Şimdi Ara

Microsoft’un Türkiye’deki ilk mağaza içinde mağazası açıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft’un Türkiye’deki ilk mağaza içinde mağazası açıldı

Microsoft, Türkiye’deki ilk mağazasını açtı. Ankara Kent Park AVM’de bulunan Avrupa’nın açık ara lider teknoloji zinciri MediaMarkt içinde yer alan mağazada Microsoft’un en yeni donanım ve yazılım çözümleri sergilenecek. ‘Mağaza içinde mağaza’ konseptine sahip olan ve Microsoft ürünlerinin sergilendiği mağazanın açılışı Microsoft Türkiye Tüketici Kanalından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halil Gökoğlu ile MediaMarkt Türkiye Satın Almadan Sorumlu CPO’su Faruk Kocabaş tarafından yapıldı.

Açılışta konuşan Microsoft Türkiye Tüketici Kanalından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halil Gökoğlu, Microsoft’un Türkiye’deki ilk mağaza içinde mağaza konseptini hayata geçirmekten dolayı mutlu olduklarını belirtti. Gökoğlu sözlerine şöyle devam etti:  “Kent Park Alışveriş Merkezi Mediamarkt içerisinde bugün açılan Microsoft mağazamız Türkiye’ye ve Türk teknoloji pazarına duyduğumuz inancın somut bir örneğini oluşturuyor. Microsoft Türkiye olarak hedefimiz müşterilerimize teknoloji alışverişlerinde en iyi deneyimi yaşatmak. Bu kapsamda dijitalleşen dünya ile birlikte değişen müşteri beklentilerini karşılamak için tüm süreçlerimizi müşteri deneyimi odağı ile gözden geçiriyor, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza minimum efor ile maksimum fayda sağlayacak çözümler üzerine odaklanıyoruz. Müşterilerimize yaşam yolculuklarının her evresinde eşlik eden, sunduğu teknolojik deneyimlerle hayatlarını kolaylaştıran bir çözüm ortağı haline gelmek istiyoruz. Bu bakış açısıyla, özellikle son 1 senedir yeni ürünlerle ve kampanyalarla desteklediğimiz tüketici kanallarımızı, şimdi de ilk mağaza hamlemizle taçlandırıyoruz. Mağazamızla tüketicileri en yeni ve en son teknolojilerle buluşturmayı amaçlıyoruz. Türkiye’de iş ortaklarımız ile birlikte seferber olup, bilişim pazarını büyütmeye, tüketicilerimizi en iyi ve en yeni teknolojik ürünlerle buluşturmaya çok önem veriyoruz. Bu noktada da bu projeyi MediaMarkt ile birlikte hayata geçirmekten oldukça memnunuz, destekleri için teşekkür ediyoruz.” 

Ayrıca Bkz.ASUS'dan Mavi Mağara Router "Blue Cave" ön inceleme
    Ankara Kentpark AVM’de bulunan MediaMarkt mağazası içindeki Microsoft mağazası Türkiye’deki ilk resmi mağaza olacağına dikkat çeken Gökoğlu, bu yeni mağaza için çok heyecanlı olduklarını belirtti. Gökoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Öncelikle bu yeni mağaza bizi çok heyecanlandırıyor. Türkiye’nin potansiyeli çok büyük ve biz bu potansiyele çok inanıyoruz. Hayata geçirdiğimiz bu projenin başarılı olması için Microsoft ve MediaMarkt olarak üzerimize düşenleri yapmaya odaklanacağız. Burada tüketicilerimizden alacağımız yorumlar bizim için çok önemli bir yer teşkil ediyor. Önümüzdeki dönemde planlarımızı değerlendirirken ilk mağazamızdan öğreneceklerimiz, tüketici geri bildirimleri ve iş ortaklarımızdan gelecek talep ve iş birliklerimiz doğrultusunda vereceğimiz kararlar bize yol gösterecek.”

Türkiye’nin lider elektronik perakendecisi olma hedefine emin adımlarla ilerlediklerini belirten MediaMarkt Türkiye Satın Almadan Sorumlu CPO’su Faruk Kocabaş ise “Yeni nesil elektronik perakendecilik vizyonumuz doğrultusunda geleceğin alışveriş deneyimini tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Mağazalarımızda kurduğumuz inovasyon ve deneyim alanlarının yanı sıra müşterilerimizin kendilerini evlerinde hissedecekleri tecrübeyi yaşatıyoruz. Sektörde yeniliklerin ve trendlerin Türkiye’deki ilk uygulayıcısı olarak, Microsoft ile birlikte yine bir ilki daha Ankara Kentpark mağazamızda ziyaretçilerimize sunmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Türkiye’deki ilk Microsoft mağazası

Yeni açılan mağazada yeni nesil, kalemli, ince, dokunmatik ekranlı, en yeni güvenlik teknolojieri ile donatılmış, en iyi oyun deneyimini sunan Windows 10 bilgisayarlar tüketiciler ile buluşacak. En iyi tüketici deneyimini ve alışveriş memnuniyetini sağlamak için Office 365 ile birlikte gelen özellikleri ve modern Mouse ve klavyeler de bu cihazlar ile birlikte deneyimlenebilecek. Ayrıca Xbox oyun konsolu, en yeni oyunlar ve en yeni aksesuarlar da bu mağaza içinde mağazada yer alacak.

• O tuş USB alıcıyı çıkarmanızı sağlayacak olan tuş. Biraz sert basarsanız ona USB alıcıyı yuvasından atacaktır. O modelde elinizle USB alıcıyı çekip alamazsınız, çok küçük. O yüzden o USB logolu tuş var.
    Eğer tüm bu mesajlar bunun içinse çok gülerim. O tuşta bir eksiklik varsa düzeneği tam tetiklemediği için USB alıcı çıkmıyor olabilir, umarım da öyledir.
    Ürünün garanti belgesinde mutlaka servis istasyonunun telefonu vardır, oradan ulaşın. Arifoğulları Doğrama AŞ değil sonuçta aradığınız yer, farklı departmanlar var ve yazılımla ilgilenen departmanın bu tür donanım ürününe destek vermemesi çok normal.
  • Surface yoksa pek anlamı yok. Sayılan ürünler zaten neredeyse her teknoloji mağazasında bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 9 Haziran 2017; 14:41:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen sene Teknosa'dan bir Microsoft mouse almıştım. Microsoftun sitesinden kullanma kılavuzuna baktım ve usb adaptörünün mouse'un içine girebildiği yazıyordu. Denedim ve bir daha çıkmadı. Microsoft'u aradığımda biz sadece yazılımsal destek veriyoruz kesinlikle yardım etmeyeceğiz dediler. O günden beri microsoft'un donanımsal olarak herhangi bir eşyasını tanıdık kimseye aldırmamaya çalışıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deve Katili -- 9 Haziran 2017; 14:46:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hmmm, recursion!

• Deve Katili kullanıcısına yanıt
    Kusura bakma da kendi beceriksizliğinden kaynaklanan bir durum için firmaya çamur atmışsın resmen. Adamların işi gücü yok mausuna giren usb yi mi çıkaracak? Bir de anlatmışsın pişkin pişkin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cmea06

Kusura bakma da kendi beceriksizliğinden kaynaklanan bir durum için firmaya çamur atmışsın resmen. Adamların işi gücü yok mausuna giren usb yi mi çıkaracak? Bir de anlatmışsın pişkin pişkin.

Kusura bakma da benim herhangi bir hatam yok. Microsoft'un sitesine girdim, Hızlı Başlangıç Kılavuzunda ne göstermişlerse onu yaptım ve mouse'umu bir daha -Microsoft yüzünden- kullanamadım.

Ayrıca ben mouse'tan usb'yi çıkartın diye bir talepte bulunmadım onlardan, garanti kapsamında ürünümün incelenmesini, gerekli görülurse yeni ürün talebi istedim. Bana oldukça lakayıt cevaplarla karşılık verdiler.

http://download.microsoft.com/download/E/4/1/E413E1EC-B4E7-4B49-B786-F07BA02C57D3/Sculpt-Mobile-Mouse-EN-AR-CS-NL-FR-EL-IT-PT-RU-ES-UK-SR.pdf

Al bak kılavuz burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deve Katili -- 9 Haziran 2017; 15:6:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Deve Katili

quote:

Kusura bakma da benim herhangi bir hatam yok. Microsoft'un sitesine girdim, Hızlı Başlangıç Kılavuzunda ne göstermişlerse onu yaptım ve mouse'umu bir daha -Microsoft yüzünden- kullanamadım.

Ayrıca ben mouse'tan usb'yi çıkartın diye bir talepte bulunmadım onlardan, garanti kapsamında ürünümün incelenmesini, gerekli görülurse yeni ürün talebi istedim. Bana oldukça lakayıt cevaplarla karşılık verdiler.

http://download.microsoft.com/download/E/4/1/E413E1EC-B4E7-4B49-B786-F07BA02C57D3/Sculpt-Mobile-Mouse-EN-AR-CS-NL-FR-EL-IT-PT-RU-ES-UK-SR.pdf

Al bak kılavuz burada.

Orda mouseun içine sok demiyor usb bağlantısını gösteriyor. O usb boşlugu pc nin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kalfatt

quote:

Orijinalden alıntı: Deve Katili

quote:

Al bak kılavuz burada.

Orda mouseun içine sok demiyor usb bağlantısını gösteriyor. O usb boşlugu pc nin.

Ben mi yanlis goruyorum anlamiyorum ki, bu mouse girisi degil mi???

Microsoft’un Türkiye’deki ilk mağaza içinde mağazası açıldı

• cmea06 kullanıcısına yanıt
    O zaman Mic neden Donanım satıyor.İsmi var ama Cismi yok ? Adam hatalı olsa bile Biz bakmıyoruz nedir ! Adam 100% haklı arkadaş.

• kalfatt kullanıcısına yanıt
    Pc nin mi? Dostum göz doktoruna görünsen fena olmaz :) bariz şekilde usb aparat mouse içine girebilir durumda. Usb işareti olan düğme de içinden çıkarmak için gibi geldi. Bir ihtimal de ters taktı arkadaş ve sıkıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

Pc nin mi? Dostum göz doktoruna görünsen fena olmaz :) bariz şekilde usb aparat mouse içine girebilir durumda. Usb işareti olan düğme de içinden çıkarmak için gibi geldi. Bir ihtimal de ters taktı arkadaş ve sıkıştı.

sanırım haklısınız telefondan bakarken tam fark etmedim. Fakat herşey olabilir. Ben açıkcası mikrosoftu arayana kadaro usb yi 10 kere çıkartırdım ordan.
    Hocam nasıl başardın o işi? O yuva pc den söktükten sonra kaybolmaması için mausa takılacak kısım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kreat

Hocam nasıl başardın o işi? O yuva pc den söktükten sonra kaybolmaması için mausa takılacak kısım.

tamam işte bir yere gidecektim taktım çıkartamadım

• Samsung ve apple gibi diğer avmlerede yayılır. Fiziksel mağaza için ön adımlar bunlar. Pazar ölçülür talep varsa bi üst seviyeye geçilir. Amerikada apple gibi bireysel mağazası var microsoftunda. Surface ilerki zamanlarda gelir en azından avmlerde oynama inceleme imkanımız olur. Alacak para yok maalesef :)

Takarken zorladıysan ters takmış olabilirsin belki. Plâstik kısım simetrik değil gibi orası sıkışmış olabilir. Yandaki usb işaretli düğme nedir? Basınca pc algılama işini mi yapıyor usb 'yi yuvadan çıkarmaya mı çalışıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

Takarken zorladıysan ters takmış olabilirsin belki. Plâstik kısım simetrik değil gibi orası sıkışmış olabilir. Yandaki usb işaretli düğme nedir? Basınca pc algılama işini mi yapıyor usb 'yi yuvadan çıkarmaya mı çalışıyor?

Bir kez ittirdim problem çıkar mı diye önce denedim şak diye girdi, ben de oldu dedim sonra bir deneyeyim dedim çıkarmayı bir daha da çıkartamadım. O usb tuşu ne işe yarıyor ben de bilmiyorum. Basıyorum hafif içe göçüyor ama bir şey olmuyor

O tuş USB alıcıyı çıkarmanızı sağlayacak olan tuş. Biraz sert basarsanız ona USB alıcıyı yuvasından atacaktır. O modelde elinizle USB alıcıyı çekip alamazsınız, çok küçük. O yüzden o USB logolu tuş var.
    Eğer tüm bu mesajlar bunun içinse çok gülerim. O tuşta bir eksiklik varsa düzeneği tam tetiklemediği için USB alıcı çıkmıyor olabilir, umarım da öyledir.
    Ürünün garanti belgesinde mutlaka servis istasyonunun telefonu vardır, oradan ulaşın. Arifoğulları Doğrama AŞ değil sonuçta aradığınız yer, farklı departmanlar var ve yazılımla ilgilenen departmanın bu tür donanım ürününe destek vermemesi çok normal.
    Kardeş bu yaştan sonra mouse kullanmayı mı öğreteceğiz sana?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haber daha çok okunsun diye mi Sıcak Fırsatlar başlıkları arasında görebiliyoruz bu başlığı?
  • kalpakci kullanıcısına yanıt
    Bu haber değil, reklam.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.