Şimdi Ara

Microsoft Edge tarayıcısına 'dikey sekmeler' özelliği geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• İnternet tarayıcısında onlarca sekme ile sörf yapan kullanıcılar, daralan sekme boyutları nedeniyle internet sitelerini yanlışlık sonucu kapatabiliyorlar. Bu sıkıntılı durumu ortadan kaldırmak isteyen Microsoft, Edge tarayıcısına yeni bir özellik ekliyor.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy A9 (2018), Android 10 güncellemesine kavuştu

Çok sekmeyle çalışanlara iyi haber

Şirket çok fazla sayıda sekmeyle çalışan kullanıcılar için "dikey sekmeler" özelliğini test ediyor. Yeni özellikle birlikte artık tarayıcının sol kısmında çıkan dikey sekmeler bölümünde, onlarca sekmeyi daha pratik bir şekilde kontrol etmeniz mümkün olacak.

Microsoft bu özelliğin yakında Edge Canary kullanıcılarına sunulacağını doğruladı. Önümüzdeki haftalarda ise tüm dünyadaki Edge kullanıcılarının dikey sekmeler özellğini kullanabileceğini de belirtelim.

• Bir önceki Edge tarayıcısı güzeldi fakat Google'ın farklı tarayıcı motorlarında uyguladığı durumda muzdarip kaldı ve YouTube, GMaps gibi sitelerde sınıfta kalıyordu bir şekilde. Yeni Edge tarayıcısını sürekli kullanmadım fakat Bing entegrasyonu biraz abartı geldi bana, onun dışında güzel bir tarayıcı. Fakat Microsoft'da anlamadığım bir nokta şu, kendi güncel programlarının bazılarını Store'a koymuyor. Mevcut Edge'den kurtulmak ve yenisine geçmek için Edge'in sitesinden bir yükleyici indirmeniz gerekiyor... E ben sadece Microsoft Store'a güvenen bir kullanıcı isem ne yapmam gerekiyor?! İşleyiş mantıkları ve takımların birbirlerinden bi haber oluşları çok ilgin.
  • Güzel bir özellik ama biraz fazla yer kaplıyor.

• chrome'dan sonra kullandığım en iyi browser.

• Chrome göre farkla önde. Özellikle kaynak tüketiminde açık ara fark var. Google kendi kaynak kodları ile neden bu kadar başarılı olamıyor acaba. Zaten bir önceki edgede chromdan iyi idi. Eklenti sıkıntısından yediler onuda.

• Genişliğini biz ayarlayabiliyorsak şahane, ayarlayamıyorsak güzel.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu yeni edge mi simgesi değişik? bende böyle değil bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir önceki Edge tarayıcısı güzeldi fakat Google'ın farklı tarayıcı motorlarında uyguladığı durumda muzdarip kaldı ve YouTube, GMaps gibi sitelerde sınıfta kalıyordu bir şekilde. Yeni Edge tarayıcısını sürekli kullanmadım fakat Bing entegrasyonu biraz abartı geldi bana, onun dışında güzel bir tarayıcı. Fakat Microsoft'da anlamadığım bir nokta şu, kendi güncel programlarının bazılarını Store'a koymuyor. Mevcut Edge'den kurtulmak ve yenisine geçmek için Edge'in sitesinden bir yükleyici indirmeniz gerekiyor... E ben sadece Microsoft Store'a güvenen bir kullanıcı isem ne yapmam gerekiyor?! İşleyiş mantıkları ve takımların birbirlerinden bi haber oluşları çok ilgin.

• Mithrandir. kullanıcısına yanıt
    https://www.microsoft.com/tr-tr/edge

Yeni olması lazım morph'a benziyor dotacılar çıkın ortaya
  • emreb78 E kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi kaynak kullanımı az ama sağlam bir bilgisayarım olmasına rağmen örneğin youtube da gezerken baya kastığını hissediyorum chrome a göre, tepkisellik konusunda geri baya

• Özellikle ultra wide ekranlarda çalışanlar için kullanışlı bir özellik olabilir.

• o kadar kullanan var mı bunu ?
  • Özellikle artan 21:9 ve üzeri oranlarlarda monitörlerle çalışanlar için aslında çok faydalı bir özellik. Aslında epeydir de keşke olsaydı dediğim bir özellik. Umarım chrome da bir an önce getirir. Eni ayarlanabilir olmalı. Hatta biraz da özelleştirilebilir olursa çok iyi olur. Eni ayarlanabilsin, isteyenler yeni sekmedeki gibi ikon tablarıyla kullanabilsin. Bu durumda 2 sütun 3 sütun gibi seçilebilir özelliklerde gelebilir. Herkes kendi ihtiyacına, zevkine göre özelleştirip kullansın.

• Ben edge kullanıyorum seviyorum bu tarayıcıyı gelsin yeni özellik işlevsel benziyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    Özeelikle youtube konusunda haklısınız. Anladığım kadarıyla google burda youtube üzerinden bir haltlar karıştırıyor. Çoğu yerde akıcılık açısından daha iyi olan Edge youtube geldimi donuk kalıyor. Youtube browerı algılayıp farklı davranmaya programlanmış kesin.
  • Nasıl daha önce kimse düşünmemiş ilginç çok yararlı bir özellik aslında.

• yeni hali gayet iyi zaman zaman kullanıyorum
  • Ekranı daraltıyor, tarayıcılar ilk çıktığı zaman bu vardı zaten sonra tarih oldu şimdi ısıtıp yine geliyor.

• güzel bir özellige benziyor ama. Biraz fazla yer kaplıyor sanki
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.