Şimdi Ara

Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU] (144. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.178
Cevap
85
Favori
205.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam nasıl temin edebilirim ? Pc de çalışmıyor diye biliyorum ? Forza,Dirt de oynanıyor mu
  • ertunc23 kullanıcısına yanıt
    Ben fifa oynamak için almıştım kontrolcüyü zamanında. Flight simulator'de de direkt takıp oynadım. Diğer oyunlarla olan uyumluluğundan emin değilim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • rrbulgan R kullanıcısına yanıt
    Kontrolcüyü buldum hocam aliexpress de satılıyor.En kısa zamanda alıcam.Laptop klavyesiyle uçağı yerinden bile kaldıramadım.Dünyada gezmeyi çok isitiyorum vallahi.
  • Arkadaşlar dağlar neden böyle gözüküyor?Bunun bir ayarı mı var acaba?Dağlar hep yeşil gözüküyor.

Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Arkadaşlar dağlar neden böyle gözüküyor?Bunun bir ayarı mı var acaba?Dağlar hep yeşil gözüküyor.

World data veya photogeometry kapalıdır. Geçen bana da olmuştu. Kendi kendime dedim fs2004 bundan iyiydi ne oldu buna :p

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hızlandırma var mı ? önceki sürümde 2x 4x ... 32x e kadar hızlandırılıyordu
  • Oyun son update'lerde epey güzel performanslara ulaştı. Her şey ultra 3K çözünürlükte 45-50'lerde seyrediyor ki ilk çıktığı zamanlarda hayaldi bu. Muhteşem görüntülerde uçuyoruz. Ama VR bu oyun için çok zor oluyor. Çözünürlüğü biraz yükseltseniz hemen teklemeye başlıyor. Ayarları mediumda tutmak gerekiyor. Çözünürlük yükseltmeden de bulanıklıktan kurtulamıyorsunuz. VR'da oynamak muhteşem bir deneyim direkt kokpitin içindesiniz ama bir süre sonra VR'da oynamak için görüntüyü patates seviyesinde düşürmek ve buna rağmen stutteringden kurtulamamak oyuna yazık etmek anlamına gelmeye başlıyor. VR'ı çıkarıp OLED TV'ye geçip HDR ile yüksek kaliteye 3K çözünürlüğe geçince VR'daki görüntüye dönmek istemiyorsunuz.

Yalnız oyunun ram kullanımı çılgın seviyelere ulaştı. 26GB Ram kullanıyor ortalama bende. Başka hiçbir oyun bu miktarın yanına yaklaşamadı şimdiye kadar. VR oyunları genelde 13-14GB kullanıyor. Tabii ayarların yüksek olması ve en önemlisi çözünürlük çok etkili bunda ama. Bu oyunu konsollara nasıl getirecekler o merak konusu. görüntüde ciddi düşüş yapacaklarını sanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 22 Nisan 2021; 4:44:17 >

• Dante kullanıcısına yanıt

Daha dur, eli yüzü düzgün bir PMDG uçağı da çıksın piyasaya sonra gör cümbüşü Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU] 

Bu oyunun önünde 10 senesi var, mevcut piyasadaki sistemlerle en yüksek ayarlarda VR ile PMDG üretimi uçaklarla oynamak imkansız, belki 3-4 seneye çıkacak sistemlerle mümkün olacak, ona da para yeter mi belli değil Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU] 

• Dante kullanıcısına yanıt
    Optimizasyon orada devreye giriyor
    Bu görüntüler series x üzerinden grafiklerden hiçte feragat edilmiş gibi durmuyor ayrıca series x gücünü hafife almamak lazım.

https://www.youtube.com/watch?v=GdGB0cv6i8I&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canlee89 -- 22 Nisan 2021; 12:16:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Optimizasyon orada devreye giriyor
    Bu görüntüler series x üzerinden grafiklerden hiçte feragat edilmiş gibi durmuyor ayrıca series x gücünü hafife almamak lazım.

https://www.youtube.com/watch?v=GdGB0cv6i8I&feature=youtu.be

Çok feragat edilmiş. Görmemiştim videoyu tahminim doğruymuş binalar direkt low ayarda net olarak. LOD da hem object hem terrain ortalama 100 altında. Bunlar çoğunlukla Ram ile alakalı. Optimizasyonu böyle bir oyuna yapmak kolay değil klasik vur ilerle oyunu değil bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 22 Nisan 2021; 14:26:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Çok feragat edilmiş. Görmemiştim videoyu tahminim doğruymuş binalar direkt low ayarda net olarak. LOD da hem object hem terrain ortalama 100 altında. Bunlar çoğunlukla Ram ile alakalı. Optimizasyonu böyle bir oyuna yapmak kolay değil klasik vur ilerle oyunu değil bu.

Alıntıları Göster
    Hocam son halini görmek lazım daha çıkmasına var oyunun bana öyle çok kötü gelmedi grafikleri gayet güzel duruyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konsolda PC'deki Kaliteyi yakalamak İmkansız Series X olsun ne olursa olsun bu oyun PC Tabanlı bir oyun

Fakat Konsolda oynamak daha keyifli olucaktır PC de Klavye ile kontroller epey sıkıntılı

• vector x-31 kullanıcısına yanıt

zaten bu klavye ile oynanmaz joystick yada en kötü ihtimal gamepad ile oynanmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

Konsolda PC'deki Kaliteyi yakalamak İmkansız Series X olsun ne olursa olsun bu oyun PC Tabanlı bir oyun

Fakat Konsolda oynamak daha keyifli olucaktır PC de Klavye ile kontroller epey sıkıntılı

Hocam, "klavye ile oynanmaz" ı bırak oynamak neredeyse imkansız.

Trustmaster joystick aldım , dünya varmış.

• Klavyeyle MSFS oynayan varsa tebrik etmek lazım direksiyonla PES oynamak gibi bir şeydir muhtemelen bir hayal ettim de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 7 Mayıs 2021; 22:1:53 >
  • logitech force 3d pro var ancak uyumlu değil. tek tek ayar yapmak gerekiyor sanırım. hazır profil vs yok mu bunun?

ayrıca grafik kalitesini artıran modları toplu şekilde bulabileceğim bir yer var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambetiko -- 8 Mayıs 2021; 3:58:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öner

Hocam, "klavye ile oynanmaz" ı bırak oynamak neredeyse imkansız.

Trustmaster joystick aldım , dünya varmış.

Alıntıları Göster

En güzelini yapmışsın hocam aksi takdirde büyük eziyet

• quote:

Orijinalden alıntı: rambetiko

logitech force 3d pro var ancak uyumlu değil. tek tek ayar yapmak gerekiyor sanırım. hazır profil vs yok mu bunun?

ayrıca grafik kalitesini artıran modları toplu şekilde bulabileceğim bir yer var mı?

PC de gerekli ekipmanım olmadığı için ben Konsol versiyonunu bekliyorum

O yüzden bu konular hakkında araştırma yapmadım fakat varsa Youtube'ta olabilir

• Keşke deniz grafikleri türbülans olmadan dalgalı gözükse,çok gerçekçi oluyor ama bu seferde uçak kontrolü türbülanstan zor kullanılıyor.

• 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.