Şimdi Ara

Microsoft GameStore fazla alınan ücretlerin nedeni?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gamestore dan alınan oyunlar için karta neden fazla ücret yansıtılıyor?
    Bu sorunu yaşayan ve çözümünü bilen var mı?

3 gündür xbox game storedan alınan oyunlar neden karta farklı fiyattan yansıyor fazla para alıyorlar onu anlamaya çözmeye çalışıyorum... Açıklanan şu: gamestore yurtdışı menşeli bir site.. Burdan alış veriş yaptığınızda bedel Bankaya iletildiği tarihteki döviz satış kuru üzerinden TL'ye çevrilir. Bunun sonunda ortaya çıkabilecek Kambiyo Gider Vergisi ve kullanılan takas mahsuplaşma sistemleri için üçüncü kişi konumunda olan kuruluşlara Bankaca ödenen ücret ve komisyonlar, lisans bedelleri ve bunlara ilişkin vergiler Müşterinin hesabına borç kaydedilecektir.

Microsoftu aradım böyle birşey yok diyor bankayı aradım Kambiyo Gider Vergisi ve kullanılan takas mahsuplaşma var diyor...

Aşağıda gamepass Ultimate çevirmek için aldığım ve storeda 119 TL olan Gold Live için çekilen tutarlar var her biri için 134 TL alınmış...
    Microsoft GameStore fazla alınan ücretlerin nedeni?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lawministration -- 27 Aralık 2021; 18:16:33 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Banka kata kullisi. Qnbde aynı sorunu yaşayıp Tebe geçtim. Tebde böyle bir sorun yok

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • pirate19 kullanıcısına yanıt

teşekkürler

• Hangi bankayı kullanıyorsanız onun uygulamasın dan alışveriş yapıldık dan sonra internet alışverişini kapatın ben öyle yapıyorum

• Banka döviz al sat yapıyor ucuzdan satıp pahalıdan tekrar almışsınız da ücreti öyle yansıtmış gibi gösteriyor, tamamen yasal değil ve usülsüzdür yaptıkları.

Banka dolandırıcılığı yani hocam.

Arkadaşın dediği gibi tebde ve vakıfta rastlamadım bu olaya, tebi, vakıfı deneyebilirsiniz.

• Bugün itibariyle sorunu çözdüm internetten Papara-İninial-Tosla Kart siparişi verdim (Teknosa'dan aldım). Az önce papara kart ile alış veriş yaptım her hangi bir kesinti yapılmadı

• Ben Qnbye çok baskı yaptım en sonunda master cardın( ya da visaydı)hatası onlar bize yansıtıyor dedi ama iade işlemi yapmamakta direttiler. Ben hakılıydım çünkü tl ile microsoft trden alıyorum. Microsoft türkiyeden de tl ile satış yaptıklarını teyit ettim telefon ile arayarak. Artık entegrasyonları mı hatalı bilmiyorum ama teb vakıf enpara vb bir kaç bankada bu sorun yok

• Ben Cepteteb sanal kart ile alıyorum. Böyle bir sorun olmadı.

Edit:Hatta verdiğim paranın yarısını da 5 gün içinde Bonus olarak yükledi Cepteteb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Conqueror26 -- 31 Aralık 2021; 10:48:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorun bendede oldu 320 liralık oyun aldım örneğin 340 TL çektiler. Bende iade ettim oyunu. Gamepass üyeliği bile 44 TL çekmesi lazım ama 49 çekiyo. Bunu yapan yapı kredi. Acaba sanal kart ile alsak nasıl olur.

• E.rsin kullanıcısına yanıt

Değişen bir şey olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

TOSLA ENPARA İNİNİAL kart ile çözdüm sorunu ŞOK da BİM de Teknosa da satılıyor bu kartlar al kurtul

• Conqueror26 kullanıcısına yanıt

aidat ekstra ücret felan isteniyor mu cepteb den

• Fifa aldım 349 tldi hesabimdan 312tl çekti o an Banka kuru önemli.dusukte çekebiliyor.

• Papara aldım kurtuldum. Neyse onu çekiyor. Bankalar kafasına göre haksız komisyon prim alıyor.

Birde bu bankalar bizle alakalı değil demezler mi?

• Aynen... Al birini vur ötekine hepsi aynı.

• Benim Cepteteb kredi kartımda aidat yok. İlk bilmem kaç bin kişi için hiç bir zaman aidat alınmayacak diye bir kampanya vardı. Tabi üzerinden kaç yıl geçti bilmiyorum. Şu anda aidat alıyorlar sanırım.

• Conqueror26 kullanıcısına yanıt
    Ok hocam 👍

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.