Şimdi Ara

Microsoft Defender uygulaması mobile geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Microsoft’un Windows 10 işletim sisteminde diğer anti-virüs yazılımlarına gerek bırakmamak adına büyük yatırımlar yaptığı Defender güvenlik uygulaması mobil tarafta da kendisine şans arayacak.

Microsoft Defender mobil neler sunacak?

Kümülatif olarak 3 milyar cihazı geride bıraktığı tahmin edilen akıllı telefon pazarında siber saldırganlar da cirit atıyor. Öyle ki mobil dünyada yapılan siber saldırılar masa üstünde yapılan siber saldırıları geride bıraktı. Bu bakımdan güvenlik uygulamaları da önem taşıyor.

Ayrıca Bkz.HTC Vive Cosmos serisine yeni üyeler eklendi

Microsoft Defender diğer pek çok rakibi gibi mobil cihazlara en iyi siber korumayı sağlamak için çalışacak. Masa üstündeki versiyonun veri tabanından ve tecrübesinden yararlanacak olan uygulama yemleme saldırılarını önleyecek, kullanıcıların güvensiz sitelere girmesinin önüne geçecek.

Microsoft zaten bir süredir Defender yazılımının kitlesini arttırmak için çalışıyordu. MacOS için yayınlanan yazılımın Chrome ve Firefox için eklentileri bulunuyor. Ayrıca bu hafta Linux için de ilk versiyon indirmeye sunulmuştu. Henüz iOS ve Android için Microsoft Defender ne zaman yayınlanacak bilinmiyor.

• Sayesinde yıllardır Antivirüs yazılımı kullanmıyorum. Bir tane olumsuz olay yaşamadım. Küçümseyen arkadaşlar ya Antivirüs firmalarını çok seven tipler ya da crackli antivirüs yazılımı kullanarak kendini riske atmayı seviyorlar. "Format attıktan sonra ilk kaldırdığım yazılım" diyen arkadaş biz bu yazılım sayesinde yıllardır format atmıyoruz. Sana sürekli format attıran nedir onu düşün önce.
  • Format attıktan sonra anında devre dışı bıraktığımız yazılımı mobile getirmek mi? Windows'la önyüklemeli gelmese, çoğu yazılımı nal toplayacak. Bu Microsoft'un özgüveni efsane ya.
  • Ambarad kullanıcısına yanıt
    Bence windows defender ı fazla küçümsüyorsunuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Mı acaba?
    Çıktığından beri başka antivirüs kullanmıyorum ve çok başarılı buluyorum ben de hocam neden öyle dediniz? Bilmediğimiz bir şey varsa söyleyin biz de kullanmayalım.

• izkus35 İ kullanıcısına yanıt
    Ücretsiz olarak sunulanların içinde işini en iyi yapan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mobilde antivirüsü hala iteleyemediler zorluyorlar.
    Bilgisayarda kaspersky tek geçerim kime yüklediysem çok memnunlar birçoğu kendisi lisans uzatalım diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemburda34 -- 20 Şubat 2020; 22:44:17 >
  • Bence ;
    Şu an için en iyisi nod32 dir. Antivirüsün büyük çoğunluğu assambly ile yazıldı . Sistem kaynaklarını ise çok az kullanıyor.

• Bu yerleşik güvenlik olayı Microsoft'un yaptığı en mantıklı hamlelerden birisiydi bence. Uzun süredir ücretli bir antivirüs kullanmıyorum. Şimdiye kadar Defender'ın yetersiz kaldığı bir durum yaşamadım.

• bilgi toplamaktan başka bi halta yaramayacak.

• Sayesinde yıllardır Antivirüs yazılımı kullanmıyorum. Bir tane olumsuz olay yaşamadım. Küçümseyen arkadaşlar ya Antivirüs firmalarını çok seven tipler ya da crackli antivirüs yazılımı kullanarak kendini riske atmayı seviyorlar. "Format attıktan sonra ilk kaldırdığım yazılım" diyen arkadaş biz bu yazılım sayesinde yıllardır format atmıyoruz. Sana sürekli format attıran nedir onu düşün önce.

• ücretsiz olarak aviradan daha iyi bir antivirus bu zamana kadar görmedim ciddiyim av comparatives deki tüm antivirusleri denedim. Ayrıca bilmeniz gerekiyor çoğu antivirus üreticilerin rescue-CD olayı vardır. yani siz sitesinden bu iso dosyasını indirip flash belleğe yazarsanız paralı satılan database in aynısına sahip olur bilgisayarınızı boot ederken taratıp yüksek kaliteli koruma sağlamış olursunuz. Paralı olarak eset endpoint kullanıyoruz işimiz gereği ama ev kullanıcısının emin olun güvenlik yazılımlarına para vermesine gerek yok. Geçici mail adresleri sitelerinden mail oluşturarak,piyasadaki en kaliteli diye tabir edilen antivirüsleri zaten istediğiniz kadar 30 gün deneme süresiyle kullanabilirisiniz.

• Şimdi antivirüs programı kullanmıyorumcular basar burayı ??

• Bilgisayarda gayet başarılı ama mobil için gereksiz buluyorum virüs yazılımlarını. Dışarıdan ne kurmaya kalksak "onu kurma, mağazadan yükle" diye uyaracak. Yeni bir dosya gelecek hemen taranıyor bilmem ne. Sürekli arkaplanda çalışacak. Gerek yok bence.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.