Şimdi Ara

MİCHELİN lastik birdaha asla... (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
2
Favori
24.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konunun üstüne 4 takım ticari 3 takım binek michelin lastik aldım

En son geçen hafta 225-45-17 michelin primaciy 3 aldım

İnanılmaz memnunum
  • Bizim ülkemizin yol şartlarına göre bence en iyi lastik bridgestone
    güvenlik bence konfordan önce düşünülmeli...
  • 9 yıldır michelin kullanırım. eskiyince yine michelin ile değiştireceğim. ne balon yaptı, ne patladı, ne de baska bir sorun çıkardı. yağmurda da karda da tuttu. sadece buzlu yolda hızlı dönüş yaptığımda kaydı. o da normal yani.
    bence arkanızdaki araçlarda da michelin vardı. tek farkı siz hızlıydınız...
  • Şu ana kadar Dunlop, Bridgestone, Good Year ve Michelin markalarının çeşitli lastiklerini kullandım. En sessizi Michelin.

Aracın üzerinde gelen Dunlop SP Sport'lar sürekli balon yaptı, bir iki değişimden sonra vazgeçip Bridgestone'a geçtim.

Bridgestone'lar (Turanza) iyiydi ama çabuk sertleşiyor, takır tukur oluyordu araba.

Ardından Michelin'e (PrimacyHP) geçtim, gayet memnundum (yol tutuş, sessizlik) iki takım eskittim.

Şu anda ise Good Year Efficient Grip var. Bridgestone kadar sert değil, Michelin kadar da yumuşak değil. Fakat yol tutuşu çok iyi.

Bunlar da eskiyince Primacy3 alacağım sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Bu konunun üstüne 4 takım ticari 3 takım binek michelin lastik aldım

En son geçen hafta 225-45-17 michelin primaciy 3 aldım

İnanılmaz memnunum

cihancım, kızma ama yine klasik cihanlığını yaptın yani.
    Hani 17 janta binilmezdi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Söz meclisten dışarı, adam yeri gelince Fransızlara demediğini birakmaz, siyasetten girer, savaşlardan çıkar, araçlarına saydırır da saydırır.
    Sonra da gelir Michelin'e laf söyletmez. Garip milletiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rhye

Söz meclisten dışarı, adam yeri gelince Fransızlara demediğini birakmaz, siyasetten girer, savaşlardan çıkar, araçlarına saydırır da saydırır.
    Sonra da gelir Michelin'e laf söyletmez. Garip milletiz.

Mesele markaya toz kondurmamakla alakalı değil, lastikleri şu an başka bir marka olsa onu delicesine savunacak göklere çıkartacaklar. Bu yüzden yorumlara çok fazla takılmamak gerekiyor. Lastikte bana kalırsa Avrupa da üretilen lastiklerin hamurları bizim memleketimizin iklim şartlarına pek uygun değil. Hangisini alırsak alalım iklim şartları yol şartları ile birleştiğinde en iyi denen lastik bile 1 sene içinde özelliklerinin büyük kısmını kaybediyor. Uzak doğu firmalarının ürettiği lastikleri iyi araştırmak lazım, yol şartları uymasa bile iklim şartları bize en yakın ülkelerde üretiliyorlar.

• iyi akşamlar arkadaşlar konuyu hortlartmış gibi olacam. ben de aynı dertten muzdaribim. mayıs ayında 4 adet lastik aldım iki hafta önce kaldırıma 1. vitesde sıfır yanaşayım derken hafif bir sürtme sonucu ( kaldırımın kenarı sivri idi) V şeklinde 1 cm kadar yırtıldı. 1 yıl yol yardımı vardı ama telefonum yanımda olmadığı için ve de bilmediğim bir şehirde olduğum için michelin nin servisine değil de continental in servisini gördüm oraya götürdüm. bana kaynak olacağını söylediler. ne kadar sağlam olur dediğimde orjinalıne yakın olur dediler. tamam yapın dedim yapmışlar yırtılmayan taraflardan daha sert bi kaynak yapılmış ama benim hala içim rahat değil. acaba bu kaynak ne kadar sağlam olur ne kadar dayanır. uzun yolda bi sıkıntı çıkarır mı? internette bunun cevabını bulamadım bi de size sorayım dedim eğer bu konuda bilgisi olan varsa ve de paylaşırsa çok memnun kalırım ( arabam toyota yaris 1.0 motor olduğu için çok hız yapamıyorum maksimum 130 140 yapıyorum o da otobanda)

• quote:

Orijinalden alıntı: rebellious85

iyi akşamlar arkadaşlar konuyu hortlartmış gibi olacam. ben de aynı dertten muzdaribim. mayıs ayında 4 adet lastik aldım iki hafta önce kaldırıma 1. vitesde sıfır yanaşayım derken hafif bir sürtme sonucu ( kaldırımın kenarı sivri idi) V şeklinde 1 cm kadar yırtıldı. 1 yıl yol yardımı vardı ama telefonum yanımda olmadığı için ve de bilmediğim bir şehirde olduğum için michelin nin servisine değil de continental in servisini gördüm oraya götürdüm. bana kaynak olacağını söylediler. ne kadar sağlam olur dediğimde orjinalıne yakın olur dediler. tamam yapın dedim yapmışlar yırtılmayan taraflardan daha sert bi kaynak yapılmış ama benim hala içim rahat değil. acaba bu kaynak ne kadar sağlam olur ne kadar dayanır. uzun yolda bi sıkıntı çıkarır mı? internette bunun cevabını bulamadım bi de size sorayım dedim eğer bu konuda bilgisi olan varsa ve de paylaşırsa çok memnun kalırım ( arabam toyota yaris 1.0 motor olduğu için çok hız yapamıyorum maksimum 130 140 yapıyorum o da otobanda)

Zamanla lastik isindikca kaynak yeri balon yapiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben park sırasında veya dar alanda yanımdan araba geçerken kaldırıma epey sürterim, bridgestone lastikte hiçbir sorun yaşamadım.

• Anlamıyorum Yıllardır Michelinden son derece memnunum size çakma lastikmi veriyolar napıyolar artık

Geçenlerde taksicinin biri yüzünden 185/65/14 lastikle kaldırıma çarptım. Lastikğe hiç bişey olamdı jant yamuldu o kadar. O kadar köy yoluna giriyorum cukurlara düşüyorum vs bugune kadar hiçbir sorun yaşamadım. Yol tutuşu olabildğince mükemmel. Araç savrulduğu halde lastikler direniyor kaymamak için aracı aldığımda üzerinde GoodYear Gt2 vardı kullandığım en kötü lastikti ani bi fren yapsam direk Abs girerdi, virajlarda kafadan kayardı. Michelini aldım 150 TL fark verip çokta memnunum asla şaşmayacağım lastik Michelindir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayhakan

selamlar cumartesi günü 0 km aldıgım c-4 ile hanımın memleketine gidelim dedik neyse erzurum artvin karayolu gece saat 22.00 civarı erzurumdan çıkalı 20 km olmuş hafif yagmurlu bir hava ve köstebek yuvası bir karayolu derken hız 130 km civarı ve öyle bir çukura girdimki korkunç bir gürültü, arabayı zar zor topladım ve sağa kendimi zor attım. Neyse dedim allahtan durabildim indim lastiğe baktım lastik patlak havada soguk ve karanlık derken korkunç bir ses daha sonra birtane daha ne oluyor demeden benimle beraber 5 arabanında lastikleri patladı. aracından inen saga sola bakıyor ben çukurun oraya gidip aracımdaki üçgen şeridi koydum millet çukura girmesin lastikleri patlamasın diye derken aracın lastiğine baktım yanaktan yarılmış. bunada şükür dedim lastiği değiştirdim, diğer araçların yanına gittim yardım için onlarda yeni araçlardı lastiklerini inceledim sadece jantlar yamulmuş ve muhtemelen hava kaçırdıgı için lastikler inmişti çünki o lastiklerde benim lastik gibi parçalanma yoktu..
    Bundan sonra michelinmi... ? yok ben almayayım...

Herkese kazasız belasız sürüşler ayrıca lütfen hız yapmayalım ben birdaha tövbe ettim..Allah korusun...

Kardeşim geçmiş olsun. Ama Artvin yolunda gece o saatte 130 km hız biraz fazla... Allah beterinden saklasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ITALIAN CAR'S

Anlamıyorum Yıllardır Michelinden son derece memnunum size çakma lastikmi veriyolar napıyolar artık

Geçenlerde taksicinin biri yüzünden 185/65/14 lastikle kaldırıma çarptım. Lastikğe hiç bişey olamdı jant yamuldu o kadar. O kadar köy yoluna giriyorum cukurlara düşüyorum vs bugune kadar hiçbir sorun yaşamadım. Yol tutuşu olabildğince mükemmel. Araç savrulduğu halde lastikler direniyor kaymamak için aracı aldığımda üzerinde GoodYear Gt2 vardı kullandığım en kötü lastikti ani bi fren yapsam direk Abs girerdi, virajlarda kafadan kayardı. Michelini aldım 150 TL fark verip çokta memnunum asla şaşmayacağım lastik Michelindir.

ya ben de memnunum o konuda şüphem yok.. harika bi yol tutuşu ve konforu var. ben de yağmurda hiç kızaklama kayma yapmadı.. yol tutuşuda çok güzel.. ama yanak yırtılınca üzüldüm daha yeni lastikti.. sanırım o kaynak fazla dayanmaz.. değiştirmekte fayda var...

• ha bide şu var kaldırıma lastiğin altıyla girmek sıkıntı yaratmaz bazıları patlar bazılarının cant yamulur ama yan yanakları zayıf oldugu için kenarları sivri bi kaldırıma benim gibi yavaş bi şekilde sürtsen bile bu açılma olacaktır. michelin bayisine lastiği götürdüm adamlar çift taraflı sıcak kaynak yaptıklarını bunun da gayet dayanıklı olduklarını bi sıkıntı çıkarmayacağını söylediler. bu da beni bi nebze olsun rahatlattı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seizure

Foruma üye olurken IQ testi yapıp profilde paylaşılması zorunlu kılınsa nasıl olur diye ciddi ciddi düşünmeye başladım şuan.

Bu nasıl bir mantıktır böyle? Son aylarda gördüğüm en saçma serzeniş. Gözünüzü seveyim siz Michelin almayın...

+1
  • michelin lastiğe kötü diyen adam lastikten anlamıyodur yada lastik adamdan anlamıyodur
  • Arkadaşlar, geçen sene aldığım MICHELIN lastik bugün yarılmış halde gördüm.
    Açıkcası kaza falan da yapmadım. Neden yarıldığını hatırlamıyorum.
    Bu lastiği Michelin Servisine götürsem (eğer böyle bir servis varsa tabi) garanti kapsamında işlem yaparlar mı?

MİCHELİN lastik birdaha asla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: r00tsecurity

Arkadaşlar, geçen sene aldığım MICHELIN lastik bugün yarılmış halde gördüm.
    Açıkcası kaza falan da yapmadım. Neden yarıldığını hatırlamıyorum.
    Bu lastiği Michelin Servisine götürsem (eğer böyle bir servis varsa tabi) garanti kapsamında işlem yaparlar mı?

MİCHELİN lastik birdaha asla...

Cam gibi bir şey kesmiş

• Peki sizce bu lastik sorun çıkarır mı ? Ne yapmak gerekiyor?

• Gece

Saat : 22:00

Yağışlı ve bozuk yol

HIZ 120-130 ?

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.