Şimdi Ara

Microsoft, Windows 10'un tasarımını yeniliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
1.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Vistadan beri gelen tasarım halen daha kullanılıyor. Vista tasarımı git gide düzelte düzelte 8.1 kadar getirdiler. 10 ile daha mobil ara yüze geçtiler.

• 231407 kullanıcısına yanıt

O zaman PC android kurun daha hızlı kullanın...

• quote:

Orijinalden alıntı: intel7mix

Beklediğiniz ne ki ssd veya m.2 sata ile denediniz mi ?

deneseydiniz gayet güzel çalıştığını görebilirsin.

allahta seni güldürsün.. 

• intel7mix kullanıcısına yanıt
    Beni güldürdün ya Allah ta seni güldürsün
  • eski tasarım bitmedi ki yenisini yapıyorsunuz. yine karşılaştırma yapacam bazıları kuduracak ama mecbur..

bak apple ne yapıyor. yılda bir defa köklü değişikliklerin olduğu bir tasarım çıkartıyor ve ortalama ayda bir güncelleme veriyor. (güvenlik ıvır zıvır) şimdi microsoft bey sen neden mevcut tasarımı bitirmeden yenisini yapmaya kalkıyorsun ki bana bir açıkla lütfen.

Öncelikle şu 95, xp, vista, win7 izlerini tamamen sil. yeni tasarım anlayışını tam entegre et ondan sonra mevcut tasarımları iyileştir ve en iyi hale getir. işletim sistemi tam bir oem sürüm, hepsinden bir parça var.

bilgisayarıma giriyorsun windows 8, ayarlara giriyorsun windows 10 yönetimsel araçlara giriyorsun windows 98-xp.. gidip bir klasör iconunu değiştirmeye çalışın hala 95 den kalma iconlar var.

son söz, çalıntı işletim sistemi ancak bu kadar olur. adamlar da vizyon yok. düşünce yok, tasarım yok. windows kullanmak eziyet. o kadar dağınık ki insan bir süre sonra hayattan soğuyor. ne tatlı bir arayüzü, ne işlem kolaylığı, ne profesyonellik.. hiç bişey yok. ne yapacaz sürekli sağ tıkla yenile mi yapalım.

hangi uygulamayı açarsanız açın, hangi pencerede işlem yaparsanız yapın hiç bir işe yaramayan bir dünya seçenek koymuşlar ve sadece koymak için koymuşlar. kaç kişi bilgisayarın da fax gönderdi, kaç kişi en son ne zaman cd yazdı, kaç kişi şu dosya gezgininde ki seçenekleri kullanarak işlem yaptı bana bi söyleyin.

• Bence artık Windows 10 pro,home gibi Windows 10 game diye sürüm gelsin gereksiz bütün servisler built-in uygulamalar kalksın
  • başlat butonunu şekilli şukullu yaparlarsa o zaman tasarım değişir.

• quote:

Orijinalden alıntı: 231407

Benim bilgisayarın özellikleri ;

Ekran kartı: GTX 1650 süper 4gb
    Ram: 16gb 3000mhz
    Ryzen 5 2600x

1650 ile oyunlar bir yere kadar..

• Bence win7 deki gibi başlata basınca oyunlar menüsü de çıksın ben o oyunlar klasöründeki satranç ı filan oynuyorum win 10 a geçmeyi bu yüzden istemiyorum

• Öyle olmayacak kullanıldığı ve donanım tercih fazlalığı aynı değil.

• şu tasarımlar felan 2 yıldır var tam olarak bi güncellenemedi. Her yıl değişiyor tasarım

• Başlat menüsündeki kutucuklar kalksın, eski denetim masası kalsın,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 10X mobil cihazlar ve arm için.

• mevcut tasarım kötü, bunun için geç bile kalındı.

• Pro diye iş için alıyorsun içinden Xbox servisleri gömülü çıkıyor. İkonlarla uğraşacağına yukarıdaki arkadaşın dediği gibi sürümleri ayırsın da bir de bloatware silmekle uğraşmayalım, kurunca kullanalım. Kurmaya harcadığım sürenin bir o kadarını bloatware temizlemeye harcıyorum.

• Bi tane de Windows Clean sürüm çıkarsın. Özellik eklemek isteyen bileşenler kısmından yüklesin işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • windows 10 kurmak 3 dakika Gereksiz saçmalıkları silmek 15 dakika. Aptal windows

• Şu anki tasarımı çok kötü. Özelleştirme seçeneği yok gibi bir şey. File Explorer zaten rezalet, kaç yıl önce tercih edilen tasarım. Dark mode'un geliştirilmesi lazım, şu anki hali amatörce. Çok kötü çok.  

• Windows kurmak 5 dakika güncellemek saatlerce. Linux kendini geliştirip bir alternatif olamadı. Parça pinik linux türevleri olacagına adam gibi bir stabil sürümü alternatif olsada kurtulsak şu windowstan.

• Ntlite ile gereksiz gördüğüm her şeyi silip yeniden isoyu olusturuyorum sonra kurulum yapiyorum. Aksi takdirde windows 15 dakikada kuruluyorsa gereksizleri kaldirmak 1 saat sürüyor. Microsoft un en adam gibi yaptigi isletim sistemi XP idi. Gereksiz hiçbir şey yoktu ve resmen uçuyordu

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.