Şimdi Ara

Microsoft gelistirdigi CORE ile artik ezilen taraftan , ezen tarafa gecmis sayabilir miyiz kendimizi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • malum yillarda .net gelistiricileri olarak, javaci arkadaslar tarafindan ezilip hor gorulduk.

haklilardi belki de ... surukle birak web formlar, windowsa mahkum app lar falan. MVC ile bir gelisme olsa da yinede cok yeterli degildi gereksiz eklentiler vs.

lakin CORE ile artik microsoft sizce zirveye yerlesmedi mi?

MVC core ... cross platform, hizi, ve diger yenilikleri ile sizce java ve php nin onune gecmedi mi ? mesela normal MVC projesi 100 mb civari iken, artik CORE projeleri max 11 mb civari bir yapi ile geliyor gereksiz kutuphanelerden arindirilmis.

NET CORE ile crass platform uygulamalar. UWP ile winformlardan farkli bir yazilim mimarisi mi diyim bilemedim.

CORE Native ile artik IoT dedigimiz pls"leri programlama olanaklari ve farkli bir CORE mimarisi olmasi.

sizce artik ezilen taraftan cikip da ezen tarafa gecmemiz gerekmiyor mu ?

yetmedi mi bunca yildir horlandigimiz , ezildigimiz ?

• Java'nın asıl parladığı alan server-side'dı zaten. MVVM'in yaygınlaşması sadece 500 sayfalık analiz raporları yazan ekiplerin scripting dillerine de bir şans vermesine yaradı. Yani o işin kaymağını .net yazanlar değil de Python, Ruby geliştiricileri yedi gibi duruyor. Ha zaten oop'ye yönelik design pattern'ların böyle yaygınlaşması da Java ile başlar. (burasını sallıyor olabilirim çünkü yaşım yetmiyor ötesini bilmeye)

Sergey Brin ve Larry Page bu yola ilk çıktığında Java'da karar kılmıştı. Google'da hala arka planda dönen işlerin çoğu java'ya (veya c++'a) bakıyor. Instagram yola Python ile, twitter Ruby ile çıktı filan. Java'nın geri kaldığı yerler var, ama bu konuda eksiği C# değil birkaç yıl öncesine kadar Python ve Ruby kapatıyordu, günümüzde ise Go gibi, elixir gibi (hatta Crystal gibi) diller kapatıyor. Bu diller de yapıları gereği Java'nın büyük şirketlere sunduğu güvenilir, (reliability kastım) scalable geliştirme ortamını sağlamıyor.

Bu konuda case study olabilecek yegane örnekler linkedIn ve twitter'ın Scala'ya geçmeleri olabilir. Çünkü Scala java'nın herhangi bir scripting dilinin sunamayacağı modülariteyi sunduğu gibi daha üstün bir concurency modeli var ve Java kadar verbose değil. (ayarında verbose)

Ben yarın full-stack uygulama geliştirecek bir ekibin başına geçsem Scala'yı seçerdim.

• Sizin haberiniz yok mu ? M$ biteli 10 sene falan oluyor.

Telefonda yok, Internette yok, Server de yok.

Desktop ta var. Orası da ölüyor. Şu ara M$ ölümüne optimizasyon da. Senin CORE işte o işe yarıyor. M$ zamanında desktoptaki pazarına güvenip geri kalan herşeyi salladı. E şimdi de dünya Microsoftu salladı.

M$ artık yeni IBM. Google yeni Microsoft. Tesla veya Elon Musk yeni Google.

Taam para var pul var, ufaktan azalan platform var. Karlar küllüm artıyor olabilir. Lakin bugün M$ olmasa hiç bişi olmaz.

O yüden M$ kullanıcam, pazarda dominant olucam falan yalan bunlar.

Öle yeni nesil dominant teyze bakıyorsan, Google GO. Lakin şu server side javascript FAD ın bir geçmesi lazım.
  • Delifisek.Tux kullanıcısına yanıt
    almanyada kaldığım sürede 10 defa arandım .net arayan yazılımcılar tarafından ki 1 aylık süreçte aranmam idi (gönderdiğim ilanların hepsi secure in German yazıyordu düşün ona rağmen aradılar ).

ölü dediğin o mu ?

MS çöker demek de komik olmuş. Adamın elinde MS var. MS dediğimiz dünyadaki en çok satan ve bir devi yaratan bir sistem. MS'un MM platformu sonlandırması ilgi olmamasından değil. MS'un o kısmı tınlamamasından. Adamlar artık C# ile yenilenen Xamarin ile Andoridler için app yazabiliyorsun .

google gibi dev bri firmanın ms ne geçmesini beklemek aptallık olur. google ın MS sisteme geçmesi demek bir takım gelirinin %25 ini rakibine ödemesi demektir.

burada amaç SADECE verim değil. Ucuza EN İYİ verimi almak.

php kötü bir değil ... FB onunla yapıldı ilk olarak. ama yeterli değildi ve kendi teknolojilerini geliştirmediler mi ?

• justaprogrammer J kullanıcısına yanıt
    MS değil M$.

Önce arkadaşın ne sorduğuna bak, sonra benim neye cevap verdiğime bak.

Bundan 10 sene önce M$ dominant teyze idi. Onun yüzünden biz internette istediğimizi yapamazdık. Yazdığımız siteler mecburen IE uyumlu olmak zorunda idi.

Şimdi IE için test bile yapmıyorum, çalışırsa ekime, çalışmaz ise ....

Google yeni M$, büyüklük, küçüklük, karlılık bazında değil.

Kötülük bazında. Dünyada kimse M$ u sevmez, çünkü özünde kötüdür, ondan önce o pozisyonda IBM vardı.

Kimse IBM aldığı için işten atılmaz. Böyle satardı IBM.

IBM PC yi kar etmek için değil, içeriden haber aldıkları tekel davasına karşı kullanmak için yaptı, sırf bu yüzden işletim sistemini dışarıya yazdırdı, IBM içinde o makinayı çalıştıracak hazırda iki ayrı işletim sistemi olmasına rağmen gitti Gates e verdi ihaleyi.

Gates oradan aldığı ile senin bu gün tapındığın M$ u oluşturdu. Kendi ofis satışlarına rakip olur diye, bilerek Internet standartlarını baltaladılar. Bu esnada IBM yavaş yavaş PC işini sattı, pazardan çıkıp kendini başka bir şeye dönüştürdü.

M$ ilk olmanın avantajını kullandı, onun dışında da hiç bir .ok yapmadı. Hem Apple dan hem IBM den çaldı. Bu gün M$ adı altında satılan bir sürü ürün hep satın alma ile bünyeye katılmış olanlardır.

http://www.wikizero.net/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvTGlzdF9vZl9tZXJnZXJzX2FuZF9hY3F1aXNpdGlvbnNfYnlfTWljcm9zb2Z0

IBM hala kar ediyor, hala çok zengin. peki sen bu gün IBM nesi kullanıyorsun ?

Otur .net ni yaz. Paranı kazan, anlamadığın mevzu da da topa girme.

• quote:

Orijinalden alıntı: Delifisek.Tux

MS değil M$.

Önce arkadaşın ne sorduğuna bak, sonra benim neye cevap verdiğime bak.

Bundan 10 sene önce M$ dominant teyze idi. Onun yüzünden biz internette istediğimizi yapamazdık. Yazdığımız siteler mecburen IE uyumlu olmak zorunda idi.

Şimdi IE için test bile yapmıyorum, çalışırsa ekime, çalışmaz ise ....

Google yeni M$, büyüklük, küçüklük, karlılık bazında değil.

Kötülük bazında. Dünyada kimse M$ u sevmez, çünkü özünde kötüdür, ondan önce o pozisyonda IBM vardı.

Kimse IBM aldığı için işten atılmaz. Böyle satardı IBM.

IBM PC yi kar etmek için değil, içeriden haber aldıkları tekel davasına karşı kullanmak için yaptı, sırf bu yüzden işletim sistemini dışarıya yazdırdı, IBM içinde o makinayı çalıştıracak hazırda iki ayrı işletim sistemi olmasına rağmen gitti Gates e verdi ihaleyi.

Gates oradan aldığı ile senin bu gün tapındığın M$ u oluşturdu. Kendi ofis satışlarına rakip olur diye, bilerek Internet standartlarını baltaladılar. Bu esnada IBM yavaş yavaş PC işini sattı, pazardan çıkıp kendini başka bir şeye dönüştürdü.

M$ ilk olmanın avantajını kullandı, onun dışında da hiç bir .ok yapmadı. Hem Apple dan hem IBM den çaldı. Bu gün M$ adı altında satılan bir sürü ürün hep satın alma ile bünyeye katılmış olanlardır.

http://www.wikizero.net/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvTGlzdF9vZl9tZXJnZXJzX2FuZF9hY3F1aXNpdGlvbnNfYnlfTWljcm9zb2Z0

IBM hala kar ediyor, hala çok zengin. peki sen bu gün IBM nesi kullanıyorsun ?

Otur .net ni yaz. Paranı kazan, anlamadığın mevzu da da topa girme.

işi saçma sapan şekilde kisişelleştiriyorsun !

ben sana öncesinde ms hee hooo en iyisiydi mi diyorum ? ben de bilyiordum tekelciydi. Millete sırf MS OS satayım da gerisi beni ilgilendirmez kafasındaydı. evet IE çöptü !

sen konuya bile odaklanmıyorsun!

MS da bir takım değişiklikler yapması gerektiğinin farkında idi ve yaptı! bunun aksini idda eden fanboydur. ergen gibi atar yapmaya gerek yok!

ben sana örneğini verdim! Microsoft Mobile Platformdan çekilmesi, MS"un yapamasından değil. O işten vazgeçmesinden dir. çünkü Csharp veya c++ ile MS ürünleri üzerinden sorunsuzca android platformlara programlar yazabiliyorsun. hatta IOS a bile yazabiliyorsun MS Xamarin ile geliştirdiğin kodla. yani tek kodla hem android hem IOS. daha niye çamur atma derdindesin ?

evet bildiğim yok. dünyanın en büyük SM firmalarından birinde çalışıyorum. PHP ile yola çıktılar ama özel dataları vs nerde saklandığını hangi platformun kullanıldığını ben biliyorum!

adam rakibi gördüğü MS ta gelirinin %25 ini kaptırmama için php de eksiklik gördü kendi dilini yazdı lakin Local de yine ... neyse şirket politikası gereği daha detay vermem.

ekonomik parametler bu işin içine girer! yazılımcı adam finanstan pek anlamaz denir. Finansçı adam da IT den anlamaz. bu yüzden zaten IT ürünler için PM pozisyonları oluşturuldu...

• Ezen vs ezilen bakis acisi yanlis. Hangisi uygunsa onu secersin, bu kadar.

En yaygin server linux, kimse de buyuk ee projesini linux te .net ile yazmaz. MS un problemi bu. Portability hic bir zaman ms icin oncelik olmadi.

Mono ile yaziliyor, xamarin ile her platforma uygulama yapilabiliyor argumanlari bunu degistirmez. Javascript ile de hepsi yapiliyor, server client mobile hybrid vs. Hangisi projeye uygunsa onu secer risk almadan devam edersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sen hiç QT diye bir şey duydun mu ? Tek noktadan nerelere program yazabildiğini biliyormusun ...

Senin hesaba göre QT şimdi dünyayı ele geçirmiş olması lazımdı.

Kimse M$ Mobile girmediği için adam gitti nokia yı aldı, sonra oda çıktı işten. O işten niye vazgeçti ? Kar edemediği için. ilk iki ile arasındaki pazar payı farkı nedir ? M$ mobile %3 pazar payına kadar düştü ve bıraktı. Yeni ceo yırtıcı değil karcı.

Bing ne olmuştur mesela veya zune veya kinetic.

Bir zamanlar M$ lead di şimdi follow, yakında IBM gibi out of our way olacak.

Dediğim gibi otur programını yaz anlamadığın mevzu da topa girme. Analiz diye saçmalıyorsun.
  • quote:

Sen hiç QT diye bir şey duydun mu ? Tek noktadan nerelere program yazabildiğini biliyormusun ...

Kimse M$ Mobile girmediği için adam gitti nokia yı aldı, sonra oda çıktı işten. O işten niye vazgeçti ? Kar edemediği için. ilk iki ile arasındaki pazar payı farkı nedir ? M$ mobile %3 pazar payına kadar düştü ve bıraktı. Yeni ceo yırtıcı değil karcı.

Dediğim gibi otur programını yaz anlamadığın mevzu da topa girme. Analiz diye saçmalıyorsun.

ben sana QT demiyorum.

ben sana yenilenen platformdan bahsediyorum. Araya başka diller koyuyorsun.

yahu javayı geçti mi geçti.

birçok teste scala yı da geçiyor ...

eee ben daha ne istiyeyim ?

VS pahalı yazmıştı biri. ben zaten %40 vergi ödüycem. gider her sene lisans alır ve bu aldığım vs ların parlarını vergiden çatır çatır düşürtürüm ki burada tüm firmalar öyle iş yapıyor. harcama yap ki ekonomi büyüsün. tüketim ve üretim endeksi büyüdükçe yani yukaruı hareket gösterdikçe ekonomi büyür.

• quote:

Orijinalden alıntı: justaprogrammer

quote:

ben sana QT demiyorum.

VS pahalı yazmıştı biri. ben zaten %40 vergi ödüycem. gider her sene lisans alır ve bu aldığım vs ların parlarını vergiden çatır çatır düşürtürüm ki burada tüm firmalar öyle iş yapıyor. harcama yap ki ekonomi büyüsün. tüketim ve üretim endeksi büyüdükçe yani yukaruı hareket gösterdikçe ekonomi büyür.

Boş yapma kardeşim.

Soru sahibi ne diyor ? Biz ne zaman dominant olacağız diyor. Ben ne zaman forumlarda şurada burada Mikiciyim ben bilader deyip kasılacağım diye sual ediyor.

Bende diyorum ki eskiden di o çok eskiden bu bu nedenlerden dolayı olamazsın bitti artık.

M$ uzun bir düşüş sarmalı içinde. Artık Bir zamanların IBM i. Yeni M$ Google

https://www.theverge.com/2018/1/4/16805216/google-chrome-only-sites-internet-explorer-6-web-standards

Bak forumda ne soruyorlar, unity ile telefon oyunu yazıp yolumu nasıl bulurum.

Hala oradan çıkmış bana halamın bıyıkları olsa amcam olurdu edebiyatı yapıyorsun.

%40 mış, Php 7 ile 2 kat hızlandı da ne oldu ?.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: justaprogrammer

quote:

ben sana QT demiyorum.

Boş yapma kardeşim.

Soru sahibi ne diyor ? Biz ne zaman dominant olacağız diyor. Ben ne zaman forumlarda şurada burada Mikiciyim ben bilader deyip kasılacağım diye sual ediyor.

Bende diyorum ki eskiden di o çok eskiden bu bu nedenlerden dolayı olamazsın bitti artık.

M$ uzun bir düşüş sarmalı içinde. Artık Bir zamanların IBM i. Yeni M$ Google

https://www.theverge.com/2018/1/4/16805216/google-chrome-only-sites-internet-explorer-6-web-standards

Bak forumda ne soruyorlar, unity ile telefon oyunu yazıp yolumu nasıl bulurum.

Hala oradan çıkmış bana halamın bıyıkları olsa amcam olurdu edebiyatı yapıyorsun.

%40 mış, Php 7 ile 2 kat hızlandı da ne oldu ?.

konu sahibi benim !

seviyeyi koru !

ac bak bakalim dunyada 2017 deki en buyuk 10 firma hangileri !

senin google reklam gelirleri ile is cevirirken !

MS dedigin firma yazilim satiyor !

google o kadar guveniyorsa cikarsin kendi OS`ni ! Linux kerneli kullaniyor sadece!

ac bak 2017 de kac adet MS tabanli program satilmis ...

neyse. sacmalayip duruyorsun. insan gibi tartisma ne bilmiyorsun.

MS in ne kadar dogru bir is yaptigi belli ki fanboylar cildiriyor. Adamlar CORE ile fanboylari cildirtmis.

• Ezme/ezilme bazlı yaklaşım saçma (sanırım Tux buna tepki veriyor), gemi bir tarafa yatmış yalpalar haldeyken herkesin kaptan köşküne çıkmaya çalıştığı o acayip MS tekeli dönemi kapandı, işler 20 yıl öncesine göre çok daha dengeli, alternatifler var. Tüm iş ilanlarının bildiğin teknolojiden olmasını beklemeyin artık. Çıkan her işten/fırsattan %50'sine hayır demeyi öğrenin (red edilmeye alışın). İş imkanları çok azaldıysa yelpazeyi genişletmeye çalışın, mesela sadece Php ile idare edemez haldeysen Javascript öğren, front-end tarafı da çalış (HTML, CSS) fakat Java, Asp.Net, C# falan diye herşeye dalarak saçmalamayın. Kurumsal Java programcısının artık biraz Scala'ya da bulaşması lazım ama mobil Java programcısının (Android) Kotlin'e bakması lazım Scala değil. C++ ile backend/infrastructure işi yapanların Go'ya girmesi lazım, Rust'ı takip etmesi lazım. Masaüstü program yazanların o işi ciddi olarak terk etmeye hazırlanması web teknolojilerine yönelmesi, Javascript ile web-extensions geliştirmek üzerine odaklanması lazım.

"Birşey bileyim, en iyisi olsun, kral olayım" dönemi bitti, geri de gelmeyecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: seyfi84

Ezme/ezilme bazlı yaklaşım saçma (sanırım Tux buna tepki veriyor), gemi bir tarafa yatmış yalpalar haldeyken herkesin kaptan köşküne çıkmaya çalıştığı o acayip MS tekeli dönemi kapandı, işler 20 yıl öncesine göre çok daha dengeli, alternatifler var. Tüm iş ilanlarının bildiğin teknolojiden olmasını beklemeyin artık. Çıkan her işten/fırsattan %50'sine hayır demeyi öğrenin (red edilmeye alışın). İş imkanları çok azaldıysa yelpazeyi genişletmeye çalışın, mesela sadece Php ile idare edemez haldeysen Javascript öğren, front-end tarafı da çalış (HTML, CSS) fakat Java, Asp.Net, C# falan diye herşeye dalarak saçmalamayın. Kurumsal Java programcısının artık biraz Scala'ya da bulaşması lazım ama mobil Java programcısının (Android) Kotlin'e bakması lazım Scala değil. C++ ile backend/infrastructure işi yapanların Go'ya girmesi lazım, Rust'ı takip etmesi lazım. Masaüstü program yazanların o işi ciddi olarak terk etmeye hazırlanması web teknolojilerine yönelmesi, Javascript ile web-extensions geliştirmek üzerine odaklanması lazım.

"Birşey bileyim, en iyisi olsun, kral olayım" dönemi bitti, geri de gelmeyecek.

benim demek istedigim de o...

artik .net cop muhabbeti bitti.

Core ile hiz olsun, corss platform destekleri olsun, IoT destekleri olsun ... artik geri kalir veya eksik bir yani yok.

demek istedigim bu.

MS her kolsulda atilim yapmis ve yapacak da.

ms tekel degil artik demesini anlarim birinin. ben de tekel olmasina ayardim acik soylemek gerekirse.

"Ezilen taraftan ezen tarafa geçiş" üzerine konuyu açtın, .Net/C# hiçbir zaman ezilmedi (ilk yıllarında biraz alay konusu oldu, sonra Java'yı yakaldı hatta geçti), şimdi de ezen olmuş değil. Ezme/ezilme gibi bir diyalektik yok. MS'in sebep olduğu sıkıntı vendor lock-in. Sağladığı ürünlere yöneldin mi başkalarına geçiş mümkün değil, bu pek çok kişiyi tedirgin ediyor, ama çıkan her faturayı ödeyip mutlu mesut kullanan da var.

• Konuyu DH ana sayfada çıkan haberlerden biri sandım o yüzden günlerce tıklamadım. Tux 'un M$ 'e karşı bu kadar büyük tepkisine tam anlam veremedim. 1981'de IBM MS'e iş vermeden önce Gary Kildall 'ın geliştirdiği CP/M işletim sistemini lisanslamak üzere Kildall'ın firması DRI ile görüşmeye gitti ancak rivayete göre Killdall o sırada eyalet dışındaydı ve IBM görüşmenin gizli tutulması için bir Gizlilik Anlaşması imzalanmasını istemişti. Kildall hem o hem de tahminen IBM'in CP/M'yi bir kereliğine satın alıp satılan her PC için telif ödemeyeceğini düşündüğü için IBM 'le görüşmedi, IBM o yüzden MS ile görüşmeye gitti ve MS-DOS o sayede doğdu. Yani bu Bill Gates 'in cok zeki ve uyanık olmasından cok Gary Kildall'ın maalesef o iş fırsatını geri tepmesinden doğru M$.

Windows 3.x DOS üstüne grafik giydirilmesiydi ancak o yıllarda insanlar grafikli birşey olsun ne olursa olsun modundaydı, yani program çalışırken donmuş, pencereler kilitlenmiş insanlar onu düşünmüyordu. M$ insanların mutlu olacağı şeyleri veriyordu.

Windows 7, Vista, XP hepsinin atası olan Windows NT ise 1970 ve 80'lerin ciddi iş bilgisayarları üreticisi Digital'in geliştirdiği VMS sisteminin, PC'lere uyarlanmış haliydi. Bill Gates Windows NT ekibini Digital'den ayrılan kişilerden kurdu. Yine Gates uyanıklık yapmış gibi görünüo ancak değil cunku VMS cok iyi sistem olmakla birlikte Digital'ın çamaşır makinası büyüklüğündeki bilgisayarlarında çalışıyordu, Microsoft onu PC'de çalışacak şekilde yeniden tasarladı. Yani Digital kendi bilgisayarlarını satma kaygısını bırakıp VMS'yi PC de çalışabilecek şekilde kendi tasarlasa bugün belki M$ yerinde Digital gibi gerçek teknoloji firması olacaktı.

Onun dışında Core haberlerini göbeğimi kaşıyarak takip ediorum cunku 2015'lerde verimlilik ve hız konusunda iyileştirme haberlerinin esprisi kalmadı. Bende 512MB RAM'lı eski bir Mac var ondaki Java 7 üzerinden MySQL kullanan bir Spring uygulaması çalıştırıp Tomcat üzerinden yayınlıyorum (deneme amaçlı) java prosesleri 300-400MB alır RAM'i şişirir derken bir baktım 100MB 'ı geçmemiş. Artık herşeyin çözümü var, RAM az old için Apache 'yi kaldırdım nginx koydum artık web sunucu olarak sadece nginx kullanıyorum cunku hiç RAM harcamıyor. Google Chrome kullanmayı yıllar önce sırf bu RAM dalgasına bıraktım, 3-5 sekme açınca 1 GB RAM gitmiş, yemişim hızını sadeliğini. Geçen hafta bir arkadaşım aradı, bir Rus kızıyla tanışıp çıkmaya başlamış kızın bilgisayar cok ağırlaşmaya başlamış arkadaş ta yardım için ne yapabileceğini sordu, Chrome var mı dedim evet varmış ve kız hep Chrome'u kullanıyormuş, hemen kaldır onu ne yap ne et Firefox'a geç dedim :| Tamam FF de RAM kullanıo ancak 100 sekme açan kişiyim o kadar kullancak tabi. Ve Chrome 'a göre daha ağırbaşlı kullanıo.

• quote:

Boş yapma devam et.

Google reklam geliri ile elde ettiği para ile, Android gibi geri zekalı ötesi bir sistemi dünya mobil cihaz pazarında liderliğe oturttu.

Sebep ? ilk olduğu için.

M$, IBM compatible PC lere sattığı Dos tan kazandığı para ile, Windows gibi geri zekalı ötesi bir sistemi dünya pc pazarında liderliğe oturttu.

Sebep ? ilk olduğu için.

Intel, x86 gibi geri zekalı bir mimari ile dünya cpu pazarının lideri oldu.

Sebep ? ilk olduğu için.

Şimdi, M$ aldı eline gezdiriyor, Intel oda aldı eline gezdiriyor. İkisi de Desktop pazarından yedi yiyeceğini lakin pazar değişiyor onlar değişemeyecek kadar büyük oldukları için mobil devrimini ıskaladı.

Şimdi ellerinde devasa imkanlar gel gelelim, ikisininde mobil pazarda ciddiye alınan tek bir ürünü yok.

Bende bir tane Windows tabanlı Intel işlemcili Tablet var. Fiyat olarak çok uygun, donanım olarak ta çok uygun. Sağlamlık dersen android tabletlerden çok çok daha iyi, oğlan senelerdir yerden yere vuruyor gıkı çıkmadı. Aynı paraya satılan android tabletler yerinden kakmıyor bu f/p olarak en az kendisinden 4 kat pahalı android tabletlerle rekabet edebilir.

Lakin içinde uygulama yok. Oyun yok. Sebep pazarda desteği yok. Ki eminim java ile aptal android yazılımı yazmaktansa visual studio ile bunlara yazılım yazmak hem daha kolay hem de daha verimlidir.

Ama yok

Bu işer hızla, kalite ile vs çözüleydi. Şimdi hepimiz Amiga tabanlı Risc işlemcili bilgisayarlar kullanıyor olurduk.

Sen yaz programını, paranı kazan, %40 performans artışınla falan mutlu ol. Bak bakalım birileri kapına gelip, abi biz bu projeyi falanla yaptık lakin şimdi madem .net core %40 performans arttırmış, işi gücü bırakalım buraya geçelim istiyoruz bi el at diyor mu.

Karşındaki adamlara ezilmek istemiyorsan, git oku öğren araştır. Elalemin ki ile gerdeğe girme.

Yurt dışında falan yazıyorum diyorsun ya işte git oralar da M$ takıl falan. Sonra gelir memleketin forumunda bir tane Linux Zealot a denk gelirsin, ne olduğunu anlamazsın, adamı bozarlar.

Bu pazarda işler öyle 10 milyar doları kazanmakla olmuyor. Hani nerde Sun, Nokia, Motorola, IBM, Compaq, Blackberry.

Fanboyluk sizin kuşağın işleri, biz M$ muzu eledik, eline verdik gönderdik.

Kudurmussun fanatik .

• abiler hala burda mısınız acaba? şu öğrenci kardeşinize bi tavsiye verin bakalım burdaysanız uplayın yazam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hız konusunda Python kadar olamaz. ASP.Net saymazsak MVC iş görüyordu fakat .Core ile WebApi hayatımıza girdi ve .Core multi platform desteğiyle atağa geçmiş durumda ayrıca Angular ve React ile birleşimi geleceğini parlatıyor bence. NodeJS ile server side kod çalıştırma insanın aklını çelmiyor değil. Geleceğe yatırım yapılmak isteniyorsa Angular, React ya da Vue öğrenmeye başlamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgshadow -- 19 Mayıs 2018; 14:45:26 >
  • uyusturucu mu kullanıyorsunuz arkadaş. Takım tutar gibi teknoloji algısı mıolur. Bunlar alet edevat işine geleni alır kullanırsın. Horgören javacı kimse asıl hor görülecek onlar. fanatizme gerek yok. Cehalete veriyorum. İşinize yarayanı alın işinize gelmeyeni kullanmayın olay buduur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.