Şimdi Ara

Microsoft, GTA'nın ana şirketi Take-Two Interactive'i satın almayı planlıyor (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
0
Favori
6.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sakkadanak

Arkadaş bilgisayar bilimine niye ters konuşuyorsunuz? Bilmiyorsan sus be arkadaş yeni moda oldu herhalde bilip bilmeden konuşmak. Series X tam Rdna 2 destekleyip 52 compute unite sahip yani 3328 sjader birimi Ps5'de bu sayı 36 yani 2304 shader birimi demek. Aradaki fark tek bu değil Series X'in 10 GB bellek kısmı 560 gb/s veri işliyor. Aradaki fark baya fazla bu da direkt olarak oyun çözünürlüğüne falan yansıyor bir çok oyun Ps5'den daha iyi çözünürlükte çalışıyor.

Bunları geçtik Ps5'de değişken saat hızı mevzusu var. Bu da direkt olarak teraflops hesabını etkiler. Bak aşağıda bir site var oraya gir teraflops hesabı var dur ben de atayım buraya;

TFLOPS = (TMUs x ROPS x Cc) ÷ 1000

Değişken saatin teraflops hesabını nasıl etkilediğine bak. Değişeken saat atıyorum 2 GHz olduğu zaman Ps5'in teraflops değeri 9.2'ye düşüyor. 2.1 olduğu zaman ise 9.6 olur. Tam olarak bu konuda elimizde bir veri yok sadece değişken frekans diye bir tabir var. Bütün bunların ışığında halen daha kağıt mapıt üstünde diyorsan o senin bilgisizliğindir git kendini bu konuda bilgilendir bu yaştan sonra sana akıl verecek değiliz. Tabi şunu da ekleyeyim teraflops hesabı iki gpu aynı mimarideyse karşılaştırılır ve aynı mimaride daha fazla teraflops olan gpu her zaman daha güçlüdür ve oyunları daha iyi kalitede oynatır.

https://www.azcalculator.com/calc/teraflops.php

Alıntıları Göster

PS3'de de aynısı söylendi, mimarisi çok gereksiz olmasına rağmen ne güzel oyunlar yapıldı. PS4'de de aynısı söylendi, sonuç ortada. Biz bu makineleri render yapmak için almıyoruzki. İşin bir de optimizasyon kısmı var. Ben kağıt üzerinde ne yazıyor diye bakmam konsolda. Bu XBOX için de geçerli. Oyunlarının kalitesine bakarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: pskillercheto

ps now 3 milyon. bunun 1,5 milyonu 2 haftalik hesap acan kitle. gamepass ile yarisamaz. o kadar ovulen exc`lere ve iDDA edilen 120 milyon satisa ragmen topu topu 1,5 milyon psnow kullanicisi olmasi.

bu tamami ile algi oyunu. bunu gun gectikce daha iyi anliyoruz. metacritic , ign gibi sony`nin el altindan para akittigi firmalarin algilarida artik zamanla yikilacaktir. ben phil yerinde olsam o dergilere ambargo koyardim.

Durumun ozeti bu. gercek medya yerine sony-bot medyalar olunca boyle oluyor.

Alıntıları Göster

Birinde 7.1 diğerinde 9 olsa haklısın. Yıllardır tek bir GOTY yok XBOX cephesinde. PS satıyorsa Exclusive olduğu için satıyor. 15 yıldır böyle bu.

Adamlar PS NOW'ı her yere açmadılarki. Açıp Game Pass gibi bir sisteme dönüştürseler, 3 milyonda kalmayacağını hepimiz biliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: TechVET

Birinde 7.1 diğerinde 9 olsa haklısın. Yıllardır tek bir GOTY yok XBOX cephesinde. PS satıyorsa Exclusive olduğu için satıyor. 15 yıldır böyle bu.

Adamlar PS NOW'ı her yere açmadılarki. Açıp Game Pass gibi bir sisteme dönüştürseler, 3 milyonda kalmayacağını hepimiz biliyoruz.

Alıntıları Göster

hos geldin fanatik. yalniz oy kullananlar arasinda IGN vd sony tektikcileri oy kullanmamis. yoksa 95i gececektir. iste bu kadarsiniz. bunu bile savunacak kadar garipsiniz.

neyse gamepass koptu gidiyor. gerek pc gerek xbox tarafinda sayisini gunden gune arttiriyor. 30 milyonlari devirdi adamlar. yarisi kardeslik vs desek 50 milyon civari kullanicisi vardir.

120 milyon adet satmis (!) ama most valuable exc olarak one surdukleri gow ancak 10 milyonu devirmis. hala `exc oldugu icin satiyor` yalaninda da diretiyorsunuz.

Bundan sonrasini tartismak mantiksiz. Gamepass`in basarisi ortada. Bir de T2 studyosunu alirlarsa, o zaman bekleyin ve gorun neler oluyor :)

kimse sallamaz 6 saatlik excleri. yani bir yerde piyasa exclere mi yoksa kultlere mi gore sekilleniyor anlariz.

• quote:

hos geldin fanatik. yalniz oy kullananlar arasinda IGN vd sony tektikcileri oy kullanmamis. yoksa 95i gececektir. iste bu kadarsiniz. bunu bile savunacak kadar garipsiniz.

neyse gamepass koptu gidiyor. gerek pc gerek xbox tarafinda sayisini gunden gune arttiriyor. 30 milyonlari devirdi adamlar. yarisi kardeslik vs desek 50 milyon civari kullanicisi vardir.

120 milyon adet satmis (!) ama most valuable exc olarak one surdukleri gow ancak 10 milyonu devirmis. hala `exc oldugu icin satiyor` yalaninda da diretiyorsunuz.

Bundan sonrasini tartismak mantiksiz. Gamepass`in basarisi ortada. Bir de T2 studyosunu alirlarsa, o zaman bekleyin ve gorun neler oluyor :)

kimse sallamaz 6 saatlik excleri. yani bir yerde piyasa exclere mi yoksa kultlere mi gore sekilleniyor anlariz.

Alıntıları Göster

İlk jenerasyonlarından beri 2 konsolu da kullanıyorum. Xbox 360'da brick olan DVD drive'i, Ebay'den aldığım programlayıcı ile programlayıp hayata geçiren birisiyim. Xbox Original'a XBMC kurup, divx ve MP3leri atıp Media Center olarak kullanan biriyim. Harika cihazdı. Özgün oyunlarda PS'in eline su dökmeyi bırak, suyu açamadı XBOX henüz. Neyin fanatikliği?

Game Pass'in kopup gittiğini zaten biliyoruz. Bunu herkes kabul eder ancak en başından beri ciddi bir liderliği olan konsol var. Tabiki herkes GOW için almıyor. Yaşın kaç bilmiyorum ancak XBOX ve XBOX 360 zamanı bu cihazları kullanıp da, MS'in oyuncuları hiçe saydığını, saygısız davrandığını görmemiş gibi konuşuyorsun. O zaman sa stüdyolar satın alıyorlardı. PS'in esamesi okunmayacak diyorlardı.

6 saatlik exclusive? Hangisi mesela? Sanırım hayatında hiç PS almadın. Bence fanatikliği kendin yapıyorsun.

• quote:

İlk jenerasyonlarından beri 2 konsolu da kullanıyorum. Xbox 360'da brick olan DVD drive'i, Ebay'den aldığım programlayıcı ile programlayıp hayata geçiren birisiyim. Xbox Original'a XBMC kurup, divx ve MP3leri atıp Media Center olarak kullanan biriyim. Harika cihazdı. Özgün oyunlarda PS'in eline su dökmeyi bırak, suyu açamadı XBOX henüz. Neyin fanatikliği?

Game Pass'in kopup gittiğini zaten biliyoruz. Bunu herkes kabul eder ancak en başından beri ciddi bir liderliği olan konsol var. Tabiki herkes GOW için almıyor. Yaşın kaç bilmiyorum ancak XBOX ve XBOX 360 zamanı bu cihazları kullanıp da, MS'in oyuncuları hiçe saydığını, saygısız davrandığını görmemiş gibi konuşuyorsun. O zaman sa stüdyolar satın alıyorlardı. PS'in esamesi okunmayacak diyorlardı.

6 saatlik exclusive? Hangisi mesela? Sanırım hayatında hiç PS almadın. Bence fanatikliği kendin yapıyorsun.

Alıntıları Göster

ps4 var elimde. 7.55 ofw var. bunca zaman sony kullandim. cunku arkadaslarim o konsolda idi. lakin artik devir pc devri benim icin. ne yazik ki su ara madencilik furyasindan dolayi ekran karti bulmak zor ve bulunanlar da normalinin %60 fazlasi fiyata satiliyor. benim kendi gorusum pc`nin bu alemde kral kalacagi. bu arada konsol yarisinda ps son jenerasyonda rakibine gore geride basladi.

dedigim gibi ms bu nesilde agresif oynuyor ve gecmisinden cok uzakta gorunuyor. basarilarin gelmesi de kacinilmaz.

• quote:

Xbox One sunumunda tanıtılan hiçbir şey hayata geçmedi ama Sony bunun ekmeğini yedi. Size yeni nesil güncellemesini 10 dolar yapan, indirim sekmesini kaldıran, Ps3'ü 600 dolar yapan, daha güçsüz diskli Ps5'i Series X'le aynı fiyata satan Sony gibi davranması gerekiyor anca ondan anlarsınız size Game Pass falan fazla gelir. Brn sana sağılmalık inek yazmayacağım bu arada senin o seviyene inmeyeceğim herkes kendi seviyesine göre davranır.

https://m.bolumsonucanavari.com/Haberler-Turkiye_PlayStation_Storeda_Tum_indirimler_Kaldirildi-100303.htm

https://www.donanimhaber.com/playstation-oyunlarinin-yukseltmesi-ucretli-olacak--138573

abc news
    PlayStation 3: $600 for a Video Game Machine?
    https://abcnews.go.com/Technology/story?id=2592786&page=1

Alıntıları Göster

playstation kullandığım için sony'nin yaptıklarını savunduğumu düşündürten nedir size acaba? sony'nin de tekelleşmesini istemiyorum çünkü ps4 dönemindeki başarısından dolayı şu an istediği gibi at koşturuyor. taraf mentalitesinden çıkıp objektif bakmadığımız sürece sağılmaya devam ederiz. seviyelik bir durum yok burada, bana hitap eden exclusive oyunlar bu platformda olduğu için tercih ediyorum

• quote:

PS3'de de aynısı söylendi, mimarisi çok gereksiz olmasına rağmen ne güzel oyunlar yapıldı. PS4'de de aynısı söylendi, sonuç ortada. Biz bu makineleri render yapmak için almıyoruzki. İşin bir de optimizasyon kısmı var. Ben kağıt üzerinde ne yazıyor diye bakmam konsolda. Bu XBOX için de geçerli. Oyunlarının kalitesine bakarım.

Alıntıları Göster

O zaman Microsoft'un aldığı 20'den fazla şirketin oyunları gelir o zaman konuşursun oyunlarla alakalı. Önce bir şey söyleyip sonra onu söylememiş gibi de yapma bence, o kadar şey yazdık bu donanım konusu hakkındaki bilgisizliğini kırmışsındır umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Psikososyal

playstation kullandığım için sony'nin yaptıklarını savunduğumu düşündürten nedir size acaba? sony'nin de tekelleşmesini istemiyorum çünkü ps4 dönemindeki başarısından dolayı şu an istediği gibi at koşturuyor. taraf mentalitesinden çıkıp objektif bakmadığımız sürece sağılmaya devam ederiz. seviyelik bir durum yok burada, bana hitap eden exclusive oyunlar bu platformda olduğu için tercih ediyorum

Alıntıları Göster

Game pass'le ve diğer bir sürü servisle kullanıcı dostu tavır takınan Microsoft var, sen gelmişsin kullanıcılarına sağılmalık inek niye diyorsun o zaman? Yazdıklarınızın arkasında durun 2016-2017'den berdiri Xbox bir yükseliş döneminde insanlar boşuna övmüyorla ama sen bunları bırakmışsın seviyesizcr gelip sağılmalık inek diyorsun. Hadi oradan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakkadanak -- 9 Eylül 2021; 15:3:10 >

• quote:

Game pass'le ve diğer bir sürü servisle kullanıcı dostu tavır takınan Microsoft var, sen gelmişsin kullanıcılarına sağılmalık inek niye diyorsun o zaman? Yazdıklarınızın arkasında durun 2016-2017'den berdiri Xbox bir yükseliş döneminde insanlar boşuna övmüyorla ama sen bunları bırakmışsın seviyesizcr gelip sağılmalık inek diyorsun. Hadi oradan

Alıntıları Göster

keşke daha iyi okuyup anlayabilseniz yazdığımı, arkasındaki tekelleşme düşüncesinden ve nihai hedeflerinin ne olduğundan bi haber "oo ms en büyük, en kral, çok iyi abi" takılan kesimeydi benim lafım. kendinizi bu kesimden görüp üstünüze alınıyorsanız bu benim suçum değil, sözümün hala arkasındayım. ayrıca iki firmada da hissedar değilim, ancak hareketleriniz sizin bir sahipliğiniz varmış gibi gösteriyor  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikososyal -- 9 Eylül 2021; 16:5:22 >

• quote:

O zaman Microsoft'un aldığı 20'den fazla şirketin oyunları gelir o zaman konuşursun oyunlarla alakalı. Önce bir şey söyleyip sonra onu söylememiş gibi de yapma bence, o kadar şey yazdık bu donanım konusu hakkındaki bilgisizliğini kırmışsındır umarım.

Alıntıları Göster

Oyunları çıkartsınlar bakalım. Oyunlar çıkmadan ne dememi istersin? MS yıllardır şirket alır ve biz bekleriz. Seneye göreceğiz.

Donanım konusunda yazdıkların önemli değil. Halen kağıt üzerinde konuşuyoruz.

• quote:

ps4 var elimde. 7.55 ofw var. bunca zaman sony kullandim. cunku arkadaslarim o konsolda idi. lakin artik devir pc devri benim icin. ne yazik ki su ara madencilik furyasindan dolayi ekran karti bulmak zor ve bulunanlar da normalinin %60 fazlasi fiyata satiliyor. benim kendi gorusum pc`nin bu alemde kral kalacagi. bu arada konsol yarisinda ps son jenerasyonda rakibine gore geride basladi.

dedigim gibi ms bu nesilde agresif oynuyor ve gecmisinden cok uzakta gorunuyor. basarilarin gelmesi de kacinilmaz.

Alıntıları Göster

Tercihler konuşuyoruz burada. Kimi PC sever, kimi XBOX, kimi PS. Bütçe, oynanan oyun tarzı, ihtiyaçlar önemli oluyor.

Oyunlar gelsin hele, konsolu alıp TV altına koymaya bakar. Atla deve değil sonuçta.

• Microsoft gaming dünyasına kendini iyice sokmuşa benziyor. Umarım oyun severler için pozitif bir etkileri olur

• quote:

Peki Sony Game Pass gibi bir servis yapsa ki ona yakın PS NOW var, Exclusive oyun üstünlüğü ile MS yarışabilir mi?

Benim garibime giden, MS şunu yapsa bunu yapsa derken, Sony oturuyor demenin akılla açıklanabilir kısmı. Two player dövüş oyunu açıp, 2. playerı kimse oynamamasına rağmen, nasıl dövdüm demeye benziyor. PS 15 yıldır sektörde açık ara lider. Hem de çok açık ara lider. Önce bir yaklaşsınlar, sonra konuşuruz.

Alıntıları Göster

Hangi sektörde lider Sony ,oyun sektörü diyorsan lider Sony falan degil.Lider Çin yani Tencent, oyun dünyasında açık ara en çok para kazanan ve kar yapan şirkettir .Sadece konsol sektörü diyorsan evet Sony lider,ancak genel olarak oyun sektöründe hiçbir firmanın Tencent yanında esamesi bile okunmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan855 -- 9 Eylül 2021; 20:37:32 >

• Keşke alsada şu kan emici T2'dan kurtarsa bizi, MS'nin bu gidişatı umarım oyuncular için yağmurdan kaçarken doluya yakalanma durumuna dönüşmez.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okan855

Hangi sektörde lider Sony ,oyun sektörü diyorsan lider Sony falan degil.Lider Çin yani Tencent, oyun dünyasında açık ara en çok para kazanan ve kar yapan şirkettir .Sadece konsol sektörü diyorsan evet Sony lider,ancak genel olarak oyun sektöründe hiçbir firmanın Tencent yanında esamesi bile okunmaz.

Alıntıları Göster

Arkadaşım XBOX-PS konuşuyoruz. Konsoldan bahsediyoruz. TV bölümünde değilizki :)

• quote:

Orijinalden alıntı: orangeblu

Açıkçası almalarını istemem sadece microsoft değil başka bir firmanın da almasını istemem. Take Two'nun Rockstar Games'i belli bir zamanda oyun çıkarması için zorlamadığından, onlara gerekli zaman ve bütçeyi sağlamalarından ötürü böyle üst düzey oyunlar oynayabiliyoruz. Açıkçası microsoft alırsa bu kadar rahat bırakacaklarını sanmıyorum. O yüzden umarım alamazlar.

Flight Simulator örneği göstererek ben bu yorumunuza katılmıyorum.

• M$ TakeTwo interactive firmasını alırsa, GTA işi yaş.

Yani bir tane daha çıkar, M$ taki gereksiz yönetici tayfası oyunun içine eder. sonra da içini parçalayıp satarlar.

Yani bundan çok seneler önce FASA yı alıp Battletech / Mechwarrior dünyasını da öyle p.ç etmişlerdi. 10 sene kadar bu sanal evrenlerde yeni oyun çıkmadı.

• Ps3 ve ps4 sahibi olarak artık sürekli konsol almaktan bıktım. İşini cıbırını çıkardılar. Ps5 asla almıycam. PC de 8k akarım. Çift 3090 sipariş geçcem 1700 euro asus rog var. Daha ucuza geliyor yeminlen. Oyunların pahalı olması da cabası.
    Ps3 de ısınma sorunları Ps4 yükleme problemleri vallahi yeter artık bıktım.

• Kaan Berk K kullanıcısına yanıt

Sadece kendine exclusive

Sadece kendine özel- Demek istememiş mi? Sony neyi özel yapmış bilmiyorum ama yorumda bir hata yok gibi.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.