Şimdi Ara

Microsoft'un internet tarayıcısı Edge'in yeni sürümü Chrome eklentilerini destekleyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazılım devi Microsoft, Internet Explorer'dan sonra büyük bir heyecanla yeni internet tarayıcısı Edge'i kullanıcılarla buluşturmuştu. Aradan geçen süre içinde Chrome, Firefox ve diğer alternatiflerden geride kalan Edge şimdi yeniden tasarlanıyor ve Chrome eklentilerini de destekleyecek.

Chromium tabanlı olacak

Reddit'teki bir paylaşımında konuyla ilgili olarak bilgi veren Edge Proje Müdürü Kyle Alden: "Mevcut Chrome eklentilerini destekleme niyetimiz var." ifadelerini kullandı. Microsoft'un bu hamlesi uzantı desteği sunmayan Edge'in, Chrome'un halihazırdaki eklentilerinden faydalanacağı anlamına geliyor.

Edge piyasaya sürüldüğünden bu yana kullanıcılar eklenti desteğinin çok sınırlı olmasından şikayetçi durumdaydılar. Şimdilik netn olmayan şey ise Chromium motoru ile yeniden tasarlanacak olan Edge'in Chrome uzantılarını nasıl sunacağı. Bakalım Microsoft bu değişikliği kullanıcılara nasıl sunacak, hep beraber göreceğiz.

• Chrome browser indirme eklentisi koysunlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne zaman sunulur merak ediyorum.

• Chrome kullananların çoğunun bile Chromium'dan haberi yok, Google'dan görüyor indiriyor.

Düşünki 20 senedir internet tarayıcı sektöründesin gidip rakibinin motorunu kullanıyorsun, olacak iş değil. Amacın neydi o zaman bunca zamandır?

• Böyle dandik arayüzlü kasıntı tarayıcı görmedim. Ana sayfasından kurtulmak mesele, arka planda 5 tane şey çalıştırması ayrı mesele.

• Microsoft böyle bir topa giriyorsa bence bir bildiği vardır. Umutluyum, Google'dan daha iyi bir çözüm geliştirebilirler. Şahsen daha iyi optimize edilmiş bir Web tarayıcı olacağını düşünüyorum.

• Bükemediğin eli öpeceksin

• Microsoft un politikasıyla Tramp ın poltikası aynı, ertesi gün ne yapacağını asla bilemezsin.

• Bir insan neden bu tarayıcıyı kullanmak ister ki? Google, en güncel güvenlik açıkları kapatılmış Chromium sürümlerini haliyle kendi tarayıcısı olan Chrome'a sunuyor. Chrome gayet stabil çalışıyor. Microsoft'ta pek stabilite efendisi sayılmaz. Bilinçli bir Chrome kullanıcısı değişiklik yapmak isterse Firefox harici bu tür tarayıcılara dönüp bakmaz bile..
  • Windows 10'da ayak bağı olmaktan başka hiçbir şeye yaramıyor Edge. Komple Chrome ile gelmeli artık.

• Eklenti desteğini getir, dahili adblock ve vpn de koy gör bak pazar payı birden nasıl artıyor.

• (Eklenti desteği + VPN + sitelerden gizlenebilen ****)*senkronizasyon + fare jestleri.
    Edge'in akıcılığı dolayısıyla kullanmak istiyordum ama crx eklenti sorunu o kadar temel ki hiçbir zaman varsayılan yapmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERIKCI -- 9 Aralık 2018; 19:31:52 >
  • Microsoft'un yerinde olsam, bazı Linux dağıtımlarında varsayılan gelen logosu (mavi Chrome logolu) ve ismiyle direkt Chroimum tarayıcısını koyarım. O zaman Chrome'un pazar payı ciddi etkilenir. Google ile giriş özelliği, senkronizasyon vb her şey var, arayüz de direkt aynısı çoğu kullanıcı Chrome indirmeye yeltenmez bile. Tek eksiği kapalı kaynak bazı kütüphaneler (Netflix için falan gerekli olanlar var).

• Sırf Win10 değil senelerdir öyle. Internet explorer ın en işe yaradığı şey, format sonrası açıp chrome indirmek. Ya da kimileri için firefox.

• Masaüstü tarayıcısını cok kullanmıyorum ama android mobil sürüm gayet hizli ve stabil. Benim en cok kullandığım chrome özelliği yerleşik Türkçe çeviri özelliği idi. Şu anda o da geldi Edge ye. Bence mobil sürümünü bir deneyin derim.

• Ne Chrome ne Edge, sadece Firefox.

• Google ile anlasip direk Chrome koysalarmis keske

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fashionality -- 10 Aralık 2018; 3:47:45 >
  • googleın kendi bıraktığı açıklardan sıkıldığı için bir tarayıcı tarafından takip edilmek istemediği için sürekli aradığı şey hakkında reklam görmemek için

• bükemediğim bileği öpeceksin.. (pc de firefox cepte via kullanıyorum)

• Chrome adamdır bana göre hiçbir tarayıcı onun tahtına sahip olamaz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.