Şimdi Ara

Microsoft'tan önemli adım: Denetim Masası tarih oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
2
Favori
2.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft'un klasik Denetim Masası'nı ortadan kaldırarak tüm yapılandırma seçeneklerini Ayarlar'a taşımak istediğini biliyoruz. Görünüşe bakılırsa şirket bu konuda önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.

Gelecekteki Windows 10 Redstone 4 önizleme yapısında Yazı Tipleri (Fonts) bölümünün Denetim Masası'ndan Ayarlar kısmında taşındığı ortaya çıktı. Bunun yanında artık Microsoft Mağazası'ndan yeni yazı tipleri de indirilebiliyor.

Ayrıca Bkz.2019 model iPhone X'da daha küçük bir çentik görebiliriz
    Şu anda Denetim Masası'ndaki yazı tipleri için mevcut olan tüm seçenekler Ayarlar bölümüne taşınacak ve sisteminize yüklü tüm yazı tiplerini tek bir pencereden yönetebileceksiniz.

Bu bölümden sisteminize yüklü fontları kaldırabileceğiniz gibi çeşitli boyutlarda nasıl göründüğüne bakmak için önizleme özelliğini de kullanmanız mümkün olacak. Ayrıca yazı tiplerinin ismi ve sürümü gibi diğer tüm bilgilere erişebileceksiniz.

Klasik Denetim Masası karanlığa gömülüyor

Microsoft, Denetim Masası'nın fişinin çekilmesi için bazı adımları atmış bulunuyor. Şu an Windows 10 Fall Creators Update güncellemesinde Denetim Masasını bulmak Temmuz 2015'te yayınlanan ilk Windows 10 sürümündeki kadar kolay değil.

Şirket -her ne kadar Windows 10 Başlat menüsünde Denetim Masası yazınca erişmek mümkün olsa da-  Denetim Masası kısayolunu Başlat butonunun Windows+X menüsünden kaldırmış durumda. Şirketin tüm seçenekleri Ayarlar bölümüne taşıma gibi bir planı var ancak bunun bir gecede gerçekleşmesi mümkün değil. Denetim Masası'nın hayatımızdan çıkması için önümüzde biraz daha zaman var.

• Çıldıracağım vallahi billahi çıldıracağım.İnatla şu flat tasarımı işletim sisteminin her yerine entegre ettiler.Sürekli bir kötüye gitme durumu söz konusu.Tablet kullanmıyoruz ki biz ! Elimizi altında klavye fare var.Neden gidipte şu kalıplaşmış her şeyin yerini öğrenmiş olduğumuz tasarımı değiştirip eskisinden kötü bir tasarımla değiştiriyorlar anlamıyorum ki.Önce başlat menüsü sonra başat çubuğu şimdi de sıra denetim masasuna geldi tam da korktuğum gibi ! Anlaşılan bilgisayarımı eskisi gibi kullanablmek için 30 tane farklı shell kurmam gerekecek her güncelleme sonrası.
    Ben hala denetim masasını kullanıyorum herşey elinin altında, şu saçma arayüzde herşey karışık.

Ya güncellemeyi durduracağım yada işletim sistemi değiştireceğim başka çare kalmadı. Kendimi yeni bir arayüze adapte edeceksem işletim sistemini de tamamen değiştiririm.

Denetim masasının neyi dokundu da kaldırıyorlar. Bıraksınlar da kullanan kullansın.
    Windows 7 zirve olarak kalacak galiba, yahu şu windows 10'da başlata bastığımda bilgisayarımın çıkmaması, bilgisayarı kapatla yeniden başlatın aynı yerde olması ve ara sıra yeniden başlata basınca çıldırmam dahil saçma sapan özellikler mevcutken hakikaten her yerine tablet havası verme saçmalığı nedir anlamadım gitti, ulan tableti olan zaten android kullanıyor, sen mobile yönelik windows çıkaracaksan git onu başka platformda yap, benim uygulama özgürlüğümü niye kısıtlıyorsun.
    Windows 10'un ayarlar arayüzü düzgün olsaydı kimse bir şey demezdi ama telefon arayüzünü klavye mouse ile kullandırma eziyetine girişiyor Microsoft. Pratik olmadığı için insan arıyor Denetim Masası'nı. Başlat menüsünde insanlar alıştı gibi kutularla karma yapıya.

Muhtemelen kaldırıldığında yine bir minik programla getirilir ama şu aşamada kaldırması gerçekten saçma. Modern arayüz diye pratikliği öldürüyorlar. Yeni=iyi değildir. Microsoft burada bunu göremiyor.
    Microsoftun Xp de zirve yaptığı işletim sistemini amatörce yapboza çevirmesinden dolayı 15 yıllık microsoft kullanıcısı olmama rağmen apple eko sistemine geçiş yaptım.

Aç bilgisayarı,işini yap,kapat.

Sürekli olarak bi simetri ve kalite algısı. Kim ne derse desin apple.

Microsoft onu yaptı bunu yapacak microsofttan radikal bir karar vs. lanet olsun ya ne halleri varsa görsünler.
  • Program kaldirma nasıl olacak ki Windows 10 ayarlarından yapasim gelmiyor denetim masasinin tasarımını daha çok seviyorum.

• Denetim masasındayken kendimi büyük bir geminin makine dairesindeymişim gibi hissediyorum, ayarlar kısmında ise hiçbir yerini bilmediğim yabancı bir ülkedeymişim gibi hissediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Program kaldirma nasıl olacak ki Windows 10 ayarlarından yapasim gelmiyor denetim masasinin tasarımını daha çok seviyorum.

var zaten, sorunun cevabı bilgisayarındaMicrosoft'tan önemli adım: Denetim Masası tarih oluyor
  • Yeni ayarlar menüsü çok basit ve ilkel , gelişmiş bir işletim sistemine ait olamayacak kadar kötü tasarlanmış. Bence ayarlar menüsünü iptal edip ,denetim masasını geliştirmeliler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dos + win 3.1 zamanları gibi çift başlı yönetim devam ediyor Windows 10'da. Daha düzgün ikonlar ve anlaşılabilir büyüklükteki yazıların olduğu tablet arayüzü günümüz için daha uygun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escapetolife -- 17 Ocak 2018; 14:37:33 >
  • Ben hala denetim masasını kullanıyorum herşey elinin altında, şu saçma arayüzde herşey karışık.

Ya güncellemeyi durduracağım yada işletim sistemi değiştireceğim başka çare kalmadı. Kendimi yeni bir arayüze adapte edeceksem işletim sistemini de tamamen değiştiririm.

Denetim masasının neyi dokundu da kaldırıyorlar. Bıraksınlar da kullanan kullansın.
  • yazıklar olsun şerefli microsoft tam bir yahudi ajanı olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Program kaldirma nasıl olacak ki Windows 10 ayarlarından yapasim gelmiyor denetim masasinin tasarımını daha çok seviyorum.

var zaten, sorunun cevabı bilgisayarındaMicrosoft'tan önemli adım: Denetim Masası tarih oluyor

zaten bazı uygulamalar denetim masasında görülmediği için ordan kaldırılamıyor ayarlardan kaldırmıştım bi uygulamayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H34RTL3SS -- 17 Ocak 2018; 14:48:9 >

• Çıldıracağım vallahi billahi çıldıracağım.İnatla şu flat tasarımı işletim sisteminin her yerine entegre ettiler.Sürekli bir kötüye gitme durumu söz konusu.Tablet kullanmıyoruz ki biz ! Elimizi altında klavye fare var.Neden gidipte şu kalıplaşmış her şeyin yerini öğrenmiş olduğumuz tasarımı değiştirip eskisinden kötü bir tasarımla değiştiriyorlar anlamıyorum ki.Önce başlat menüsü sonra başat çubuğu şimdi de sıra denetim masasuna geldi tam da korktuğum gibi ! Anlaşılan bilgisayarımı eskisi gibi kullanablmek için 30 tane farklı shell kurmam gerekecek her güncelleme sonrası.

• bir sonraki güncellemede yerine koyarlar. bu kadar faydalı ve kullanımı kolay bir şeyi niye kaldırırlar ki arkadaş...

• Windows 7 zirve olarak kalacak galiba, yahu şu windows 10'da başlata bastığımda bilgisayarımın çıkmaması, bilgisayarı kapatla yeniden başlatın aynı yerde olması ve ara sıra yeniden başlata basınca çıldırmam dahil saçma sapan özellikler mevcutken hakikaten her yerine tablet havası verme saçmalığı nedir anlamadım gitti, ulan tableti olan zaten android kullanıyor, sen mobile yönelik windows çıkaracaksan git onu başka platformda yap, benim uygulama özgürlüğümü niye kısıtlıyorsun.

• windows kadar saçma ve zor tasarımlara kafa yoran bir firma görmedim

• O değil de Windows + X isini yeni ögrendim. Doyamadan ayrılacak aramızdan denetim masası

• Denetim masasının simgeleri insanların aklına kazınmış ve istediğini kolayca bulabiliyor ayarlar menüsü ise çok farklı bir sınıflandırmaya sahip ve daha çok metin tabanlı olduğu için aradığını bulmakta zorlanıyor insan. henüz denetim masasındaki seçeneklerin en az yarısı ayarlar menüsüne taşınmış değil yani denetim masasının daha çok zamanı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: anadolu86

Yeni ayarlar menüsü çok basit ve ilkel , gelişmiş bir işletim sistemine ait olamayacak kadar kötü tasarlanmış. Bence ayarlar menüsünü iptal edip ,denetim masasını geliştirmeliler.

Evet ben de aynı düşüncedeyim.
    Android tabletlerin görünümü gibi. 27 inçlik monitörde kocaman kocaman simgelere bakıyorum. Dokunmatik küçük ekranlı tabletlere göre yapılmış bir arayüz. Profesyonel bir tasarım değil. PC ye yakışmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StaatSanWalt

Windows 7 zirve olarak kalacak galiba, yahu şu windows 10'da başlata bastığımda bilgisayarımın çıkmaması, bilgisayarı kapatla yeniden başlatın aynı yerde olması ve ara sıra yeniden başlata basınca çıldırmam dahil saçma sapan özellikler mevcutken hakikaten her yerine tablet havası verme saçmalığı nedir anlamadım gitti, ulan tableti olan zaten android kullanıyor, sen mobile yönelik windows çıkaracaksan git onu başka platformda yap, benim uygulama özgürlüğümü niye kısıtlıyorsun.

Bence; Windows 7, Windowx XP gibi bir zirve oldu.
  • Bir kere kendi program kaldırma sisteminde baş harfi yazarak bulma yok. Hesapta yazılım şirketi he

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Windows 10 ayarlar menüsü bana göre çok kullanışsız özellikle ince ayar yapmak istediğinizde, keşke olmasaymış dedirtiyor.
  • İyi hoş falan da, Microsoft sanki artık sadece işletim sisteminin ön yüzünü kullanmamızı arka kısımlarıyla fazla içli dışlı olmamazı istiyor sanırım. Ayar konusunda eskisine göre bazı şeyleri bulmak daha fazla zaman alır oldu.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.