Şimdi Ara

Microsoft, Sega ve Konami'yi satın almayı düşünüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
2.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft, Sega ve Konami'yi satın almayı düşünüyor

Microsoft'un Sega'yı satın alma planları çok uzunca bir süredir konuşuluyordu ve sızan son bilgiler bu satın almanın gerçekleşeceği yönünde. Ayrıca şirketin, bir başka Japon devi olan Konami'yi de bünyesine katma düşüncesi var.

Ayrıca Bkz.Rakiplerin çoğalması, Tesla'nın elektrikli araç pazarındaki hakimiyetini zayıflattı

Geçen haftanın ana haberi belki de ZeniMax Media ve Bethesda'nın Xbox ekibine başarılı bir şekilde katılmasıydı. Şimdi de, Microsoft'un bir sonraki olası satın alımı gündemde. Konami ve Sega gibi efsanevi Japon şirketlerinin devralınmasından bahsediyoruz.

Sega ile ilgili olarak, şirketin on yıllardır Microsoft ile ilişkilendirildiği ve olası bir devralma söylentilerinin uzun süredir dolaştığı söylenebilir. Konami'nin de, Silent Hill ve Metal Gear gibi popüler oyunlarla da Microsoft'un değerli varlıkları arasına katılması gündemde.

Microsoft, Sega ve Konami'yi satın almayı düşünüyor

Japonya'da Microsoft, Sony'nin çok gerisinde

Microsoft'un Japon pazarındaki zayıf konumu, şirketin olası planları için bir gerekçe olarak gösteriliyor. Microsoft geleneksel olarak Japonya'da Sony'ye kaybettiği bir gerçek. Örneğin Şubat ayının son haftasında Japonya'da 1.508 Xbox Series X ve S konsolunun yanı sıra sadece 10 Xbox One konsolu satıldı. Karşılaştırma için, aynı hafta içinde Japonlar 33.792 Sony PS5 ve 78.134 Nintendo Switch konsolları satın aldı.

Elbette Konami ve Sega, Xbox'ı Japonya'daki ilk konsol markası yapamayacak, ancak Microsoft'un konumunu güçlendirmeye yardımcı olacakları su götürmez bir gerçek.

Kaynak:https://www.notebookcheck.net/Microsoft-eyeing-up-Konami-and-Sega-acquisitions-to-possibly-invigorate-waning-Xbox-console-sales-in-Japan.527726.0.html

• Batırmaya alır ancak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

Batırmaya alır ancak..

Yalnız MS çıldırdı. Serie X'i satıp PC alıcam yada hanıma bırakıp ben pc alıcam. Acayip oyunlar geldi ve gelecek. Kollar ile oynayamıyorum zaten. Phil reis çıldırdı cidden.

• Sega'yı alırlarsa değil Japonya'da Dünya'da dizleri yere gelmez.

Konami? Ehh belki isim hakları için alınabilir.
  • Dellialli D kullanıcısına yanıt
    Xbox'ı bırakıp nereye PC alıyorsun. Ekran kartı mı var?

Kol ile oyun oynamak klavye+mousea göre çok daha rahat bence.

Ayrıca Konami'nin sahip olduğu pek çok IP var, şirketin kendisinden ziyade o IP'ler para ediyor, kendi stüdyolarından çok güzel işler çıkabilir onlardan.
  • Konami'yi alip Kojima'yi da MGS'nin basina getirse oyun dunyasi bir kangrenden kurtulmuş olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekelleşmeye hayır :/
  • Sega da çok güzel ipler var remake olarak geldiğini düşünün

Konanmi ise bir süredir kojima olayları yüzünden sevilmeyen mobil oyun sektörü ve pes sayesinde hala kepenk indirmemiş bir şirket eğer ciddi bir planları yoksa ellerinde patlar diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ti7800

Xbox'ı bırakıp nereye PC alıyorsun. Ekran kartı mı var?

O konuda zaten izliyorum bende. geçenlerde vazgeçmiştim, sonra discord yönteminden bahsetmişler. onu deniyorum. umarım alabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Artizt

Kol ile oyun oynamak klavye+mousea göre çok daha rahat bence.

Ayrıca Konami'nin sahip olduğu pek çok IP var, şirketin kendisinden ziyade o IP'ler para ediyor, kendi stüdyolarından çok güzel işler çıkabilir onlardan.

nesi daha rahat? nişanlama işkence. Yön ayarlaması çok çok zor. Consol tarafının kendisine has rahatlığı var. Tak ve oyna.

• ne alsa elinde kalıyorMicrosoft, Sega ve Konami'yi satın almayı düşünüyor 

Bence de daha rahat. Nisanlamak benim icin zor evet ama zaten rekabetci ve fps oyunlari kol ile oynamiyorum. Tomb raider, GTA 5, Forza Horizon, assassin creed, Star Wars vs. vs. Bence bu tarz oyunlar kolla cok daha keyifli ustune ben klavyeyle oyun oynarken yoruldugumu hissediyorum.

• Hadi Sega yı alsın, adamların maddi güce ihtiyacı var, da Konami'yi napsın.
    En fazla MGS ve Silent Hill in haklarını alsın zaten Konami başka ne işe yarar ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

Batırmaya alır ancak..

Kudurun.

• LANN YAKUZAAAA

• Kesinlikle, bu yüzden Microsoft Japonya'dan bir veya birkaç stüdyo almalı.
  • Daha rahat demiş kolla daha iyi oynanıyor dememiş. Tokatlayayim demiş bir de burası çocuk parkı değil.
    Sabah 9 akşam 6 masabaşı mesaiden sonra aynı pozisyonda oyun oynamak çok çileli. FPS oyunlarında da zamanla alışılıyor, şahsi fikrim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.