Şimdi Ara

Microsoft Edge, pil kullanım testinde Chrome’u ve Firefox’u büyük farkla geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft Edge, pil kullanım testinde Chrome’u ve Firefox’u büyük farkla geçti 

Windows 10 Creators Update ile birlikte gelen Edge 40 (EdgeHTML 15), Microsoft’un yeni paylaştığı pil kullanım testine göre Google’ın web tarayıcısı Chrome’dan (57)  ve Mozilla Firefox’dan (52) çok daha az enerji tüketiyor.

Aynı model dizüstü bilgisayarlarla gerçekleştirilen test, internette gezinme ve video izleme olarak iki farklı kategoriden oluşuyordu. En az 16 kere tekrarlanan testlerde Vimeo üzerinden açılan videolarla Chrome kullanan dizüstü bilgisayar 557 dakika (9:17:03), Firefox kullanan bilgisayar 424 dakika (7:04:19) ve Microsoft Edge kullanan bilgisayar 751 dakika (12:31:08) açık kalabildi. Bu sonuçlara göre Edge, Chrome’dan yüzde 31 ve Firefox’dan yüzde 44 daha az enerji tüketimi gerçekleştiriyor.

• Ram konusunda da Chrome dan iyi ama ben bir türlü alışamadım.

• Chrome sistemi deli gibi sömürüyor pil falan bırakmıyor içiyor. Alışkanlıktan kullanıyorum alternatif olarak Opera duruyor kenarda.
  • Buna benzer bir test daha vardı aylar önce izlemiştim orada da Edge 1. geliyordu ama testte Opera da vardı ve 2. olmuştu. O video sayesinde Chrome'dan Opera'ya geçmiştim. Çok memnunum, öneririm.

• Opera candır :)

• chromeden iyi çok tarayıcı var da işte alışmışız namussuza bırakamıyoruz.

• opera da bir vpn var, o biçim :)

• Yaklaşık 1 yıldır Opera kullanıyorum. Şahsen bu alandaki en iyi tarayıcı olduğunu düşünüyorum. Tavsiye ederim.

• opera kullanacağım bundan sonra diyorum bir iki gün devam ediyorum üçüncü gün tekrar chrome a dönüyorum bu adamlar bir şeyler yapıyorlar derinden derinden anlamadım
  • bataryası 1 saatten fazla dayanana bir laptop olmadı ortalama 15dk dayanıyor laptop bataryası istersen 8 katla ister 88 katla artık kabul et microsoft tarayı yapmayı beceremiyon.

• Opera varken vız gelir tırıs gider :)

• sene 2009 dan beri opera kullanırım.o zamanlar herkes firefox severdi,sonra chrome çıktı onu sevdiler ama operayı sevmediler.simdi chrome sistem sömüren bir tarayıcıya dönüşünce anladınız operanın değerini değil mi?

• chrome gpu kullanıyor ondan. gpusuz %30 geride kalsa duramazsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerim5100

Opera varken vız gelir tırıs gider :)

bende opera kullanıyorum ama bazen çok kaprisli flash video oynatmıyor yada bazı sitelerde gereksiz hatalar oluşuyor onun dışında çok güzel... birde şu neon sürümünde normal opera gibi entegre vpn **** olsaydı müthüş olurdu.
  • Ie candir

• Testi Microsoft mu yaptı?

• ne operaymış arkadaş herkes yazmış opera opera durun şimdi bende indiriyorum. Benim istediğim reklamları engellesin bide youtube videolarını ayrı bir pop up ekranda göstersin yeter.

• Operadaki vpn Yandex browserda olsa diğerlerinin yüzüne bile bakmam,ama Edge'deki hızlılık ve serilik hissi diğerlerinde yok opera da çok oturmuş hissettiriyor ve chrome daki eklenti desteği hiçbirinde yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERIKCI -- 18 Aralık 2020; 18:25:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 14 yıldır microsoftun tarayıcılarını sadece Operayı indirmek için kullanıyorum.
  • Çıktığı ilk günden beridir chrome kullanıyorum. Neredeyse ücretli olduğu zamanlardan beridir de alternatif olarak hep opera oldu. Ne kadarda operayı birincil yapmak istesem de olmuyor çünkü özellikle bazı sitelerde gerçekten sapıtıyor. En basit örnek DH de Last Pass.. chrome da gayet stabil çalışırken opera da sapıtıyor. (tabiki DH nın yeterisiz alt yapısından kaynaklı olabilir). Kendi web sitemde opera siteyi doğru düzgün açmıyor. zaten edge ye geçme gibi ihtimalim yok çünkü bu chromium olayı print sayfasında öyle güzel bir özellik getirmişki yazdırma alanına istediğin gibi müdahale edebiliyosun. Ama edge hala eski mantık aşamadı hala explorer altyapısını. Aynı şekilde opera nın dahili bir vpn i var ama çok hızlı değil. yasaklı siteler için söylüyorum her ne kadar bir vpn olmasada chrome un veri tasarrufu eklentisi bu konuda çok işe yarıyor ve gayette hızlı.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.