Şimdi Ara

Microsoft, 400 milyon kullanıcıya yeni bilgisayar almalarını önerdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows 7 işletim sistemi için destek süresi 14 Ocak 2020'de yani yarın sona erecek. Microsoft bu bağlamda Windows 7 kullanıcılarının yeni bir bilgisayara geçmelerini öneren bir makale yayınladı.

Ayrıca Bkz.Philips'in şikayetini dikkate alan ABD, Fitbit ve Garmin hakkında soruşturma başlatıyor

Dahası şirket Surface serisi bilgisayarlara geçilmesini tavsiye etti. Yayınlanan makalenin Sık Sorulan Sorular bölümünde kullanıcıların mevcut cihazlarını yükseltmek yerine yeni bir PC satın almalarının daha iyi olacağı vurgulanıyor:

"Windows 7 kullanıcılarının çoğu için, Windows 10 Pro'lu yeni bir cihaza geçilmesini öneriyoruz. Surface cihazları daha hızlı, daha hafif, daha güçlü ve daha güvenlidir. Ortalama fiyatı sekiz yıl önceki ortalama bir bilgisayardan önemli ölçüde daha düşüktür."

Donanım bileşenleri ve sürücüler çalışmayabilir

Yazılım devi ayrıca bazı donanım bileşenleri ve sürücülerin düzgün bir şekilde çalışmayabileceğinden Windows 7'den Windows 10'a basit bir yükseltmenin önerilmediğini de açıkladı. Gerçekten de bazı kullanıcılar eski bilgisayarları ile Windows 7'den Windows 10'a geçiş yaparken benzer zorluklarla karşılaşmıştı.

• tamam

• Parasını da yolla knk

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ubuntu boşuna mı kurdum şimdi ben.hiç aklıma para verip yenisi almak gelmemişti

• Surface hediye ediyorsa neden olmasın?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • parayi veren sen degilsen akil vermesi ne kadar kolay. 400milyon kullaniciya pc hediye et desen microsoftun tepkisi ne olur acaba.

• patlatırız bir linux konfigrasyonumuza göre devam ederiz. para olsa yada bedava dağıtsanız dükkan sizin.

• Iphone telefonların da eski modellerinin bilerek ve isteyerek yavaşlatılarak kullanıcının yeni telefona geçmesi için manipüle veya taciz edildiği doğrulanmıştı. Şimdi de zoraki olarak insanları Win 7'den Win 10'a sürüklendiklerine göre kullanıcı aleyhine gelişecek bir şeyler var Şimdi de Win 7 bilerek ve isteyerek yavaşlatılacak daha da olmadı Win 7 bilgisayarların yakında kendi kendilerine patlayıp arızalandığı haberleri yayılır ise hiç şaşmam. Kapitalizm bunu gerektirir eski ile yetinirseniz yeniyi kime satacaklar?

• Hemen alıyorum Bill abey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 13 Ocak 2020; 18:9:34 >
  • Müşteri: Bilgisayarım kitlendi
    Microsoft: Bilgisayarınızı,cep telefonunuzu ve arabanızı değiştirin düzelir.
    Müşteri: khsdaşufbsnafvhaşvf

• Bence biraz daha beleyin Sonbahar da Windows 10x Isletim sistemi ve buna ozel bir tonla cihaz bizi bekliyor. Belki de ucretsiz Windows 10x e terfi de olabilir soyle : Son 1 yilda vs alinan cihazlarda ucertsiz Windows 10x terfisi gibi ...

Acil ihtiyaciniz yoksa idare edecekseniz bence Bu yilin son ceyregini bekleyin derim :) .

• Ubuntu/Debian veya Arch linux
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Windows 10X birden fazla ekrana sahip cihazlar için hazırlanmış bir sürüm. Doğal olarak tek ekranlı bilgisayarlar için Windows 10 güncellenmeye devam edecektir. Ek olarak çift ekranlı bilgisayarların tek ekranlılarla aynı fiyat bandında olacağını hiç sanmıyorum.

• Haklı sayılır benim etrafımda kim varsa eski pc kullanıyor en yenisi 4 yıllık bende yeni düzücem

• quote:

Orijinalden alıntı: Ulan Musk

Windows 10X birden fazla ekrana sahip cihazlar için hazırlanmış bir sürüm. Doğal olarak tek ekranlı bilgisayarlar için Windows 10 güncellenmeye devam edecektir. Ek olarak çift ekranlı bilgisayarların tek ekranlılarla aynı fiyat bandında olacağını hiç sanmıyorum.
    Bur daha okuyun

" Bence biraz daha beleyin Sonbahar da Windows 10x Isletim sistemi ve buna ozel bir tonla cihaz bizi bekliyor. Belki de ucretsiz Windows 10x e terfi de olabilir soyle :.... "

Fiyat için hiçbirşey de demedim. Sadece olabilir diye terfi o da son 1 yilda satib alınanlara terfi diye.

Windows 8 ilk çıktığında herkes dokunmatik sistemlere özel sandı ama öyle olmadı. 8.1 ve 10 dahil...

O yüzden bir ihtimal olabilir terfi dedim.

Kesinlik yoktur ama beklemek idealdir derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Executor Arhentir E kullanıcısına yanıt
    bende şu yorumu arıyordum merak eden arkadaşlar linux mint dağıtımına da bakabilir
  • 1 kg et alacak paramız var mı ki PC alalım

• Vay vay vay! Ne güzel algı yapılmış. Adamlar neden yeni PC önerdiklerini de yazmış. Sonra 1gb RAM'li bilgisayarı Win 10 yapmaya çalışıp Microsoft'a ağlayacaksınız. Adamlar bundan korkuyor. Surface muhabbeti de önermişken Surface reklamı sokuşturaklım cinsinden.

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Sanirim pilav üstü kuru fasulyeden yaziyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiri -- 14 Ocak 2020; 18:19:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.