Şimdi Ara

Microsoft, Cisco ve Emc'den sonra Oracle da Bilkent Ctis'in akademik ortağı oldu.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
1.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beni tanıyanlar biliyordur Bilkent CTIS (Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri) bölümünde okuduğumu. İnşallah eylül ayında gireceğim bir bütünleme sınavıyla mezun oluyorum ben de. Bölümümüz yeni atılımlar yaptıkça insanın içi gidiyor niye bizde yoktu diye Bu sene için 4 yenilik daha yapılıyor. Yeni girecek öğrenciler çok şanslılar.

quote:

PearsonVue Test Center kuruluyor. Bahar donemi'nde hizmete girecek. CTIS ilk etapta Cisco-CCNA, EMC ve ORACLE sinavlarina girebilecekler.

quote:

Bahar dönemine yetişecek, Mac bilgisayarlarla rüzerinde IOS uygulama geliştirme amaçlı bir mobil uygulama gelistirme laboratuvari yapılması düşünülüyor..

quote:

CTIS'in sektorle kurdugu akademik ortaklıklara, Microsoft, Cisco, EMC'den sonra bu sene de Oracle da katılmış durumda.

quote:

Başlangıç için Arduino donanımlardan oluşan bir donanım / robotik laboratuvarı kuruluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evren Küçük -- 21 Temmuz 2012; 4:26:04 >

• Hacı mezun olduktan ne iş yapmayı düşünüyorsun ?
  • bir an önce eylül ayının gelmesi için sabırsızlanıyorum.ancak önümüzde bir yllık hazırlık var.umarım bi aksilik olmadan yerleşir ve hazırlığı geçerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

Hacı mezun olduktan ne iş yapmayı düşünüyorsun ?

Önce bir müddet çalışıp sonra kendi işimi kurabilirim. çalışırken de kendimi geliştirmeye devam etmeyi düşünüyorum. Sertifikaları toplayayım biraz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evren Küçük

Önce bir müddet çalışıp sonra kendi işimi kurabilirim. çalışırken de kendimi geliştirmeye devam etmeyi düşünüyorum. Sertifikaları toplayayım biraz

Bu bölüm ne yapar diye merak ettiğim için soruyorum hocam yoksa ben işletme okuyorum. Ne tür işlerde çalışabilirsin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

quote:

Orijinalden alıntı: Evren Küçük

Bu bölüm ne yapar diye merak ettiğim için soruyorum hocam yoksa ben işletme okuyorum. Ne tür işlerde çalışabilirsin ?

Yazılımın, IT sektörünün olduğu her yerde çalışma imkanın var. Teori ağırlıklı eğitim veren başta mühendislik olmak üzere bilgisayar bölümlerine göre iş hayatına daha yakın bir eğitimi var. O yüzden mezun olduğunuzda yabancılık çekmeden çok geniş bir alanda çalışabiliyorsunuz. CTIS, donanım ağırlıklı bir bölüm değil o yüzden donanım geliştirme dışında sektörün hemen her yerinde çalışma imkanın var.

quote:

Bölümünüzün mezunları hangi alanlarda çalışabilir?

Mezunlarımız bilişim sektöründe sistem mühendisi, yazılım mühendisi, ağ yöneticisi, veri tabanı yöneticisi, web tasarımcısı, kalite güvence uzmanı, programlama uzmanı ve proje yöneticisi gibi çok aranılan pozisyonlarda çalışmaktadırlar.
    Aşağıdaki oranlar mezunlarımızın çalıştıkları alanlar hakkında bilgi vermektedir:

Yurt içinde ve yurt dışında yüksek lisans eğitimine devam edenler %17
    Yurt içinde ve yurt dışında Bilişim sektöründe çalışanlar %73
    Kendi işini kuranlar %5
    Diğer sektörlerde çalışanlar %5

quote:

CTIS bölümü ve Mühendislik bölümlerinde verilen eğitimler arasındaki fark nedir?

Bölümümüzde, benzer yapıdaki mühendislik bölümlerinden farklı olarak, uygulama ağırlıklı (%31'i laboratuvar ortamında) ve bilişim sektöründe çalışabilecek donanıma sahip mezunlar yetiştirecek bir eğitim verilmektedir. Endüstri stajında (bir akademik dönem), öğrencilerimiz seçkin firmalarda çalışarak bilişim sektörünü içeriden görmekte, henüz mezun olmadan pratik iş hayatı tecrübesi kazanmakta, okulda öğrendikleri bilgileri iş hayatında uygulayabilmekte, alanlarındaki yeni eğilimleri izleyebilmekte ve başarılı bir kariyere ilk adımlarını atmaktadırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evren Küçük -- 21 Temmuz 2012; 12:18:21 >
  • Teşekkürler kardeş.
  • oracle ve iosu geçte arduino ve ccna bize yetişeydi iyidi ya :)
  • bilgisayar mühendisi ve yazılım mühendisi ile iş olarak bir farkı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lithium 

bilgisayar mühendisi ve yazılım mühendisi ile iş olarak bir farkı var mı?

Daha önce yazmaya çalışmıştım ama forumda sorun olduğundan gönderememiştim.
    Devlet dışında mühendislik ünvanı senin için çok belirleyici olmayacaktır. Diplomanda ne yazdığından ziyade çalışacağın alanda ne kadar uzman olduğun önemli. Bilişimle alakalı bölümlerden mezun olmayıp şu an çok iyi mevkilerde olanlar var. Aslında iş olarak farkımız olmalı ama maalesef iş hayatında üç aşağı beş yukarı benzer işlerde çalışıyorsunuz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.