Şimdi Ara

Microsoft, Sega ve Konami'yi satın almayı düşünüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
2.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 35
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 36 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • DH Misafiri (8 mesaj) Elfen Lied (6 mesaj) Opricnik (3 mesaj) esmerbuyucu (3 mesaj) Dellialli (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (33 mesaj) Mobil (8 mesaj) Mini (2 mesaj) (14 mesaj)
  • @
7 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Microsoft, Sega ve Konami'yi satın almayı düşünüyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3675 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Microsoft'un Sega'yı satın alma planları çok uzunca bir süredir konuşuluyordu ve sızan son bilgiler bu satın almanın gerçekleşeceği yönünde. Ayrıca şirketin, bir başka Japon devi olan Konami'yi de bünyesine katma düşüncesi var.

Ayrıca Bkz.Rakiplerin çoğalması, Tesla'nın elektrikli araç pazarındaki hakimiyetini zayıflattı

Geçen haftanın ana haberi belki de ZeniMax Media ve Bethesda'nın Xbox ekibine başarılı bir şekilde katılmasıydı. Şimdi de, Microsoft'un bir sonraki olası satın alımı gündemde. Konami ve Sega gibi efsanevi Japon şirketlerinin devralınmasından bahsediyoruz.

Sega ile ilgili olarak, şirketin on yıllardır Microsoft ile ilişkilendirildiği ve olası bir devralma söylentilerinin uzun süredir dolaştığı söylenebilir. Konami'nin de, Silent Hill ve Metal Gear gibi popüler oyunlarla da Microsoft'un değerli varlıkları arasına katılması gündemde.

Japonya'da Microsoft, Sony'nin çok gerisinde

Microsoft'un Japon pazarındaki zayıf konumu, şirketin olası planları için bir gerekçe olarak gösteriliyor. Microsoft geleneksel olarak Japonya'da Sony'ye kaybettiği bir gerçek. Örneğin Şubat ayının son haftasında Japonya'da 1.508 Xbox Series X ve S konsolunun yanı sıra sadece 10 Xbox One konsolu satıldı. Karşılaştırma için, aynı hafta içinde Japonlar 33.792 Sony PS5 ve 78.134 Nintendo Switch konsolları satın aldı.

Elbette Konami ve Sega, Xbox'ı Japonya'daki ilk konsol markası yapamayacak, ancak Microsoft'un konumunu güçlendirmeye yardımcı olacakları su götürmez bir gerçek.

Kaynak:https://www.notebookcheck.net/Microsoft-eyeing-up-Konami-and-Sega-acquisitions-to-possibly-invigorate-waning-Xbox-console-sales-in-Japan.527726.0.html

|
    |

• Kol ile oyun oynamak klavye+mousea göre çok daha rahat bence.

Ayrıca Konami'nin sahip olduğu pek çok IP var, şirketin kendisinden ziyade o IP'ler para ediyor, kendi stüdyolarından çok güzel işler çıkabilir onlardan.

Yalnız MS çıldırdı. Serie X'i satıp PC alıcam yada hanıma bırakıp ben pc alıcam. Acayip oyunlar geldi ve gelecek. Kollar ile oynayamıyorum zaten. Phil reis çıldırdı cidden.

Bence de daha rahat. Nisanlamak benim icin zor evet ama zaten rekabetci ve fps oyunlari kol ile oynamiyorum. Tomb raider, GTA 5, Forza Horizon, assassin creed, Star Wars vs. vs. Bence bu tarz oyunlar kolla cok daha keyifli ustune ben klavyeyle oyun oynarken yoruldugumu hissediyorum.
  • Yarbay
    2515 Mesaj
    Batırmaya alır ancak..
  • Yüzbaşı
    424 Mesaj
    [04 Eylül 2021 11:52:30 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

Batırmaya alır ancak..

Yalnız MS çıldırdı. Serie X'i satıp PC alıcam yada hanıma bırakıp ben pc alıcam. Acayip oyunlar geldi ve gelecek. Kollar ile oynayamıyorum zaten. Phil reis çıldırdı cidden.

• Yarbay
    7491 Mesaj
    Sega'yı alırlarsa değil Japonya'da Dünya'da dizleri yere gelmez.

Konami? Ehh belki isim hakları için alınabilir.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    705 Mesaj

Xbox'ı bırakıp nereye PC alıyorsun. Ekran kartı mı var?

|
    |
    Dellialli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5398 Mesaj

Kol ile oyun oynamak klavye+mousea göre çok daha rahat bence.

Ayrıca Konami'nin sahip olduğu pek çok IP var, şirketin kendisinden ziyade o IP'ler para ediyor, kendi stüdyolarından çok güzel işler çıkabilir onlardan.
  • Yarbay
    10354 Mesaj
    Konami'yi alip Kojima'yi da MGS'nin basina getirse oyun dunyasi bir kangrenden kurtulmuş olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1818 Mesaj
    Tekelleşmeye hayır :/
  • Teğmen
    100 Mesaj
    Sega da çok güzel ipler var remake olarak geldiğini düşünün

Konanmi ise bir süredir kojima olayları yüzünden sevilmeyen mobil oyun sektörü ve pes sayesinde hala kepenk indirmemiş bir şirket eğer ciddi bir planları yoksa ellerinde patlar diye düşünüyorum

|
    |
  • Yüzbaşı
    424 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ti7800

Xbox'ı bırakıp nereye PC alıyorsun. Ekran kartı mı var?

O konuda zaten izliyorum bende. geçenlerde vazgeçmiştim, sonra discord yönteminden bahsetmişler. onu deniyorum. umarım alabilirim.

|
    |
  • Yüzbaşı
    424 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Artizt

Kol ile oyun oynamak klavye+mousea göre çok daha rahat bence.

nesi daha rahat? nişanlama işkence. Yön ayarlaması çok çok zor. Consol tarafının kendisine has rahatlığı var. Tak ve oyna.

• Yüzbaşı
    990 Mesaj
    [11 Temmuz 2021 00:43:06 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

ne alsa elinde kalıyor 

|
    |
  • Çavuş
    84 Mesaj

Bence de daha rahat. Nisanlamak benim icin zor evet ama zaten rekabetci ve fps oyunlari kol ile oynamiyorum. Tomb raider, GTA 5, Forza Horizon, assassin creed, Star Wars vs. vs. Bence bu tarz oyunlar kolla cok daha keyifli ustune ben klavyeyle oyun oynarken yoruldugumu hissediyorum.

|
    |
  • Yüzbaşı
    256 Mesaj
    Hadi Sega yı alsın, adamların maddi güce ihtiyacı var, da Konami'yi napsın.
    En fazla MGS ve Silent Hill in haklarını alsın zaten Konami başka ne işe yarar ki?
    |
    |
  • Yarbay
    6085 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

Batırmaya alır ancak..

Kudurun.

• Yüzbaşı
    490 Mesaj
    LANN YAKUZAAAA

|
    |
  • Yarbay
    7491 Mesaj

Kesinlikle, bu yüzden Microsoft Japonya'dan bir veya birkaç stüdyo almalı.
    |
    |
    a_y_k_u_t kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1818 Mesaj

Daha rahat demiş kolla daha iyi oynanıyor dememiş. Tokatlayayim demiş bir de burası çocuk parkı değil.
    |
    |
    ComputerEngineer1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5398 Mesaj

Sabah 9 akşam 6 masabaşı mesaiden sonra aynı pozisyonda oyun oynamak çok çileli. FPS oyunlarında da zamanla alışılıyor, şahsi fikrim.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
kripto para haberleri
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.