Şimdi Ara

Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU] (136. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.178
Cevap
85
Favori
204.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok para istiyorlar Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU] 

biontech tedavisi görmüş versiyonu da çıkar umarım

https://www.justflight.com/product/air-hauler-2-microsoft-flight-simulator

• quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Doglos

benim sistemde aynısı fps ile ilgili problem için ram yükseltmeyi düşündüm sonra vaz geçtim bir faydasının olacağını sanmıyorum fazla.

özellikle los angles üzerinde uçarken fps 20 nin altına kadr düşüyor. sizde bunu deneyip onaylaya blirmisiniz. bir yarım saat kadar uçmanız lazım fpsnin çakıldığını görmek için.

sorunu çözdüm. şimdi fps 30'dan aşağı düşmüyor. en kalabalık şehirlerde bile. herşey fullde 1080p ayarlarda.

yaptıklarım:

-internetten ddu'yu indirip ekrand kartı sürücülerini kökten sildim ve en güncel sürücüyü yeniden yükledim.

-C:\Users\kullanıcıadın\AppData\Roaming\Microsoft Flight Simulator\Packages klasörü içerisindeki "Community" klasörünün içinde ne varsa sildim.

• quote:

Orijinalden alıntı: LastStand

sorunu çözdüm. şimdi fps 30'dan aşağı düşmüyor. en kalabalık şehirlerde bile. herşey fullde 1080p ayarlarda.

yaptıklarım:

-internetten ddu'yu indirip ekrand kartı sürücülerini kökten sildim ve en güncel sürücüyü yeniden yükledim.

-C:\Users\kullanıcıadın\AppData\Roaming\Microsoft Flight Simulator\Packages klasörü içerisindeki "Community" klasörünün içinde ne varsa sildim.

Alıntıları Göster

Hocam bunu bende deniyeceğim

Tam olarak karşılaştırma için sistem özelliklerinizi paylaşa bilirmisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Doglos

Hocam bunu bende deniyeceğim

Tam olarak karşılaştırma için sistem özelliklerinizi paylaşa bilirmisiniz.

Alıntıları Göster

i7 9750H, RTX 2070 Max-Q 8 gb, 16 gb ram

• Airlinerlar ile uçarken iniş ve kalkış sırasında flapleri nasıl ayarlıyorsunuz,detaylı anlatır mısınız ? Atıyorum 5 kademe flap varsa 2 ile kalkıyorum kalkıştan sonra 0 yapıyorum,inişte de kademeli olarak 3-4 şeklinde ayarlıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

bing map sorununu çözdüm rastgele denerken

xbox uygulamasında oturumları kapatın

ms store uygulamasında oturumu kapatın

sonra tekrar ms store'da oturum açın

xbox uygulamasında ms store hesabıyla oturum açın

xbox uygulamasında bu sefer xbox live hesabıyla oturum açın

oyuna girin, xbox live hesabında oturumu kapatın, oyunu da kapatın

tekrar oyunu açın ve xbox live oturumu açın.

bing map verisi inmeye başlıyor.

ya güncelleme ile çözdüler ya da tesadüfen böyle yapınca çözüldü.

xbox'da oturum açınca ayarlarda hesap kısmı bu şekilde gözüküyor

Oldu gerçekten teşekkürler. 3D olmayan binalar vardı dümdüz çok sinir bozucu. Bunları yapınca düzeldi. Şu grafik sorunları yüzünden güzelim simden soğumuştum şimdi tekrar başlayacağım.

Ama hala sanki downgrade yemiş gibi oyun. Son update'den sonra. Draw distance gözüme batıyor yani daha önce batmazdı hiç de dikkat etmemiştim. Kendi kuruntum mu bilemedim.

• Mc_Doglos kullanıcısına yanıt

Harika!

• Update yükleyen oldu mu, release notes oldukça kalabalık, tecrübeler neler? Ben henüz yükleyemedim ama merak ediyorum...

[RELEASE] Release Notes (1.12.13.0) Sim Update 2 Now Available! - Community / News and Announcements - Microsoft Flight Simulator Forums

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 22 Aralık 2020; 23:41:9 >
  • 10 gb lık update çıkmış 1 saate anca biter . bakalım .

• Arkadaşlar merhaba. İnternetten İstanbul Scenery ve LTFM modlarını indirdim. Daha önce de 787 için livery indirmiştim. Oyunu D:'ye kurdum ama ayrı bir klasörün içine olacak şekilde kurmasını sağladım. O klasörün içerisindeki community dosyasına liveryleri atınca sorunsuz gözüküyor. Gel gör ki scenery ve havalimanı modunu bir türlü göstermiyor oyun. My contents'te scenery ve havalimanının klasör ismi gözüküyor ama hiçbir işlem yapılamıyor. Bu sorunu başka yaşayan var mı? Not: Wpapps'in içerisindeki community'e atmayı denedim, işe yaramadı.

• Yeni update cok iyi olmus. Bulutlardaki piksellesme giderilmis. Bulutlar artik gercek bulut goruntusunde. Kokpit ici sesler gelistirilmis ruzgar ugultusu motor ugultusu daha gercekci. Ucus hissiyati gelismis. Kar gelmis. Live weather daha tutarli. Ruzgar etkisi daha gercekci sarsinti vs. Stuttering neredeyse yok kalabalik alanlar disinda. Anlamsiz stuttering giderilmis yani.

Tek yonde geriye gidilmis gamepadin RT LT rudder axis ozelligi gitmis. Bunu bir turlu cozemedikleri gibi daha beter etmisler. Artik RT LT ye bastiginda sadece basisi algiliyor parmagini cektigini algilamiyor. Buna acil guncelleme sart. Ama oyunun su anki hali muhtesem her update ile gelisiyor. Ayda 3-5 liraya bu simi oynamak buyuk olay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 23 Aralık 2020; 11:54:10 >
  • Dante kullanıcısına yanıt
    Bulutlar pilsel piksel değil ama hala garip bir reflection fazlalığı var nokta nokta, hatta denizde de normalden fazla reflection var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Bulutlar pilsel piksel değil ama hala garip bir reflection fazlalığı var nokta nokta, hatta denizde de normalden fazla reflection var

user.cfg'de sharpness ve film grain'i kapatın düzelmesi gerek. Bulutlar bende pamuk gibi oldu. Tabii ultra detayda oynadığınızı varsayıyorum. Bulutların kenarlarında hileye kaçmak zorundalar her bulut keskin olursa hem volumetric hem real time hem de yüzlerce katman hiçbir sistem kaldırmazdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 23 Aralık 2020; 13:50:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

user.cfg'de sharpness ve film grain'i kapatın düzelmesi gerek. Bulutlar bende pamuk gibi oldu. Tabii ultra detayda oynadığınızı varsayıyorum. Bulutların kenarlarında hileye kaçmak zorundalar her bulut keskin olursa hem volumetric hem real time hem de yüzlerce katman hiçbir sistem kaldırmazdı.

Alıntıları Göster

Çok teşekkürler, "UserCfg.opt" dosyasını aşağıdaki gibi 1 olan 2 değeri 0 yaparak ayarladım:

{PostProcess

Enabled 1

EyeAdaptation 1

ColorGrading 1

Sharpen 0

Fringe 1

LensDistortion 0

Dirt 1

LensFlare 1

FilmGrain 0

Vignette 1

LensBlurMultiplier 1.000000

FringeMultiplier 1.000000

}

Sudaki reflection problemi çözüldü, AA kalitesi arttı, FPS %5-%7 civarı arttı ve bulutlardaki karıncalanmalar da %90 oranında azaldı ama tamamen yok olmadı.

Ayrıca, pikselleşmeyi ben uzun zamandır görmüyorum en ciddi şekilde Haloween görevinde yaşamıştım, şimşek çakmalarında inanılmaz pikselleşmeler oluyordu, sonrasında o dikkatimi neredeyse hiç çekmedi, görev kalktıktan sonra...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 23 Aralık 2020; 21:16:32 >

• Yüklenme çubuğu 35 GBda geldikten sonra sürekli 30 GBda geri dönüyor neden böyle?

Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Çok teşekkürler, "UserCfg.opt" dosyasını aşağıdaki gibi 1 olan 2 değeri 0 yaparak ayarladım:

{PostProcess

Enabled 1

EyeAdaptation 1

ColorGrading 1

Sharpen 0

Fringe 1

LensDistortion 0

Dirt 1

LensFlare 1

FilmGrain 0

Vignette 1

LensBlurMultiplier 1.000000

FringeMultiplier 1.000000

}

Sudaki reflection problemi çözüldü, AA kalitesi arttı, FPS %5-%7 civarı arttı ve bulutlardaki karıncalanmalar da %90 oranında azaldı ama tamamen yok olmadı.

Ayrıca, pikselleşmeyi ben uzun zamandır görmüyorum en ciddi şekilde Haloween görevinde yaşamıştım, şimşek çakmalarında inanılmaz pikselleşmeler oluyordu, sonrasında o dikkatimi neredeyse hiç çekmedi, görev kalktıktan sonra...

Alıntıları Göster

Bulutlar biraz da isiktan isiga farkediyor evet. Gunun bazi saatlerinde dikkat cekiyor bazi saatlerinde daha puruzsuz oluyor. Ama bir oyunda gordugumuz en harika bulutlar var yine de bu oyunda. Ozellikle scattered hali muhtesem.

@Elma sorun yok beklemeye devam edin dosyalari yeniledigi icin sayacta tutarsizlik olabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 23 Aralık 2020; 22:7:42 >

• Vr desteği gayet iyi olmuş. Controller çalışmıyor ama mouse ve joystikle gayet kolay kullanım.

Reverb g2yle oynuyorum görüntü gayet iyi ancak monitör kadar güzel değil elbette. Biraz vr için ince ayar yapmak gerekecek.

İleride controller desteği de gelince oyun bambaşka bir hale gelecek gibi görünüyor.
  • Mc_Doglos kullanıcısına yanıt

Muazzam gerçekten.

• Airbus'i 20 kts ruzgarda tereyagi gibi piste dokundurmanin hazzi cok baska.

Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.