Şimdi Ara

Microsoft Flight Simulator X Oto Pilot

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
4.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Microsoft Flight Simulator X Acaba Oto Pilota Nasıl Bağlanır Komutlar Nasıl Verilir Böle Otomatik Havalimanından Havalimanına İnecek Nasıl Olur Bilenler Varsa Paylaşırlarsa Sevinirim

• quote:

Orjinalden alıntı: Azad__Arda

Arkadaşlar Microsoft Flight Simulator X Acaba Oto Pilota Nasıl Bağlanır Komutlar Nasıl Verilir Böle Otomatik Havalimanından Havalimanına İnecek Nasıl Olur Bilenler Varsa Paylaşırlarsa Sevinirim

Havacılığa yeni başladım ben de merak ediyorum.Resimli olursa daha anlaşılır olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: YrkndrY

quote:

Orjinalden alıntı: Azad__Arda

Arkadaşlar Microsoft Flight Simulator X Acaba Oto Pilota Nasıl Bağlanır Komutlar Nasıl Verilir Böle Otomatik Havalimanından Havalimanına İnecek Nasıl Olur Bilenler Varsa Paylaşırlarsa Sevinirim

Havacılığa yeni başladım ben de merak ediyorum.Resimli olursa daha anlaşılır olur

Ben Bağlamayı Biliyorum Ama Geliyor Otomatik İnmiyor Havalimanına Sadece Rotayı Doğru Çiziyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aaaxxx -- 10 Aralık 2007; 11:54:10 >
  • .otomatik pilotun görevi rotayı hızı yüksekliği sabit tutmak.siz elinizi kumandalrdan çekersiniz.ils olan meydanlarda bir nevi auotoland yapabilrisniz ama o da bir tuşa basmak ile olmuyor.nette veya forumda ils iniş olarak arama yaparsanız bir çok döküman var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep.34 -- 9 Aralık 2007; 23:37:30 >
  • Azad varya Koya koya En dandik videomu koymuşun ulan kescem seni

O video Rezil ondan kimse bişey öğrenmez. Öğrenende yanlış şeyler öğrenir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UberJager -- 10 Aralık 2007; 0:14:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: NitroCharger

Azad varya Koya koya En dandik videomu koymuşun ulan kescem seni

• quote:

Orjinalden alıntı: NitroCharger

Azad varya Koya koya En dandik videomu koymuşun ulan kescem seni

Valla Ali Abim Ben Öğrendim Video Gayet Güzel Uçak Güzel Uçuyor Hemen Sildim Yenisini Yapmak Dileğiyle
  • Otomatik pilota nasıl bağlanılıyor peki ben onuda bilmiyorum?
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrcan

Otomatik pilota nasıl bağlanılıyor peki ben onuda bilmiyorum?

Ya kusura bakma ben senin hakkında biraz karamsar kaldım .
    Anlamdaığım şu daha önceki yazıda otomatik nasıl bağlanır
    diğerinde "nasıl alınır" felan demişsin. Sen şimdi gerçekten bilmiyormusunda soruyorsun
    Bak yanlış anlaşılmak istemem "çok bildiğin içinmi böyle bir tabir kullanıyorsun"
    Bak gerçekten beni yanlış anlama sadece eğer elimden bişye gelirse yardım edmek isterim
  • Daha uçağı zor kaldırıyorum
  • quote:

Daha uçağı zor kaldırıyorum

aynen bende
  • Atatürk ten kalkıp Bandırma'ya indim.Küçük uçakları kullanmak daha kolaymış.Dünkü rodos faciasından sonra bu çok daha iyi oldu.Hiç overspeed ve stall almadım.Ve kuş gibi indim.Ama bir de ils yi öğrensem çok güzel olucak .

Size tavsiyem Flying lessons'dan çalışmaya başlamanız.Temel şeyleri iyi anlatıyor.Zaten konuşmalarını dinlemeye gerek yok köşede çıkan notları okusanız yeter.Anlamadığınız olursa P ye basıp durdurur sözlükten bakarsınız
  • Valla gördüğüm yere kadar bilgileri yanlış yerde arıyosunuz dh da bu konuda fazla bilgi yok diğer forumlar daha zengin bu yönden bence oralara bakın 2002 de ben flythy den öğrenmiştim baya bişey ama onların sitesindeki o güzel dersler kalmamış resmen yok. Benim eski hdd'em de vardı en son o dökümanlar uçtu gitti tavsiyem türkçe döküman bulup okuyun sıkılabilirsiniz eğer sıkılırsanız bırakın gitsin zaten size göre değildir demektir.
  • Bu ilk görevdeki ufakcık ucağı nasıl kaldırıyoruz?
  • quote:

Bu ilk görevdeki ufakcık ucağı nasıl kaldırıyoruz?

Bilmiyormusun?
  • F4 e basarsan gaz açarsın F1 de kapatır...aynı işi scrolla da yapabilirsin...uçağın yönünü mouse la belirliyorsun...bunun için mouse sağ tıkla mouse yoke a tıkla...

otomatik pilota Z ile giriyorsun...ancak uçağın bu özelliğinin olması gerek...bende bu kadarını öğrendim...

ils i bilen varsa veya link varsa atarsa çok iyi olur...

iyi oyunlar...

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armi -- 12 Aralık 2007; 17:07:52 >
  • arkadaşlar ils olayı için öncelikle bence ifr uçuş yapın. Daha sonra adamın dediklerine harfiyen uyun hatta eğer isterseniz nav/gps butonunu gps e getirin ve nav yada vor loc butonuna basın böylece uçak kendi kendine rotaya oturacak tabi gps te rota görünüyorsa. Sonra rotada devam ederken kule sizi onun dışına çıkaracak ve belirli bi yüksekliğe inmenizi söyleyecek. En son olarak da dicek ki mesela pistin 10 mil uzapındasın şu doğrultuya dön 3000 ft ye in ve 36L pisti için ils bekle. O zaman haritaya girip havaalanının üstüne gelip basınca orda aşağıya doğru 36L pistini bulcaksın. Radioyu açıp onu nav1 kısmına gireceksiniz. Sonra da nav 1 i aktif hale getirceksiniz. Bu aşamadan sonra bi bip falan die sesler gelicek. En son olarak da app butonuna basın. Uçak tam pisti kesince onun doğrultusuna doğru döner ve alçalmaya başlar. Bundan sonra hızı kademeli olarak 140 a kadar düşürün. 300-400 ft civarı oto pilotu devre dışı bırakıp uçağın burnunu çok ince kaldırın. Bu şekilde çok güzel bi iniş olaması lazım. Kolay gelsin

• quote:

arkadaşlar ils olayı için öncelikle bence ifr uçuş yapın. Daha sonra adamın dediklerine harfiyen uyun hatta eğer isterseniz nav/gps butonunu gps e getirin ve nav yada vor loc butonuna basın böylece uçak kendi kendine rotaya oturacak tabi gps te rota görünüyorsa. Sonra rotada devam ederken kule sizi onun dışına çıkaracak ve belirli bi yüksekliğe inmenizi söyleyecek. En son olarak da dicek ki mesela pistin 10 mil uzapındasın şu doğrultuya dön 3000 ft ye in ve 36L pisti için ils bekle. O zaman haritaya girip havaalanının üstüne gelip basınca orda aşağıya doğru 36L pistini bulcaksın. Radioyu açıp onu nav1 kısmına gireceksiniz. Sonra da nav 1 i aktif hale getirceksiniz. Bu aşamadan sonra bi bip falan die sesler gelicek. En son olarak da app butonuna basın. Uçak tam pisti kesince onun doğrultusuna doğru döner ve alçalmaya başlar. Bundan sonra hızı kademeli olarak 140 a kadar düşürün. 300-400 ft civarı oto pilotu devre dışı bırakıp uçağın burnunu çok ince kaldırın. Bu şekilde çok güzel bi iniş olaması lazım. Kolay gelsin

bende kuleden herhangi bir ses gelmiyor radyo açık olduğu halde...ne yapmak lazım acaba???

• Hayatımda hiç sumilasyon oyunu oynamadım doğru dürüst.. 1-2 denemem oldu ama pek ısınamadım, beceremedim bir türlü oynamayı nedense
  • Uçağı kaldırmayı başardım ama sağa sola dönmek istediğimde uçak kafayı yiyiyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.