Şimdi Ara

Microsoft sizce gelecekte nasıl çözüm getirecek ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
1.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Unzerstörbar

Bir sonraki nesilde Diyelim ki INternetten indirilebilir icerikli oldu Tüm oyunlar .
    Atiyorum bende 250Gb lik konsol var. Simdi ben 30gb lik 8 oyun indirsem yerim doluyor, Benim bir oyun daha indirmem icin o kadar para verdigim 8 oyunun icinden bir oyunu silmem mi gerekecek?
    Bunu nasil halledecekler peki?

Not:250gb liklar tarih olur diyenlere 500gb diyelim o zman .. Sonucta yer kesin dolacak,Bende o kadar para verdigim bir oyundan vazmi gececegim,Param bosunami gidecek??Sonucta simdide tüm oyunlari yükleyemesekte ,Cd i bir kenara koyabiliyoruz ve sonra Tekrar yükleyip oynayabiliyoruz...

Hocam misal Oyunu satın aldığında Oyunun ID'si, Gamertag'ına eklenir. Ve sende oyunu silip, tekrar indirmek istediğinde; Live'dan Gamertag'ına bakılır, O ID görülür ve oyun tekrar indirmene sunulur
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orijinalden alıntı: Unzerstörbar

Bir sonraki nesilde Diyelim ki INternetten indirilebilir icerikli oldu Tüm oyunlar .
    Atiyorum bende 250Gb lik konsol var. Simdi ben 30gb lik 8 oyun indirsem yerim doluyor, Benim bir oyun daha indirmem icin o kadar para verdigim 8 oyunun icinden bir oyunu silmem mi gerekecek?
    Bunu nasil halledecekler peki?

Not:250gb liklar tarih olur diyenlere 500gb diyelim o zman .. Sonucta yer kesin dolacak,Bende o kadar para verdigim bir oyundan vazmi gececegim,Param bosunami gidecek??Sonucta simdide tüm oyunlari yükleyemesekte ,Cd i bir kenara koyabiliyoruz ve sonra Tekrar yükleyip oynayabiliyoruz...

Hocam misal Oyunu satın aldığında Oyunun ID'si, Gamertag'ına eklenir. Ve sende oyunu silip, tekrar indirmek istediğinde; Live'dan Gamertag'ına bakılır, O ID görülür ve oyun tekrar indirmene sunulur

Tekrar indirme Cilesi dimi Hocam
  • microsoft resmen 10 yıl önceki teknolojiye yeter o size diyerek satıyor sırf ucuz olsun diye.. madem hd dvd yi destekledin neden koymadın zamanında aletine de ayrı sattın.. sonra zaten ellerinde patladı hd dvd o da ayrı konu :)

sony en guzelini yaptı 50 gb medya.. direk geleceği düşünerek hamlelerini yaptı microsof sadece günü kurtarma peşinde
  • Bana dupeduz yalanci demiye getirmissin hocam.. Dedigim gibi gears 5 kusur saatte gow 3 ise 3 kere oynamama ragmen 7.30 saatte bitti..
    Tamam bunu kabul ettik blu ray olayi nedir demissin.
    Sonucta beni sure olarak hic bir Next Gen oyun tatmin etmiyor orasida farkli ve genel bir konu. (Darksiders haric)
    10-12 saati asan bir oyun cok ama cok az. ANcak siz burda DL nin yeterli oldugunu savunun yapımcılar sızden ıyı bılmedıklerı kesın kı mesela en yakın zamanda Lord Of Shadow un yapımcısı DL nın oyunları ıcın tek basına yeterlı olmadıgını ve 2 cd olacagını acıkladı.
    Bakın burda konusulan 2 cd olunca ne olur olmaz degil , konusulan sey DL nın artık gun gectıkce yetersızlesmeye baslaması. Rage dede durum aynı,

BD nın yuksep kapasıte ozelıgı hem ses kalıtesı hem yukleme hızı (ısteyen olursa acıklayabılırım) hemde daha fazla yer oldugu ıcın daha fazla ıcerık ve butunlesık senorya adına guzel bır kazanım. Ha yapımcı kullanır kullanmaz o ayrı ama sunuda objectıf bırı olarak soyleyebılırım kı bana sorarsanız DL tek basına Next gen ıcın artık yetmezken Blu ray da o kapasıtesının hakkını su an ıcın veremıyor buda benım gozlemım.
  • @Kasatka

Kendin de söylemişsin,bu yapımcıların sorunu zaten,bizim değil.Bu nesilde,çok sağlam grafikleri olan oyunları tek DVD oynadık.Sony en güzelini yaptı kabul,keşke 360'da da Blu-Ray olsaydı.Daha önce de söyledim,Player için çok isterdim bunu.Oyunlara da,yapımcı açısından katkısı olurdu.

Bundan sonraki nesilde mutlaka Blu-Ray ya da çıkarsa başka teknoloji kullanır zaten.Ama bu nesilde,Player hariç Blu-Ray'i aramadım hiç.Yani Gears Of War 2 Blu-Ray olarak çıksaydı,muazzam bir fark olmayacaktı.Sonuçta makinenin gücüyle alakalı bu durum.Belki çok az daha uzun olabilirdi.Ama yine senin de söylediğin gibi,bu nesildeki oyunların %90'ı 10 saatten fazla değil,hatta çoğu 7-8 saat arası.Blu-Ray ya da DVD farketmiyor yani.
  • zaten bu söylediğiniz saatler tek oturmada baya kasarak oynadığınızda böyle oluyor.Yoksa ben 2-3 günde hatta daha uzun sürede bitiriyorum hem daha güzel oluyor,çünkü online pek sevmiyorum her gün oynuyorum 1-2 saaat bitiriyorum oyunları.Mesela gears of war 2 bir haftada bitirdim öyle bir oturup 7-8 saat oynamadım.Sizin dediğiniz live üzerinden oyun işi biraz kasar gerek yok dvd güzel biraz daha teknoloji gelişirse dvdnin kapasitesi fln artar belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamez

microsoft resmen 10 yıl önceki teknolojiye yeter o size diyerek satıyor sırf ucuz olsun diye.. madem hd dvd yi destekledin neden koymadın zamanında aletine de ayrı sattın.. sonra zaten ellerinde patladı hd dvd o da ayrı konu :)

sony en guzelini yaptı 50 gb medya.. direk geleceği düşünerek hamlelerini yaptı microsof sadece günü kurtarma peşinde

abi öyle diyosunda sonuçta bu makineninde ekran kartı belli işlemcisi belli gücü belli. Yani 50Gb olunca bize muhteşem olağan üstü bişe yapmıcak. Sesler kaliteli olacak, texture'lar kaliteli olcak daha çok öğe olcak vs. vs. bize göstericeği grafik kalitesi belli.

Ama ben umuyorum ki xbox360 bu olaya benim dediğim gibi veya benzeri bi çözüm getirsin. Bluray vs medya geliştirme olmuyacağı kesin bir kere, daha S yeni çıktı çıkartsaydı onunla sürerdi piyasaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raptor94hazer

zaten bu söylediğiniz saatler tek oturmada baya kasarak oynadığınızda böyle oluyor.Yoksa ben 2-3 günde hatta daha uzun sürede bitiriyorum hem daha güzel oluyor,çünkü online pek sevmiyorum her gün oynuyorum 1-2 saaat bitiriyorum oyunları.Mesela gears of war 2 bir haftada bitirdim öyle bir oturup 7-8 saat oynamadım.Sizin dediğiniz live üzerinden oyun işi biraz kasar gerek yok dvd güzel biraz daha teknoloji gelişirse dvdnin kapasitesi fln artar belki

Ben de aynı senin gibi oynuyorum dostum oyunları.Bir oturuşta bitirmedim hiç.Orjinal aldığımız için,sindire sindire oynuyoruz herhalde:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: GranTurismo

quote:

microsoft resmen 10 yıl önceki teknolojiye yeter o size diyerek satıyor sırf ucuz olsun diye.. madem hd dvd yi destekledin neden koymadın zamanında aletine de ayrı sattın.. sonra zaten ellerinde patladı hd dvd o da ayrı konu :)

abi öyle diyosunda sonuçta bu makineninde ekran kartı belli işlemcisi belli gücü belli. Yani 50Gb olunca bize muhteşem olağan üstü bişe yapmıcak. Sesler kaliteli olacak, texture'lar kaliteli olcak daha çok öğe olcak vs. vs. bize göstericeği grafik kalitesi belli.

Ama ben umuyorum ki xbox360 bu olaya benim dediğim gibi veya benzeri bi çözüm getirsin. Bluray vs medya geliştirme olmuyacağı kesin bir kere, daha S yeni çıktı çıkartsaydı onunla sürerdi piyasaya.

olaya sadece garfik olarak bakmamak lazım.. senden sende açıklamışsın olayı daha kaliteli kaplama daha fazla materyal vs.. ps one çıktığında tek cd lik oyunlar iş görüyordu ondan sonra 1 den fazla diskte oyunlar görmeye başlamıştık aynı şey ps2 de de oldu dvd yetmedi dl-dvd oyunlar gelmedi son zamanların da.. sony bu sefer ipini sağlam kazığa bağladı en yüksek medya diskini koydu aletine. kim bilir belki 3 yıl sonra çift katmanlı bd medyalarda gelmeye başlar oyunlar..

ama microsoft ne yaptı? blu ray e rakip hd-dvd yi destekledi.. ama kendi konsoluna koymadı bu aleti onun yerine ps2 nin kullandığı geri kalmış dvd yi kullandı.. bunun mantığını anlayamıyorum.. bence blu ray in başarılı olmasının en büyük nedeni ps3 ile butunleşik gelmesi microsoft da koysaydı aletine hd dvd yi belki de şuan 2 tane medya olacaktı piyasada yapımcılar sıkıntı çekmeyecekti..

birde bazı arkadaşlar isterse 5 dvd olsun ne farkeder.. takıp çıtarmak ne kadar zor olabilirki diyorlar.. bana kalırsa yapımcıların dert yandığı birden fazla dvd olması değil.. konsolda oyunu direk yukleme yapmadan çalıştırma mantığında proglamlıyorlar.. kesinlikle winrarla bölme işlemi gibi kolay bir iş değildir oyunu parçalara bölmek.. oyunun yapım sürsinide artırır maliyetinide artırır bu yöntem
  • MS HD-DVD koysaydı xbox'a bu sorunlar olmazdı şimdi PİNTİ MS
  • hatırlıyorumda diskete cıkardı eskiden oyunlar.. bir monkey island 2 , 4 disketti ve 3. seriside 11 siak olarak cıkmıştı ve biz bi anda ohaaaa olmuştukk..düşünsenize bir futbol oyunu bir disket bir need for speed tarzı oyun tek disketti..11 disket bir oyun olabilirmiydi...neyse biz disketi tak çıkar yapmaktan oyunları bile zar zor oynamaya başladığımız zamanlarda cd teknolojisi gelmişti pc ye...ordada oyun cıkıyordu comman and conquer vs gibi strateji oyunlarını cd de oynuyordu cok az insan bu ülkede... oyunun ara videoları tam filmdi ama gelgelelim oyun aynı disketteki gibi basitti.. ama atmosfer yapıyordu ara videolar .. belki komik gelecek ama o gördüğümüz ara videolar artık pcdede her oyunda rastlanır oldu... ama maalesef oyunlar eski diskette oldugu kadar keyifli olmamaya kabak tadı vermeye başladı..
    şu anda dl dvd ile blue ray karşılaştırmasınıda aynı o yıllara benzetiyorum.. disket yerine dvd olmuş,burayde cd ye donmuş sanki..
    ps3 ün avantajı hd tvsi olan ve film iazleyen aile evlere daha rahat girmesi..xbox bu konuda çok geride maleseff:(( ama hardcore gamerlar için ise xbox vaadettiği eğlenceyi sonuna kadar bizlere sunuyor..
    bence; ms ,blurayi kullanmayacak ,ancak hd dvd kullanabilir 3 sene sonra.. ancak benim korkum o 30 gblik yeni dvdlere oyun yapamayacak olmalarıdır.. hep video sinema falan derken oyunlardaki şu anda aldıgımız tadı mumla arayabiliriz...18-20 sene once böyle oldu daa.. aklınızda bulunsun dedim:):)
    sen bir oyun firmasında çalışıyor olsaydın..30gb lık bir oyunu nasıl yapacaktın..?? yapsaydın.. kaç yılda o oyunu yapardınız?? 1 yılda bile yapsaydın.. o verdiğin emeğin karşılığını parasal olarak ne kadar sürede alabilirdin..??belkide çok az satacaksın kimse begenmeyecek..
    kim biliyor ??
    sony bluray teknolojisi ile şu anda bence daha rahat bir konumda..evlere girmeyi başardı..ve istediği anda çipi kendiside dağıtır..:(
  • ilerde oyunları rüyamızda internet aracılığı ile beynimize yükleyecekler
    inception modeli
  • quote:

quote:

quote:

olaya sadece garfik olarak bakmamak lazım.. senden sende açıklamışsın olayı daha kaliteli kaplama daha fazla materyal vs.. ps one çıktığında tek cd lik oyunlar iş görüyordu ondan sonra 1 den fazla diskte oyunlar görmeye başlamıştık aynı şey ps2 de de oldu dvd yetmedi dl-dvd oyunlar gelmedi son zamanların da.. sony bu sefer ipini sağlam kazığa bağladı en yüksek medya diskini koydu aletine. kim bilir belki 3 yıl sonra çift katmanlı bd medyalarda gelmeye başlar oyunlar..

ama microsoft ne yaptı? blu ray e rakip hd-dvd yi destekledi.. ama kendi konsoluna koymadı bu aleti onun yerine ps2 nin kullandığı geri kalmış dvd yi kullandı.. bunun mantığını anlayamıyorum.. bence blu ray in başarılı olmasının en büyük nedeni ps3 ile butunleşik gelmesi microsoft da koysaydı aletine hd dvd yi belki de şuan 2 tane medya olacaktı piyasada yapımcılar sıkıntı çekmeyecekti..

birde bazı arkadaşlar isterse 5 dvd olsun ne farkeder.. takıp çıtarmak ne kadar zor olabilirki diyorlar.. bana kalırsa yapımcıların dert yandığı birden fazla dvd olması değil.. konsolda oyunu direk yukleme yapmadan çalıştırma mantığında proglamlıyorlar.. kesinlikle winrarla bölme işlemi gibi kolay bir iş değildir oyunu parçalara bölmek.. oyunun yapım sürsinide artırır maliyetinide artırır bu yöntem

işte bende bu yüzden birini bitir diğerine geç mantığına yanlış diyorum. Onun yerine 3ünü harddiske atıp 1 dvd'den onları okutmak daha mantıklı olabilir
  • @dayyahi

Hocam spoiler verme, daha izleyemedim filmi
  • eğer hd-dvd başarılı olsaydı microsoft bir sonraki konsolunda onu koyabilirdi belki bunu hiç kimse bilemez hd dvd yi sadece xbox 360 la sınırlıyorsunuz iyiki microsoft bir tane hd-dvd rom çıkardı filmleri izleyelim diye günümüzün formatı bluray büyük ihtimalde bluray kullanır ayrıyetten xbox 360 slimin 5 yılı oldugunu düşünmüyorum bak görürsünüz 2-3 yıl sonra yeni xbox ı görürüz xbox da sırf dvd rom var diye bazıları zayıf görüyor aleti birazcık lafa değil icraata bakalım eğer bu teknoloji ile harika şeyler yapılabiliyorsa konuşmaya bile gerek yok blurayin birazcık daha vakti var 25gb depolama sunuyor diye yapımcılar onun 25 ini doldurmuyor dvd kadar yerini dolduruyor arada bir yüksek gb lı oyunlar çıkıyor olay o o yüzden burda kendimizi parçalamaya gerek yok
  • @GranTurismo hocam herkesin makinesi senin gibi hdd li değil. bizim tarafımızdan da bak biraz. bakamıyorsan da bana bir hdd alırsan çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: iscanthere

@GranTurismo hocam herkesin makinesi senin gibi hdd li değil. bizim tarafımızdan da bak biraz. bakamıyorsan da bana bir hdd alırsan çok sevinirim

ehehe
  • Ms gelecek nesilde ya oyunları Live'dan indirme yada Bluray'i sececektir. Bluray'i secmeside iyi olur hem o zamanlara kadar Bluray ucuzlamış ve iyice yayılmış olur hemde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_Rahip -- 4 Ağustos 2010; 14:30:47 >
  • peki cevaplarınız için sağolun bir konuda daha yorumlarınızı alıyım o zaman. Sizce xbox360'ın daha ne kadar ömrü var ? Bence xbox360S ile birlikte ömrüne bir 5 yıl daha eklemiştir.
  • quote:

peki cevaplarınız için sağolun bir konuda daha yorumlarınızı alıyım o zaman. Sizce xbox360'ın daha ne kadar ömrü var ? Bence xbox360S ile birlikte ömrüne bir 5 yıl daha eklemiştir.

ya bende slimi alcam ama yenisinin çıkmasından korkuyorum adamlar slim çıkmıcak dedi bir ay geçmeden slim çıktı
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.