Şimdi Ara

Microsoft Paint'le harika çizimler yapan 87 yaşındaki büyükanne fenomen oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bazı büyük anneler bahçelerinde vakit geçirmek veya örgü örmekten hoşlanırken, İspanya'nın Valencia şehrinde yaşayan Concha Garcia Zaera'ın bambaşka bir hobisi var. Onun hobisi ise Microsoft'un efsaneleşmiş çizim programı Paint'te çizim yapmak.

Kocası hastalandıktan sonra, ona bakmak için evden çıkamadığını söyleyen Zaera, çocuklarının kendisine Microsoft Paint programını gösterdiğini belirtti. "İlk önceleri küçük bir ev çizip, ertesi gün ona dağ ve birkaç detay daha ekledim ve sonuçta ortaya çok güzel bir şey çıktı." şeklinde konuşan büyükanne, o zamandan beri bu hobisini bırakmadığını söylüyor.

Çizimlerimin bu kadar dikkat çekmesini anlayamıyorum

Hiç hayal gücünün olmadığını belirten Concha Garcia Zaera, kocasının gönderdiği kartpostallardan veya sevdiği resimlerden ilham alarak bu resimleri Microsoft Paint'e aktarıyor. Bir resim için iki hafta harcayan büyükanne, ayrıntılara çok yoğun bir şekilde odaklandığını belirtmiş.
    Zaera, Paint programında yaptığı başyapıtları önce Facebook'ta paylaşmaya başlamış acak torunları ona Instagram'ın bu iş için daha doğru olduğunu önermişler. 9 Mart'ta yaklaşık 300 takipçiye sahip olan Zaera'yı şu an 137 bin kişi takip ediyor. Fenomen büyükanne bu hobisini ise "Çizimlerimin neden bu kadar çok dikkat çektiğini anlayamıyorum, bence çok basit şeyler." olarak tanımlıyor. Eğer siz de Concha Garcia Zaera'ın muhteşem çizimlerini Instagram üzerinden takip etmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Mükemmel. Tontiş sen döktürmüşsün ayol :)

• Bravo,güzel bakan güzel görür.

• Japon adam exel de bundan güzellerini yapıyor. Google da aratıp bir göz atın isterseniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 80 li yılların ikon adventure oyunlarını hatirlatti bana çizimleri. Monkey island, Indiana jones the lost atlantis vs...

• Bunun öncüsü olan Hal Lasco'yu unutmayalım :)

• Teyze döktürmüş ama Paint artık yok...

• Oda birşey mi? Yapsın bakalım bunu? :Dhttp://www.alpersongur.net/paint-fiat-bravo/

• paint terk diyenler nerde? hadi bakalım
  • 87 yaşındaki bir teyzeden beklenmeyecek kadar guzel.

• Helal olsun.. Zor bir şey.. Ben daha düz çizgi çizmeyi beceremiyorum paint 'te oldum olası beni deli etmiştir bir yeri karalarken.. Artık Windows paint 'e veda ediyormuş zaten.. Eskiden olsa idi teyze zengin olurdu.. :)

• Bizim teyzelerimiz de ancak yer kapmaca, dedikodu, damadımın evinde kalmak istiyorum diye laf gevelesin...

• Cidden muazzam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben elimle yapsam bu kadar iyi yapamam teyze aşmış harbiden.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    Yontemini bilene kolay

Çizgiyi çizerken shift tuşuna basılı tutarsan tam düz ya da tam çapraz çizgi çizilir. Çember veya kare yapmak için aynı şekilde shift tuşuna basılı tutarak çizmek yeterli.

Çizim kalınlığını değiştirmek için ctrl+(+, -) yapmak yeterli.

Resmin bir bölgesini klonlamak için seçim alanını ctrl tuşuna basarak sürükleyin.

Ayrıca Paint artık Paint 3D olarak hayatına devam ediyor. İşleri sistemi içerisinden çıkarıldı, ayrı bir uygulama olarak hayatına devam ediyor. Kullanmak isteyenler dükkandan indirebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 25 Mart 2018; 11:17:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipli jeton

Yontemini bilene kolay

Çizgiyi çizerken shift tuşuna basılı tutarsan tam düz ya da tam çapraz çizgi çizilir. Çember veya kare yapmak için aynı şekilde shift tuşuna basılı tutarak çizmek yeterli.

Çizim kalınlığını değiştirmek için ctrl+(+, -) yapmak yeterli.

Resmin bir bölgesini klonlamak için seçim alanını ctrl tuşuna basarak sürükleyin.

Ayrıca Paint artık Paint 3D olarak hayatına devam ediyor. İşleri sistemi içerisinden çıkarıldı, ayrı bir uygulama olarak hayatına devam ediyor. Kullanmak isteyenler dükkandan indirebilir.

Vayyy bilmiyordum vallahi bilgilendirdiğin çok sağ ol.. Çok işe yarar bunlar yer yer.. Paint kullanırım yer yer çünkü..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.