Şimdi Ara

Microsoft'tan önemli adım: Denetim Masası tarih oluyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
2
Favori
2.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 7'deki denetim masasını geri istiyoruz.Her şey elinizin altında idi vede kolay ulaşabiliyordunuz. Şimdi ise sanki ayar yapmayın diye haykıran bir işletim sistemi var.

• detayli duzgun bi sekilde tasirlarsa ne ala yoksa duz hicbir detay ayari olmayan denetim masasi insani sinir eder

• windows 7 den gayet memnunum microsoft fantazi yapıp tüm sistemleri birleştirecek diye embesil ve prematüre win10 gibi sistemlere geçmeye yada kendi istediklerinin dışında bir kullanıma izin vermeyen macosgibi bir sisteme geçmeye ihtiyacım yok.adı üzerinde pc için yapılmış ve pcde kullanılan win 7 ile yoluma devam etmeyi tercih ediyorum.ayrıca windows ne mobilde nede tablet alanında ios ve androidin pastasından pay alamaz eninde sonunda çekilecek tıpkı bir dönem tekel olduğunu sanan symbian gibi tıpkı samsungun fantazisi bada gibi.
  • Yıllar sonra artık değişsin ya da yerine yenisi gelsin artık.

• Hayırrr.Denetim Masasını elimizden alamazlar.Olamaz.
  • hayır yani kaldırdıklarında ne faydasını görecekmişiz ?
    sürekli bir yerlerini tırtıklayıp ,mıncıklayıp yeni sistem mi diyecekler ?
    win7 mükemmel hale gelince yerine saçma win8 getirdiler , onu zar zor adam edip win8.1 yaptılar ,şimdi ise win10 u adam etmek yerine uydur kaydır işlerle uğraşıyorlar
  • windosta kalan tek saglam yeride kaldiriyorlar sonunda demek neyseki artik macOS kullaniyorum ALlah belasini vermis microsoftun yakinda batar
  • Bazı seçeneklerin gerçekten ince ayarlara ihtiyacı var. Umarım o seçeneklere müdahale etmeyi zorlaştırmazlar.
  • Şu Apple MacOs u Win10 gibi evrensel yapsa, dilediğin PC ye yukleyebilsen, ben görürdüm Microsoft cephesindeki yandı gülüm keten helvayı...

• quote:

Orijinalden alıntı: alemburda34

Windows 10 ayarlar menüsü bana göre çok kullanışsız özellikle ince ayar yapmak istediğinizde, keşke olmasaymış dedirtiyor.

Kesinlikle katılıyorum.
  • Klavye farenin yakında yok olacağını sanıyor olmak var bunlar dokunmatik ekran mantığı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoftun Xp de zirve yaptığı işletim sistemini amatörce yapboza çevirmesinden dolayı 15 yıllık microsoft kullanıcısı olmama rağmen apple eko sistemine geçiş yaptım.

Aç bilgisayarı,işini yap,kapat.

Sürekli olarak bi simetri ve kalite algısı. Kim ne derse desin apple.

Microsoft onu yaptı bunu yapacak microsofttan radikal bir karar vs. lanet olsun ya ne halleri varsa görsünler.

• Windows 7deki stabilliğe,tasarıma bak birde windows 10 a bak.

Zaten işletim sistemi olsun diye değil telemetrylerle,spyware yazılımlarla milletin özel bilgilerini ifşa etsinler diye yapmışlar adeta.

Windows 10 u silip Windows 7 ye geçince oh be dedim.

Windows 10 u açıyorsun sanki koskoca Microsoft değilde bir kaç yazılımcı genç geliştirmiş gibi. Windows 7den windows xpden kalma araçlar,menüler, programlar. 2 uygulama açıyorsun tasarımı farklı, birinin x butonu büyük diğerinin küçük,birinin arayüzü Windows Xp'den kalma diğeri Windows7'den. Yeni programlar deseniz adeta Mac Os'dan olduğu gibi kopyalanmışlar ama onu bile becerememişler her biri farklı tasarımda. Adı duyulmamış linux dağıtımlarında bile böyle basitçe hatalar görmedim.

Bir firma elini attığı her şeyi nasıl berbat edebilir diye şaşırmıyor değil insan; Windows phone,win8,win8.1,win10,xbox one.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Windows 10'un ayarlar arayüzü düzgün olsaydı kimse bir şey demezdi ama telefon arayüzünü klavye mouse ile kullandırma eziyetine girişiyor Microsoft. Pratik olmadığı için insan arıyor Denetim Masası'nı. Başlat menüsünde insanlar alıştı gibi kutularla karma yapıya.

Muhtemelen kaldırıldığında yine bir minik programla getirilir ama şu aşamada kaldırması gerçekten saçma. Modern arayüz diye pratikliği öldürüyorlar. Yeni=iyi değildir. Microsoft burada bunu göremiyor.

• Denetim Masası ne demek? Ayarlar demek. Ayarlar içeriği oluşturup denetim masası içeriğini oraya taşıyacak yani. Eeee neyi değişecek bu durum da? Hiç. Yazılım geliştirme buysa aklıma zıçim, keşke yazılım okusaydım.
  • Gorselligi bir kenara bıraktım adamlarin yeni diye dayattığı Windows Settings te eskiden denetim masasinda duzgun calisan seyler bile calismiyor. Once islevlerini kontrol etsinler sonra kaldirmayi düşünsünler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunun neresi haber. Adresi/ yeri değişiyor.

• Windows'u macOS'e ve Linux'a (KDE, Gnome, vb.) benzetme cabalari tamamen. macOS'teki ayarlar oldukca sade ve kullanisli, Windows denetim masasi ise sadelikten oldukca uzakti. Asagidaki resimlerde gorundugu gibi macOS'teki secenekler (preferences) penceresini kopyalamaya calismislar.

Microsoft'tan önemli adım: Denetim Masası tarih oluyor Microsoft'tan önemli adım: Denetim Masası tarih oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Program kaldirma nasıl olacak ki Windows 10 ayarlarından yapasim gelmiyor denetim masasinin tasarımını daha çok seviyorum.

Windows 10 ayarlar penceresinde program ekleme/kaldirma kismi cok uzun zamandan beridir var, hicbir farki da yok. Denetim masasi gibi sistemler cok eski isletim sistemlerinde kaldi. Bence kullanicilar zamanla ayarlar penceresine alisacaklar, cunku diger isletim sistemlerinde ayarlar penceresinden memnun olmayan hic gormedim.

Microsoft'tan önemli adım: Denetim Masası tarih oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: csh

quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Program kaldirma nasıl olacak ki Windows 10 ayarlarından yapasim gelmiyor denetim masasinin tasarımını daha çok seviyorum.

Windows 10 ayarlar penceresinde program ekleme/kaldirma kismi cok uzun zamandan beridir var, hicbir farki da yok. Denetim masasi gibi sistemler cok eski isletim sistemlerinde kaldi. Bence kullanicilar zamanla ayarlar penceresine alisacaklar, cunku diger isletim sistemlerinde ayarlar penceresinden memnun olmayan hic gormedim.

Microsoft'tan önemli adım: Denetim Masası tarih oluyor

Ben zaten ayarlarin var olduğunu biliyorum ama bana pratik gelmiyor klasik denetim masasina göre.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.