Şimdi Ara

Microsoft Surface Pro 3 ve tüm aksesuarlar incelemesi (Bol resim içermektedir !..) (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.487
Cevap
26
Favori
68.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben Surface Pro 3'u gecen sene aldim. Isim (Web programlama) dolayisiyla bol bol musterilerin sistemlerinin pdf'leri okuyorum daha dogrusu uzerinde calisiyorum. O yuzden bir pc almaya karar vermistim ve Surface ile pdf uzerine yazip cizebilecegimi dusundum. Tabii ayni zaman da laptop olarak da isimi gorur demistim.

Core I7 ve 256GB versiyonunu aldim. Ilk aldigim da Windows 8.1 ile gelmisti ve iyi calisiyordu. O zaman tek sorunum cihazin en ufak bir web de gezinme ile isinmasiydi. Bir de ufak tefek bug'lar oluyordu. Ekranin donmemesi falan gibi.

Ancak ne zaman windows 10'a yukseltim o gunden sonra cihaz profesyonellikten cikti. Cunku mavi ekran aldim, kalem durduk yere calismayi birakiyordu zaman zaman, ekrani kilidini dokunarak acamamaya basladim v.s Musteriye giderken Surface pro'yu almayi biraktigimi farkettim bir sure sonra.

Neyse daha fazla uzatmadan kisaca cevabimi vermek istiyorum: Bence Surface pro 3 windows 8.1 ile ihtiyac karsilayabilir bir aletti fakat windows 10 ile sadece parasi olanlar icin bir oyuncak diyebilirim guvenilmez oldugu icin.

• homeedition88 kullanıcısına yanıt
    Yanlış hatırlamıyor isem Surface Pro 3 lerde pili hızla tüketme de mevcuttu ki son güncelleme ile düzelttik deniyordu.
    Sizin de başınıza bu durum geldi mi ?

Surface Pro 4 almadan önce kullandığım için hali hazırda Surface Pro 3 ile ilgili sorunları pek bilemiyorum.

Saygılarımla...
  • IRoN kullanıcısına yanıt
    Son guncelleme ile de pil tuketimi sorunu cozulmemis. LG marka bataryalar sorunsuz deniliyordu onlarda da ayni sorun var .

Ben Amerika ya gittigimde Surface Pro3 u ucretsiz Surface Pro4 ile degistirdim garanti kapsaminda.

Sarj aleti de burkulmalardan oturu sorun yapabilir diye sifiri ile ucretsiz degistirdim .

Hizli sarj etsin diye de 65Watt lik adaptorunu de satin aldim .

Yeni Type Cover cok iyi ben de parmak izi okuyuculu modeli sectim.
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkürler sevgili @smart1978

Şans eseri biraz evvel twitter da bende LG pil olayını ve halen düzeltilemediğini okudum.

Siz de güzel günlerde kullanın SP4 ünüzü.

Parmak izi okuyuculu type cover kesinlikle çok başarılı bence de.

Telefonlardakinden bile daha hızlı ve stabil çalıştığı da aşikar :)

Sp3 ünüzü yine USA den mi almıştınız ?

Gerçi ben her şeyi buradan almış olmama rağmen geçtiğimiz haftalarda yaşadığım ilk model dock station sorununda USA den sorunsuz destek almıştım ki global olarak ürünün arkasında durmaları da ayrı bir
    başarı ama buradan alınan bir ürüne olası sorunda USA de değişim vs gibi çözüm üretirler mi bilemiyorum ve sormadım da.

Saygılarımla...
    Tesekkur ederim.

SP3 de Amerikadandi uzatilmis garanti satin almistim ve onun sayesinde bugune kadar toplamda 4 kere degisti .

Microsoft Band2 de bestbuy dan almistim plastik kayis kismi yirtilmisti sorgusuz sualsiz yeni kutulusu ile degistirdiler.

Microsoft belliki Apple gibi hizmet anlayisini da gelistirmis.

Turkiye de olsa kullanici hatasi deyip umursamazlardi .

Anladigim sey su : Garantiniz devam ediyorsa cozum herturlu var. SP3 yenisi ile degisim yapilacakti onlarin da ekranlari vasat ve ayni idi baska da ellerinden olmadigindan SP4 olani verdiler ( i7 256 GB SSD ) .

Type Cover ve touch pad mouse da buyutulmus ve cam yuzeyli olmus. Tuslari daha gercekci his veriyor .

Lumia 950 XL de almistim onu da degistirdim micro sd hafiza kartini goremiyordu ...

Microsoft Turkiye yoklugunun icinde yine de cozum ureten yaklasimlarini gormekteyiz .

Microsoft fiziksel Store yani magazalarini acmali ki telefon surface cesitleri hepsi destegi de adam gibi olsun.

Lumia 950 ve 950 XL yurt disinda bircok ulkede ciddi oranda fiyatlar dusurulmusken Turkiye de boyle birsey olmamasi yine Microsoft un hatasidir .

Turkiye klasik dizustu ve masaustulerinden farkli bu tur urunleri de engelsiz Turkiye de magazalari acilmali.

• Size kesinlikle katılıyorum.
    Telefon segmentinde belki de son kozu Surface phone ve ne yalan diyim işletim sistemi hariç kalemi ile Note serisine en ciddi rakip olacağıda aşikar.
    Umarım Surface serisinin başarısını telefonda da yakalarlar.

Dediğiniz gibi keşke fiziksel mağazaları Türkiye'de de açılsa ki maalesef ümidim yok bu dönemde.

Şayet almadı iseniz Surface Mouse uda şiddetle tavsiye ederim, gerçekten çok kullanışlı ve kullanım dışı durumlarda, taşırken kesinlikle düz hale gelebilmesi ile yer kaplamayan bir pratiklikte.

Bu arada kullandığınız SP4 ile önceki SP3 ü kıyaslarsanız önceki SP3 i7 işlemcili seride ki gibi ısınmaya dayalı işlemci hız düşürmesi gibi durumlar var mı ya da ısınma vs gibi şeyler.

Garanti konusu ise Amerika'da gerçekten başarılı ve fazlası ile müşteri memnuniyeti odaklı.
    Ve dediğiniz gibi burada hangi firma olursa olsun diğer ülkelerde verdiği hizmet kalitesini unutup, rezillikler yaşayabiliyor.

Bu sanırım birazda beyin ve işçi kalifiyesi ile alakalı malesef.

Umarım bizde bir gün, diğer ülkelere göre çok daha fazla bedel ödediğimiz ürünler için aynı hizmet kalitesine ulaşırız.

Tekrar iyi günlerde kullanın.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 30 Eylül 2016; 18:21:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba
    tabletimi bir sebepten ötürü yeniden yüklemek zorunda kaldım ama
    türkçe dil paketini yükleyemiyorum. nette yazılı çözümleri denedim işe yaramıyor
    türkçe dili indirilebilir olarak görmüyor, bir yerdenbulup indirdiğimi de kullanamıyor
    yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim
    hayırlı akşamlar
  • @IRoN Merhaba. Dubai den alınma sp4 aldım. İlk aldığımda kurarken win 10 u sadece ingilizce dili vardı. Şimdi resetledim yüklerken Türkçe dili de yüklenme aşamasında seçeneklere eklenmiş. Tüm dosyaları sil ve diski temizle seçeneğinden resetledim. Eklenen güncellemeleri silmiyor mu bu durumda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evangelion -- 25 Aralık 2016; 20:36:45 >
  • Merhaba surface pro 3 cihazımın klavyesi bozuldu hiç çalışmıyor.acaba tamir eden bir yer varmıdır bildiğiniz ? teşekkürler
  • evangelion E kullanıcısına yanıt
    Bildirim bölümünde beni eklemediğiniz için geç gördüm ama en azından özelden cevaplamaya çalıştım sorunuzu.

Umarım düzelmiştir sorununuz.

Saygılarımla...
  • srcncc S kullanıcısına yanıt
    Ürünü her nereden alırsanız alın microsoft un sitesinde umarım kaydetmişsinizdir.

Bunu akabinde microsoft canlı destek bölümü ile ingilizce olarak yazışma şansınız var ise deneyin derim, ellerinden geldiğince çözüm
    üretmeye çalışıyorlar gördüğüm kadarı ile.

Burada tamir eden kimseyi duymadım şahsen kinde pek tamir edilebilecek gibi değil.

Bir ihtimal klavye ile ekranın bağlantı noktalarını nazikçe temizleyin, belki bağlantı kuramıyordur.

Geçmiş olsun.

Saygılarımla...
    İlginiz için çok teşekkürler, cihazı kaydettim elbette yazışmayı denicem ingilizcemin elverdiği kadar :) diş fırçasıyla soketleri temizledim ama sonuç vermedi.eğer satmayı düşünen varsa burdan benimle iletişime geçsin lütfen olmadı alacağız artık bir tane..
  • srcncc S kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

Saygılarımla...

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    aynen dostum. ülkemizde malesef ms resmi olarak satmıyor bu surfaceyi, telefonlar ise malum. ms türkiye ms amerika kadar destek vermiyor. tr apple kadar bile ilgilenmiyor. ilgilense parayı kırar ios ve android tekeli ya kırılır yada ciddi sarsıntıya uğrar. Ms Türkiye o kadar kötü ki bu anlayışı düzeltmek için 1 nesil falan geçmesi gerek heralde... :(
  • Değerli forumdaşlar merhaba . Okuduğum bölüm için fazlasıyla taşınabilir bir elektronik cihaza ihtiyaç duyuyorum. İlk başlarda ultrabook bakınıyordum sonra iPadlere yönelecektim ama araştırırken Microsoftun ürünlerine denk geldim son yıllarda apple ürünlerinden soğumaya başladım ve alternatif cihaz olarak bu cihazlar hoşuma gitti. Genel olarak benim aradığım bu cihazda yüksek pil ömrü malzeme kalitesi ve android cihazlar gibi şişip şişip insanı çileden çıkarmaması. Amerikadan alma şansım var ürünü. Open Box ya da Refurbished tarzı daha uygun alternatifleri oluyor onlara da yönelmeyi düşünüyorum böyle almış olan varsa sıkıntı yaşayıp yaşamadığı hakkında bilgi verirse , onun dışında da hangi modeli SP3 mü SP4 mü ve özellik olarak hangisini tercih etmeliyim (8GB ram yeterli mi 16ya mı yönelinmeli , i5 mi i7 mi tarzında) bilgi verirseniz çok sevinirim.
  • Hala güncelliğini koruyan bir cihaz donanımıyla. Merak ettiğim kısmı bataryasının bunca yıllar sonra ne durumda olduğu.

• Arkadaşlar bu cihaz halen alınır mı sizce?ikinci elden i7 128gb klavyeli kalemli temizinden buldum bir tane.şarjı nasıl gidiyor cihazların şu anda?

• Merhabalar.Bir şey sormak istiyorum.Mac mini yi surface pro 3 e bağlamak mumkun mu?Yani surface i monitör olarak kullanmak istiyorum.Bunun bir yolu var mı?
    iyi akşamlar
  • Merhabalar, 2016-02-03 tarihinde İstanbul Bilişim firmasından satın aldığım surface pro 4 cihazın ekranın alt kısmının belirli yerinde titreme yapıyor, Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler
    video ekliyorum

windows 10 1703-15063.674 güncellemesi yüklü (bir önceki versiyon sanırım 607 idi sorun onda da vardı)
    Hiç bir düşürme vb olmamıştır
    https://youtu.be/kVHFyNtZuVc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnDiViT -- 18 Ekim 2017; 11:10:4 >
  • EnDiViT kullanıcısına yanıt
    Merhaba.
    Bahsettiğiniz soruna hiç denk gelmedim kendi adıma.
    Dün bir güncelleme daha çıktı yeni özellikleri de barındıran.
    Onu da yükleyip denediğiniz de aynı sorun devam ediyor ise Microsoft online destek ülke farketmeksizin elinden geldiğince
    yardımcı olmaya çalışıyor, orası ile bir irtibata geçin isterseniz.
    Ayrıca aldığınız tarihe göre halen garantisi devam etmekte gördüğüm kadarı ile, İstanbul Bilişim ile de bir konuşun derim.
    Geçmiş olsun.

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.