Şimdi Ara

Microsoft'tan kritik hata: Meltdown ve Spectre yamaları sorunlu çıktı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
2
Favori
3.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kullandığın programlarda herhangi gariplik oluşmuyorsa silmene gerek yok konuda bahsedilen problem Ryzen işlemciler için geçerli değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Hangi performans kaybı AMD'de de mevcut? %1 bile etkilemeyen Spectre yaması mı yoksa Microcode + OS yaması ile %35lere vuran Meltdown mu?

Nightsniffer kendi ağzıyla %10 düşüş yaşadım diyor. Kendi fanboyunuzun ağzından çıkan laflar bunlar.
  • şimdi diyelim ki internetde böyle bi habere denk gelmedim ve bu güncelleme bilgisayara kuruldu, windows bunu kendi kaldıracak mı yeni gelen güncellemeler ile ? yoksa kendimiz mi silmemiz gerekiyor ? bunun duyurusu yapılacak mı ?
  • quote:

Hangi performans kaybı AMD'de de mevcut? %1 bile etkilemeyen Spectre yaması mı yoksa Microcode + OS yaması ile %35lere vuran Meltdown mu?

Çöp Fx 6200 işlemci var bende,mavi ekranı ne windows7 ne de windows10 kullanırken gördüm,yamaları aldım makinada en ufak bir değişim gözlemlenmedi.
    1 Hafta önce ne ise şimdide aynı,format neydi onu bile unuttum,Asus anakart cortlayınca 2 sene önce atıldı en son format...
    Daha bu yama işleri öyle kolay halledilmez,burda da perfonmans kaybı fazla olursa birtakım yamaları devre dışı bırakabilirler,bu zırtapozlardan herşey beklenir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

quote:

Nightsniffer kendi ağzıyla %10 düşüş yaşadım diyor. Kendi fanboyunuzun ağzından çıkan laflar bunlar.

Boşver şuna laf anlatmaya değmez.

Güncelleme aldığını zannediyor amd'nin, adamlar güncelleme uyumsuz diye güncellemeyi çekmiş. Powershellde çatır çatır açık görünüyor ryzenlerde, amd bios güncellemesi yayınlatmıyor bunlar hala pollyannacılık oynuyor. Üstüne intel işlemcilerde yüzde 35 lere vuran kayıp olduğunu söyleyerek tam gaz yalan söylemeye devam ediyorlar.

Bırakın kendileri çalıp kendileri oynasınlar.
  • geçen format attım "12" numaralı toplu güncelleme başarısız oldu dedi ve güncellemedi.
    bu gün attığım formatta ise "12" numaralı toplu güncelleştirme yüklendi dedi ve peşine "1" numaralı toplu güncelleştirmeyi yükledi.
    işlemci 8350
  • Mavi ekran yiyenlerden biride benim. 1700x asusx370.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • karasahinemre kullanıcısına yanıt
    vestel kullanmayacağım artık diyebilirsin ama windowsa elin mahkum kullanmazsan oyunda oynayamazsın yada şöyle aaa amd ve intel ayıp etmiş protesto edip güvenliğim için via işlemci kullanacağımda diyemeyeceğine göre elin mahkum hani vestelde bu durum olsa şikayetini yapar tüketici haklarına başvurur samsunga geçersin...Peki ya bu dediklerin windows intel ve amd için geçerli mi?(Kısaca yapabilecek birşey yok kötünün iyisine oynuyorlar)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki güncellemeyi kaldırsak veya windowsu yeniden yüklersek eski halinde kullanabilir miyiz?

• bak süper bilgili forum üyesi sayesinde bu konuyu öğrendim kendisinin lakabı intel fanboy neyse konuya geleyim ben bunu 1 hafta oldu yükleyeli hiç sorun yaşamadım nasıl iş çözemedim bir ben miyim gökten zembille inen acaba neyse sielim bari güncellemeyi okunmuşluk da bir yere kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 10 Ocak 2018; 18:14:37 >
  • Yeni güncelleme ilgili kesin bir tarih bilgisi varmı acaba herhangi bir yerde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

bak süper bilgili forum üyesi sayesinde bu konuyu öğrendim kendisinin lakabı intel fanboy neyse konuya geleyim ben bunu 1 hafta oldu yükleyeli hiç sorun yaşamadım nasıl iş çözemedim bir ben miyim gökten zembille inen acaba neyse sielim bari güncellemeyi okunmuşluk a bir yere kadar

Sende amd fanboy mu oluyorsun bu durumda?

Farklı konuda güncellemeler geri çekildi dediğimizde "yok öyle bişi" diye cevap veriyordun millete bilmiş bilmiş. Kaynak verilince sus pus oldun, 2 dakika samimi olun.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    senin adını mı verdim de üstüne alındın? demek ki kabullenmişsin lakabı önce okuduğunu anla ben güncelleme çekildiyse bilmiyorum okumadım dedim ayrıca ben yükledim sorun yok dedim sus pus mu oldum? evet ben amd ve intel fan boyuyum çünkü 2 işlemci de var bennde gerçekten de gereksiz konuşuyorsun ayrıca ben kimseye fanboy demedim senin adın çıkmış zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 10 Ocak 2018; 18:22:37 >
  • Arkadaşlar işlemcim intel ve Bugun 6 tane güncelleme gelmiş, Şimdi bunlari yükleyelim mi yüklemeyelim mi ? Yama geri çekildiyse bu gelen yamalar ne o zaman.. İşlemcim intel işletim sistemimde W7 64 bit Ultm.

1- 2018- x64 Tabanlı Sistemler için Windows 7 01 Tarihli Güvenlikle İlgili Aylık Kalite Toplaması (KB4056894)

2- 2018-01 Security and Quality Rollup for .NET Framework 3.5.1, 4.5.2, 4.6, 4.6.1, 4.6.2, 4.7, 4.7.1 on Windows 7 and Server 2008 R2 for x64 (KB4055532)

3- Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı x64 - Ocak 2018 (KB890830)

4- x64 için Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 için Microsoft .NET Framework 4.7.1 (KB4033342)

5- x64 Tabanlı Sistemler İçin Windows 7 Güncelleştirmesi (KB2952664)

6- x64 Tabanlı Sistemler İçin Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3181988)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Arkadaşlar işlemcim intel ve Bugun 6 tane güncelleme gelmiş, Şimdi bunlari yükleyelim mi yüklemeyelim mi ? Yama geri çekildiyse bu gelen yamalar ne o zaman.. İşlemcim intel işletim sistemimde W7 64 bit Ultm.

1- 2018- x64 Tabanlı Sistemler için Windows 7 01 Tarihli Güvenlikle İlgili Aylık Kalite Toplaması (KB4056894)

2- 2018-01 Security and Quality Rollup for .NET Framework 3.5.1, 4.5.2, 4.6, 4.6.1, 4.6.2, 4.7, 4.7.1 on Windows 7 and Server 2008 R2 for x64 (KB4055532)

4- x64 için Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 için Microsoft .NET Framework 4.7.1 (KB4033342)

Bana gelmedi bu güncellemeler.. Geri çekilmiş olmasa gelirdi sanırsam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoltreX

quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Arkadaşlar işlemcim intel ve Bugun 6 tane güncelleme gelmiş, Şimdi bunlari yükleyelim mi yüklemeyelim mi ? Yama geri çekildiyse bu gelen yamalar ne o zaman.. İşlemcim intel işletim sistemimde W7 64 bit Ultm.

Bana gelmedi bu güncellemeler.. Geri çekilmiş olmasa gelirdi sanırsam..

Aylik gelen windows 7 güncellemeleri bunlardi.. Ay'in 5'inde (KB4056894) zaten gelmişti ve onu yüklemiştim ama Dün PC'de Ağirlik ve siyah ekran sorununa sebep verince silerek kurtuldum o sorundan.. İlk (KB4056894) hariç diğerlerini yükledim, Şimdilik bi sorun görmedim sorunsuzca yüklendi.. (KB4056894) Bugun bi daha görününce belki düzelmiştir dedim bidaha yükledim ama (KB4056894) yüklendikten sonra resmen işlemcim (İ7 2600K) Sanki pentium dönemindeki işlemcim gibi kasila kasila bi hal oluyor ve yine Siyah ekran sorunu geliyo, siyah ekran sorunuda işlemci görevini yapamadiğindan kaynaklaniyo galiba PC yüklenmek açilmak bilmiyo bi türlü.. (KB4056894)'i yine silince PC olmasi gereken hızda çalişiyo..

AND içtim bir daha işlemcim Intel Ekran kartimda Nvidia Olmayacak.. Asla arkadaş Asla.. Oyunlarda gerekirse bazi Nvidia kartlara nazaran 5-10 fps az alayim ama yeterki Sorunsuzca kullanayim bee.. Ryzen 2'ler çikinca Beni yeni sistem bekliyor İnşAllah.. Bir daha Intel Asla.. Ee Nvidia ne alaka diyecek olursaniz, Zamaninda benim gibi GTX 970 alarak, 4 gb kart aldiğini sanan Binlerceeeee insana 3,5 gb'lik kartlari iteledikleri ortaya çikti ama ne oldu ??? Hani kim dillendiriyo, kim hesabini soruyo, koyan koyduğuyla kaliyo burdada keko fanboylar marka övücülüğü yapiyo..
  • asus uygulaması allsuite3 te de hataya neden oldu.."uygulama bir istisna attı" hatası vermeye başladı mecburen "92" ile biten güncellemeyi kaldırmak zorunda kaldım..

• emmare kullanıcısına yanıt
    Zaten allsuite 3 sorunlu çalışan bir programdı bu yüzden betası test ediliyor.
    https://rog.asus.com/forum/showthread.php?98800-AI-Suite-3-Beta-Version-3-00-10-user-test-report-thread

EKLEME: Bilmeyenin işine yarar belki.

Yeni Windows Yamaları, PC'leri Yavaşlatacak!
    Microsoft yaptığı açıklamada yayınlayacağı yeni yamalarının eski PC'leri yavaşlatacağını duyurdu!

Meltdown ve Spectre bellek açıklarının yamalarının bilgisayarlarda yavaşlığa sebep olacağı en baştan biliniyordu, peki performanstaki düşüş ne kadar kötü olacak? Microsoft gerçekleştirdiği birkaç benchmark testi ardından sonucu açıkladı. Meltdown ve Spectre birinci varyantın "minimal performans etkisi" olduğunu söyleyen şirket, Spectre'in ikinci varyantı için hazırlanan yamanın 2015 ve öncesine ait sistemlerde gözle görülür performans düşüşüne sebep olacağını açıkladı.

İLGİLİ HABER Intel'e dava şoku!
    Eğer 6'ncı nesil veya daha yeni bir Intel Core işlemciniz varsa, performansınıza "tek haneli" bir yüzdede düşüş göreceksiniz, bu da bir çok kullanıcı için fark edilemeyecek bir miktar. Ancak eğer 4'üncü nesil veya öncesi bir işlemciye sahipseniz "daha ciddi yavaşlamalar" ile yüzleşeceksiniz.

İLGİLİ HABER Intel'e sert eleştiri!
    Yeni sistemlerde bulunan bazı önlemler, yeni çalışma teknikleri donanımların genel olarak daha güçlü olması performanstaki düşüşü azaltıyor. Ayrıca Windows 10'un bellek ve kernel bellek arasındaki geçişlerde kullanılan eski tekniklerden kurtulması sayesinde eski Windows'lara göre daha az bir performans etkisi oluşuyor.
    Bilgisayarlarınızı sadece web taramak için kullanıyorsanız pek bir sıkıntı yaşamayacaksınız, ancak PC'lerini iş ve oyun için kullanan ve her damla performansa önem veren kullanıcılar, eğer sistemleri yeni değilse aradaki farkı hissedecek. KAYNAK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 11 Ocak 2018; 13:29:49 >
  • Microsoft gibi büyük bir şirket nasıl böyle acemilikler yapabiliyor, anlamıyorum; anlamak da istemiyorum. Linux dağıtımlarında yanlış hatırlamıyorsam Ubuntu haricinde bir hata yaşanmamıştı. Zaten Ubuntu benim gözümde en başarısız dağıtımlardan bir tanesi. Özellikle bilgisayara Amazon'u önyüklü olarak önümüze getirmesiyle Linux ve açık kaynak felsefesiyle bağdaşmayan işler yaptı bence.
  • Amd a10 7890k apu işlemci, Asus A88xm-a anakart ve win10 pro kullanıyorum. Otomatik güncelleme ile 3 Ocak 2018 - KB4056892 numaralı güncellemeyi halâ indiriyor. Güncelleme geri falan çekilmemiş. Alsuite 3 programı o yüzden çalışmıyor.
    Edit: Bugün Asus un sitesinde anakartın driverlarına baktım Alsuite in yeni sürümü çıkmış. Onu indirip deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sercanyurtseven -- 21 Ocak 2018; 20:34:15 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.