulayım razıyım.

• Hayatımda gördüğüm sayılı beceriksiz uygulamalardan. Hiç koymasalar daha iyi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi gibisi bir daha gelmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: nForcer

Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi gibisi bir daha gelmedi.

+1, hala kullanılabiliyor, ben de bunu kullanıyorum hocam

• Android tarafında 5yılı geçti 64bit yapı artık 32bit yok linux tarafında bile çoğu 32bit desteğini bitirdi

• Çalışıyor mu, çalışmıyorsa koymasınlar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • film şeridini kaldırma yöntemi yokmu ? belki tüm fotoğraflar görülsün istemiyorum bu kısmı kaldırmanın bir yolu yokmu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.