Şimdi Ara

Micra Club Turkey - 2002/2010 Model Kullanıcıları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
5
Favori
13.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • micra için 16" tecrübem yok. ve tavsiye etmem. micranın orjinal ebatları 14" ve 15" dir. 16 çap olarak büyük gelecek ve özellikle kalkışlarda zorlama olacaktır. lastik ve jantta estetiği pek düşünmeyen birisiyim önemli olan aracın sağlıklı yürümesi. micramın orj. olan 15" jantını bile 14 le değiştirdim 14" daha rahat yürüyor araç daha seri.
    16" almeralarda orj ebat oda teknada, visialar 15" kısacası 16" jant lastik tavsiye etmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doğayı koru

micra için 16" tecrübem yok. ve tavsiye etmem. micranın orjinal ebatları 14" ve 15" dir. 16 çap olarak büyük gelecek ve özellikle kalkışlarda zorlama olacaktır. lastik ve jantta estetiği pek düşünmeyen birisiyim önemli olan aracın sağlıklı yürümesi. micramın orj. olan 15" jantını bile 14 le değiştirdim 14" daha rahat yürüyor araç daha seri.
    16" almeralarda orj ebat oda teknada, visialar 15" kısacası 16" jant lastik tavsiye etmiyorum.

orjinal bazı micralarda 16 jant seçeneği var diye biliyorum.

aşağıdaki resimdeki gibi

Micra Club Turkey - 2002/2010 Model Kullanıcıları

bende açıkçası kararsızım jantın ebatının büyümesiyle ilgili :(
  • 2010 modellerde 16 jant kullanıldı ama lastik ölçüsünü tam hatırlamıyorum 195/50-16 olabilir.
  • yenilere tekrar baktım. eskilerle aynı ebat. 165 65 14 ve 175 60 15 tercih sizin. en iyisi orjinal ölçülerdir.
  • bi soru soru sormak istiyordum. esim icin 30 35 bin civari arac bakiyorum. max 35. 1.5 dci micralar nasildir alinir mi bu paraya? onerir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi un momento -- 5 Mart 2017; 1:18:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

2010 modellerde 16 jant kullanıldı ama lastik ölçüsünü tam hatırlamıyorum 195/50-16 olabilir.

ben bir kaç araca baktım 185 / 50 / 16 kullanılmış continental marka ama onların da tanesi 340 tl civarında bende aldığım zaman fabrika çıkış ölçülerinde ve tercihen aynı marka olsun istiyorum ama çok maliyetli oluyor.

benimde çok hevesim var 16 janta çok şık duruyor ufaklıkta :)

kafamdaki soru işaretleri bu kadar maliyet sadece görüntü için olacak onun dışında olumsuz durumlar çok gibi
    -ince yanak olması yol tutusu etkiler diye düşünüyorum (max 180/190 yapıyorum yeri geliyor)
    -tümseklerde balon yapma ihtimali varmış net bilimyorum tabii bunlar sadece söylenti doğrulunu bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gult3kin -- 5 Mart 2017; 14:58:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: un momento

bi soru soru sormak istiyordum. esim icin 30 35 bin civari arac bakiyorum. max 35. 1.5 dci micralar nasildir alinir mi bu paraya? onerir misiniz

kaç model düşünüyorsunuz. eski kasa mı yeni kasa mı düşünüyorsunuz birde eşiniz ilk araba kullanacaksa dizel-benzinden önce otomatik tercih edebilirsiniz benim fikrim. benim de eşim ilk trafik deneyimi ve ilk aracı sadece trafiğe ve araba alışması biraz daha çok zaman alıyor. Burada yanlış anlaşılmasın benim aracım manuel ve aracımdan çok şükür hiç bir şikayetim yok. Ama trafiğe ilk çıkacak bir bayan için otomatik seçeneği önemli diye düşünüyorum. burada dci otomatik de yok diye biliyorum. yanlışı var ise düzeltin lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: gssn

quote:

bi soru soru sormak istiyordum. esim icin 30 35 bin civari arac bakiyorum. max 35. 1.5 dci micralar nasildir alinir mi bu paraya? onerir misiniz

kaç model düşünüyorsunuz. eski kasa mı yeni kasa mı düşünüyorsunuz birde eşiniz ilk araba kullanacaksa dizel-benzinden önce otomatik tercih edebilirsiniz benim fikrim. benim de eşim ilk trafik deneyimi ve ilk aracı sadece trafiğe ve araba alışması biraz daha çok zaman alıyor. Burada yanlış anlaşılmasın benim aracım manuel ve aracımdan çok şükür hiç bir şikayetim yok. Ama trafiğe ilk çıkacak bir bayan için otomatik seçeneği önemli diye düşünüyorum. burada dci otomatik de yok diye biliyorum. yanlışı var ise düzeltin lütfen

eski kasa 1.5 dci dusunuyorum hocam. ilk araci degil gayet iyi kullaniyor manuel. az yakmasi icin 1.5 dci tercih etmeyi dusunuyoruz. aslinda amacimiz 1.5 dci almak fakat malum diger secenekler reno-mercedes-qashqai de sinirlaniyor. en uygun tipi en tatli gelen micra geldi. en onemlisi en ulasilabilir. 1.5 dci micra eski kasa kullanipta memnun olmayan var mi? yakiti vs nasil acaba.
  • quote:

quote:

quote:

eski kasa 1.5 dci dusunuyorum hocam. ilk araci degil gayet iyi kullaniyor manuel. az yakmasi icin 1.5 dci tercih etmeyi dusunuyoruz. aslinda amacimiz 1.5 dci almak fakat malum diger secenekler reno-mercedes-qashqai de sinirlaniyor. en uygun tipi en tatli gelen micra geldi. en onemlisi en ulasilabilir. 1.5 dci micra eski kasa kullanipta memnun olmayan var mi? yakiti vs nasil acaba.

iyi kullanıyorsa sorun olmaz diye düşünüyorum, benim aracım 2006-1.5dci kullanımı çok keyifli bir araç 25 bin-30 bin 2006/2008 arası var bulabilirsiniz. Ben aracımı 160 binde aldım şu an 190 binde bir iki kere bakım yaptırdım. onun dışında çok şükür bir sorun çıkarmadı bir kaç kere marmaradan-akdenize(antalya, muğla, aydın vs.) gittim geldim, bazen arabada bile kaldığım oldu eşim ve kızım ile genişlik açışındanda yeterlidir. Şöyle bir durum var trafik sigortası çok çıktı sadece 1400 civarında vergisi de az yedek parça biraz pahalı ama motor renault olduğu için onlar ucuz sizin özellikle sormak istediğniz bir durum var ise elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.
  • O ölçüler yol tutuş konusunda + yönde etkisi olacak ama konfor eksi yönde etkilenecek kesin tabi dediğin gibi maliyet yüksek olacak.
    Ben jant lastik olarak 185/60-15 kullandım hem konfor hem yol tutuş yeterli düzeydeydi, 5 yıl önce 1200 tl ye mal olmuştu, lastikler Dunlop tu ama ben memnun kalmadım yakıt konusunda AB etiketi zayıf. Benim eski yeşil kurbağanın rsimleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: mşah

O ölçüler yol tutuş konusunda + yönde etkisi olacak ama konfor eksi yönde etkilenecek kesin tabi dediğin gibi maliyet yüksek olacak.
    Ben jant lastik olarak 185/60-15 kullandım hem konfor hem yol tutuş yeterli düzeydeydi, 5 yıl önce 1200 tl ye mal olmuştu, lastikler Dunlop tu ama ben memnun kalmadım yakıt konusunda AB etiketi zayıf. Benim eski yeşil kurbağanın rsimleri.

güzel duruyorlar.

birkaç micraya baktım sadeece 185/50/16 kullanılmış fabrikasyon sanıyorum, o sebepten onun dışında tercih etmemeyi düşünüyorum ama maliyeti çok yüksek (continental yada goodyear kullanılmış genelde)
  • herşeye ragmen jantlarımızı aldık ama lastiğimiz birisinde bombe yapmış acil değiştirmem gerekiyor diye düşünüyor , 15 ile 16 ya geçişteki ilk sürüş deneyimim sanki araç biraz daha yüksekldi gibi geldi yol tutuşta ve ağırlıkta bir fark yok gibi gözüküyor.

+Görünümü çok hoşuma gitti
    -pahalı lastik fiyatı (acilen çözüme ulaştırmam gereken bir durum :()

Micra Club Turkey - 2002/2010 Model KullanıcılarıMicra Club Turkey - 2002/2010 Model Kullanıcıları
  • lastik araştırmaları başlasın

ölçüleri 185 / 50 / 16

• 1. seçenek falken fiyatı 210/220 TL civarında

2. Seçenek continental fiyatı 330 / 360 TL civarında

3. Seçenek Michelin 195 55 R 16 91 H XL B B 69dB 450,00 TL

vssss. önerilerinizle
  • 195 / 55 / 16

185 / 55 / 16
  • Merhabalar,

Bursa'da sorunsuz radyo değişimi yapabilen bir Nissan servisi önerebilir misiniz? Aracım 2006 model ve bilenler bilir bunun radyosunu değiştirmek oldukça meşakkatli bir iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Really

Merhabalar,

Bursa'da sorunsuz radyo değişimi yapabilen bir Nissan servisi önerebilir misiniz? Aracım 2006 model ve bilenler bilir bunun radyosunu değiştirmek oldukça meşakkatli bir iş.

herhangibir elektrikçinin yapabileceği bir iş, ben hiç anlamadığım halde kendim değiştirmiştim. Sadece işçiliği biraz yüksek bir iş burada 50/100 tl arası değiştiriyorlardı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Really

Merhabalar,

herhangibir elektrikçinin yapabileceği bir iş, ben hiç anlamadığım halde kendim değiştirmiştim. Sadece işçiliği biraz yüksek bir iş burada 50/100 tl arası değiştiriyorlardı.

O zaman ben elime tornavida alıp şansımı deneyeyim. Elektrikçiye başvurmak istememin sebebi torpidoyu söküp takarken bir şeyleri kırmaktan korkmamdı. İşlem için referans aldığınız bir video veya yönerge var mıydı?
  • Really kullanıcısına yanıt
    Bende kendim sökmüştüm çok basit bu video işinizi görür. https://www.youtube.com/watch?v=R9OUbtazQw8
  • evet balata değişim zamanı da gelmiş :)

araştırmalara başlayalım sizin var mıdır bir öneriniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gult3kin -- 20 Haziran 2017; 16:5:28 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.