Şimdi Ara

Micro SD Kart Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün bendeki 4 gb micro sd kartı değiştirip 8 gb lik micro sd kartı telefonuma takma kararı aldım. 8 gb lik kart çnceden 5800 daydı. Bu yüzden kartı biçimleştirdim. Biçimleştirdikten sonra ne bilgisayar ne de cep telefonum hafıza kartını tanımadı. Bunun nedeni ne olabilir ? Sorunu nasıl çözebilirim ? Cevaplarsanız sevinirim

• yazınızdan fazla birşey anlamadım kusura bakmayın anladığım tek şey elinizde iki tane hafıza kartı olduğu, 8GB lık olanı biçimlendirdiğiniz ve kullanmış olduğunuz telefonda ve bilgisayarda bu kartın tanınmadığı ya da göremediğiniz

kullandığınız telefonunun marka ve modeli nedir? ,
    4GB lik kartı tanıyormu onda bir sıkıntı var mı?
    8GB lık kartın formatlamadan önce çalışıp çalışmadığından eminmisiniz ?

olasılıklar

mikrosd karta şifre koyduysanız muhtemelen format dahi atsanız bilgisayarda kartın içini göremezsiniz
    mikrosd kartı adaptör ile kullanıyorsanız temassızlıktan dolayı bilgisayar okumayabilir
    mikrosd kartınız bozulmuş olabilir
    daha önce kullanmış olduğunuz 5800 da kartı deneme olasılığınız var ise deneyin telefonların marka ve modelleri farklı ise bir samsung diğeri nokia ..vs gibi iki cihaz arasında format uyumsuzluğu olabilir
    kısaca biraz daha bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım ama inanın yazınız anlaşılır değil ya da ben anlayamadım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.