Şimdi Ara

Microsoft Surface Kullanıcıları / Sormak İstedikleriniz (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
7
Favori
16.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: exoz

quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

Şu anda amerikadayim.Bilgisayar almak istiyordum microsoftun standını gordum baktım hem bilgisayar hem tablet seklinde. Dedim iste benim aradigim ozellik ! 650 dolara microsoft windows 8 rt touch cover ve kılıf aldım.otele döndüm bir heyecanla actim kutuyu ilk basta hersey cok guzel geldi.sonra program indireyim dedim itunes indireyim dedim.bilgisayar izin vermiyor ! Boyle sistemmi olur? Madem oyle ozaman sadece tablet yap bilgisayari niye yapiyorsun?alalım 2 gun oldu Simdi iade etmek istiyorum kutusu fişi duruyor inşAllah iade yaparlar. Kesinlikle rt versiyonunu almayin arkadaslar paraniza yazık ipad alın. Pro versiyonunu bilmiyorum onda da mı boyle ?

Edit: arkadaslar iade etmeden once format atayim oyle iade edeyim dedim 1 saattie bekliyorum %2 oldu daha.masaustu bilgisayarima veya 2 yil once aldigim netbookuma 2 kere format atmistim şimdiye.

Hocam RT 350 dolara düşmüş olması gerek seni kazıklamışlar iade et zaten. Normal Surface al alabiliyorsun RT olanını değil, normal versiyonu istediğin gibi kullanabilirsin eski PC uygulamalarını yükleyebilirsin ama pil ömrü RT'nin yarısı.

Microsoftun standı kazikliyorsa birsey diyemicem :) iade edecegim bugun yarın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Rt yi biraz kullanma sansim oldu. Kesinlikle asiri yavas bir cihaz degil. App konusunda eksikligi var, windows programlari calistiramiyor ancak store daki programlarin hepsini calistirabiliyor.

Artilari:
    icinde ofis 2013 var. Windows 8.1 ile birlikte outlook da geliyor.
    Explorer ile internette gezmek cok keyifli. Ipad gibi actiginiz sekmeler arka planda kapanmiyor. Hatta arka planda bir sekme actiginiz zaman otomatik yukluyor. Genelde ipad de sekmeler arka planda baska hicbir app acik degilse bes tane falan acabiliyor.
    Multi task iyi calisiyor. Iki appi ayni ekrandan takip edebiliyorsun. Ornegin ben chat uygulamasini ve exploreri acip, chat uygulamasini kucuk ekrana atarak kullandim. Gayet guzeldi.
    Eger xbox kullanicisiysaniz daha zevkli hale gelebilir cihaz. Indie oyunlarin cogu xboxdaki rt icin de cikiyor.
    Sarj suresi kisa ipad e gore. (sahibinin soyledigi kadari ile)
    Klavyede ctrl+v ctrl+p yapilabiliyor. Sanal klavyede bile...

Benim hosuma gitti cihaz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: exoz

quote:

Şu anda amerikadayim.Bilgisayar almak istiyordum microsoftun standını gordum baktım hem bilgisayar hem tablet seklinde. Dedim iste benim aradigim ozellik ! 650 dolara microsoft windows 8 rt touch cover ve kılıf aldım.otele döndüm bir heyecanla actim kutuyu ilk basta hersey cok guzel geldi.sonra program indireyim dedim itunes indireyim dedim.bilgisayar izin vermiyor ! Boyle sistemmi olur? Madem oyle ozaman sadece tablet yap bilgisayari niye yapiyorsun?alalım 2 gun oldu Simdi iade etmek istiyorum kutusu fişi duruyor inşAllah iade yaparlar. Kesinlikle rt versiyonunu almayin arkadaslar paraniza yazık ipad alın. Pro versiyonunu bilmiyorum onda da mı boyle ?

Edit: arkadaslar iade etmeden once format atayim oyle iade edeyim dedim 1 saattie bekliyorum %2 oldu daha.masaustu bilgisayarima veya 2 yil once aldigim netbookuma 2 kere format atmistim şimdiye.

Hocam RT 350 dolara düşmüş olması gerek seni kazıklamışlar iade et zaten. Normal Surface al alabiliyorsun RT olanını değil, normal versiyonu istediğin gibi kullanabilirsin eski PC uygulamalarını yükleyebilirsin ama pil ömrü RT'nin yarısı.

Microsoftun standı kazikliyorsa birsey diyemicem :) iade edecegim bugun yarın

Valla Temmuz 14'ten itibaren öyle satıyor olmaları lazım.

http://abcnews.go.com/Technology/microsoft-drops-price-surface-rt-tablet-350/story?id=19670547

• merhaba,

samsung ativ 700 serisi tablet sahibiyim.

ayrıca kısa süre önce microsoft surface pro sahibi oldum.

açıkcası samsung 700 serisini çok beğeniyordum. Ancak surface pro gelince fikrim değişti;

malzeme kalitesi daha iyi,
    ekran renkleri daha doğru
    cihaz çok hızlı.
    kapasif ekran tepkimesi daha iyi.
    şarj olma süresi daha kısa (şarj bağlantı ucunun mıknatıslı olması çok kolaylık sağlıyor.samsung'un şarj uçu klavyedeki girişi tam uyarken tablet üzerindeki girişe tam olmuyor, bir kısmı dışarda kalıyor ve oynayınca şarj etmiyor)

samsung mu surface pro mu diye sorulacak olursa surface pro derim.
  • arkadaşlar ben de açılışta sürekli onarm yapıyor ve bu sonlanmıyor. yardımcı olursanız sevinirim..
  • surface pro var bende çok ısınıyor ve şarj kısmının mıknatıslı olması çok kullanışsız bazen tam oturmuyor, onun dışında memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakirboy_45 -- 27 Ağustos 2013; 10:28:36 >
  • Surface RT 32 gb sahibiyim. Son güncellemeleri yapmama rağmen hala sistem dilini Türkçe yapamıyorum. Dil paketinin olmadığını yazan bir uyarı görüyorum. yardımcı olabilecek var mı ?
  • 64 Gb bu sistem icin ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu?

• Merhaba, bende 64 gb surface sahibi olarak ilk izlenimlerimi yazayım. Oldukça kaliteli. Ama önce türkçe dil meselesini çözelim. Denetim masasında bölgeler bölümünde "device input" diye birşey var orada türkçe dilini seç, sonra onu üst tarafa al, restart olacak ve tablet türkçeye dönecek. Sonraki soru adobe flash için, bazı sitelerde desteklemiyor bazılarında destekliyuor. putlocker da falsh desteklemezken VK HD de destekliyor. Kısaca istediğin filmi izleyebiliyorsun. Ekran 10.6" bu yuzden oldukça büyük bir ekran. Soruları cevaplayabilirim.

Artıları: Oldukça kaliteli malzeme, büyük ekran, hızlı bir tablet, ısınma sorunu yok denecek kadar az, çabuk şarj olması güzel, flash desteği harika, office olması güzel, ekran görüntüsü harika
    Eksileri: ARM işlemci olduğu için x86 platformu yani kısaca mozila firefox, chrome gibi 3. şirketlere ait programları çalıştıramıyor. Sizi mağazadaki programlara esir ediyor. Mağazada ise çok sınırlı program var. Bu yüzden bir android bir applestore olması için 40000binmilyon tane ekmek yemesi lazım. Ön ve arka kamera 720 HD ama 2 mp ve flaşsız her 2si de. Yani kamera olarak çok şey beklemeyin ama kötü de değil, idare eder işte. Azıcık ağır(bazılarına göre iyi bazılarına göre kötü)

• quote:

Orijinalden alıntı: Alienware96

64 Gb bu sistem icin ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu?

64 gb yeterli, sistem oalrak 16 gb kullanıyo sana 48-49 gb bırakıyor. yetmez diyorsan 32 gb kadar mnşcro sdxc ile desteklersen yaklaşık 80 gb bir alan oluyor. Bir tablet için gerçekten çok çok fazla bir alan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulkar

quote:

Orijinalden alıntı: Alienware96

64 Gb bu sistem icin ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu?

64 gb yeterli, sistem oalrak 16 gb kullanıyo sana 48-49 gb bırakıyor. yetmez diyorsan 32 gb kadar mnşcro sdxc ile desteklersen yaklaşık 80 gb bir alan oluyor. Bir tablet için gerçekten çok çok fazla bir alan.

Teşekkür ederim bilgi için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alienware96 -- 2 Ekim 2013; 8:32:00 >
  • Arkadaşlar aranızda Surface Rt tabletini satmak isteyen var mı? Bu cihazdan almak istiyorum. Klavyesi olmalı bir de.
  • Arkadaşlar merhaba, bende bu tableti dusunuyorum. Yalnız dizi izlemek için kullanicam daha çok. O yüzden altyaziyi
    ekleyebilcegim bs player tarzı bi program var mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kronin -- 14 Kasım 2013; 19:29:56 >
  • arkadaşlar, bu tableti kullanmış ve acilen ipad4 e geçiş yapan biri oalrak söylerim ki, almayın. Nedeni işletim sistemi. Windows Rt için app hiç yok. Hali hazırda microsoft bunun üst modellerini yani direk windows pro tableti çıkardı. Bana sorarsanız tablet için son nokta bu windows prolardır. İşletim sistemi windows 8.1 olup her türlü programı çalıştırır. Ama Windows RT'den uzak durun.
  • multimedya kismi haric mukemmel bir cihaz. fazlasiyla isinizi gorur. sacma sapan android tabletlerle kiyaslanamaz. markette uygulama dedikleri seylerin %90 i internetten birseyler bulmaya yariyor zaten.

• Evet. Pc gibi isimi gorsun diyenler RT isletim sisteminden uzak dursun. Pro lar en iyisi. Surface 2 pro simdiden tukenmis mesela

• Flash player desteği varmış doğru mu ? Her türlü siteyi fps düşüklüğü olmadan oynatıyor mu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Touch cover klavyeyi nereden bulabilirim.Türkiyede satılmıyor galiba bir iki tane tek tük satan gördüm oralarda da 300 tl civarı fiyatlara satılıyordu.
    Amerikada microsoftun sitesinde 79$'a düşmüş.Oradan sipariş verebilirmiyim?
  • Bende klavye sahibi değilim ve Türkiyede hiçbir yerde bulamıyorum satmak isteyen arkadaşlar varsa lütfen bana ulaşsın.
  • Surface Pro 128 GB sahibiyim, cihazı alalı yaklaşık 2 ay oldu. Aldığım yerde 48 saat sebepsiz geri ödeme garantisi olduğu için en azından denerim diye aldım. Almadan önce satış yapan kişiyle yaklaşık 45 dk. RT'nin başında muhabbet ettik ve cihazı kurcaladım, unutmayınki Windows ile Windows RT kesinlikle aynı değildir. Pro'dan gayet memnunum, ekran klavyesini istediğiniz dilde yapabiliyorsunuz. Cihazı alırken normal klavyeye alışkın olduğum için Touch Cover aldım ve gayet memnunum.

Uzun süre iPad 2, iPad Mini kullandım, açıkçası pek karşılaştırılacak cihazlar olduğunu düşünmüyorum. Surface Pro tabletten öte direk bilgisayar. Performans konusunda ise hiç sıkıntı yaşamadım, son bir kaç gündür sürekli Simcity 2013 oynuyorum sıkıntı da yaşatmıyor. Oyunu yükleyip açana kadar cidden cihazda fan olduğunu fark etmemiştim bile.

Not defteri gibi kapatıp kolunuzun altına koyup gidebileceğiniz bir cihaz bakınıyorsanız çok güzel cihaz...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.