Şimdi Ara

Mi5 Kendiliğinden Kapanıyor Pili Çıkarmadan Tekrar Açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mi5 telefonum var 2 senelik cihaz geçenlerde şarzı olmasına rağmen kapandı, reset filan işe yaramadı.En son bi pilini çıkarmayı deniyim dedim, pilide zor çıkıyor vidaları filan sökmek gerekiyor.pilin kablosu varmış, onu çıkarıp taktım hiçbişey yokmuş gibi çalışmaya devam ediyor cihaz.ama 1 defa daha yaptı aynı şeyi yine pili çıkarıp takınca normal çalışmaya başladı.sorun nedir acaba?

• up
  • Aynısı bana oldu şu anda harıl harıl ne yapabileceğimi araştırıyorum. Siz bir çözüm buldunuz mu? 20 gün önce yine olmuştu telefoncu yazılım yükleyerek halletmişti. Ama şimdi bulunduğum yerde yapabilecek hiç kimse yok. Arka paneli de söktüm ama bataryayı tam olarak çıkarmaktan çekindim biraz. İşin aksiliği acil lazım durumda şu an telefon ve hiç bilgim yok birşeyler yapabilmek için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leblebi82

Aynısı bana oldu şu anda harıl harıl ne yapabileceğimi araştırıyorum. Siz bir çözüm buldunuz mu? 20 gün önce yine olmuştu telefoncu yazılım yükleyerek halletmişti. Ama şimdi bulunduğum yerde yapabilecek hiç kimse yok. Arka paneli de söktüm ama bataryayı tam olarak çıkarmaktan çekindim biraz. İşin aksiliği acil lazım durumda şu an telefon ve hiç bilgim yok birşeyler yapabilmek için.
    yeni telefon sipariş ettim.araştırdığım kadarıyla bir devrede arızadan kaynaklı oluyormuş.yok efendim o değişecekmiş filan.ama o değişincede çözüm olmuyor diyen var, uğraşmak istemedim.beni kör topal idare ediyor.arkadaki vidaları söküp pil kablosunu çıkart.pili tamamen çıkarmana gerek yok.kablo kolay çıkıyor zaten.çıkarıp takarsan açılıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: haqueim

yeni telefon sipariş ettim.araştırdığım kadarıyla bir devrede arızadan kaynaklı oluyormuş.yok efendim o değişecekmiş filan.ama o değişincede çözüm olmuyor diyen var, uğraşmak istemedim.beni kör topal idare ediyor.arkadaki vidaları söküp pil kablosunu çıkart.pili tamamen çıkarmana gerek yok.kablo kolay çıkıyor zaten.çıkarıp takarsan açılıyor

Alıntıları Göster
    Hocam çok teşekkürler dediğin gibi söküp taktığım zaman oluyor. Ama yine iki kere daha kapandı 2 gün içinde. Çok sık telefon değişen birisi değilim. Bu telefonu kullanmaya başlayalı 2,5 sene bile olmadı. Benim için ortalama 4 sene gitmesi iyi olurdu. Şu anda ne yapabilirim ben de bilemiyorum. Ayrıca bir başka sorunum daha meydana geldi. Telefonu açmayı başarmadan önce bilgisayardan Android Cihaz Yöneticisi'nden Telefonu Sil demiştim. Telefonu açınca yeni kurulum yaptı ve tüm programlar silindi. En çok fotoğraflar, günlük programı ve not defteri içindeki verilerim gittiği için üzülüyorum. İnşallah bunları kurtarmanın bir yolu vardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: leblebi82

Hocam çok teşekkürler dediğin gibi söküp taktığım zaman oluyor. Ama yine iki kere daha kapandı 2 gün içinde. Çok sık telefon değişen birisi değilim. Bu telefonu kullanmaya başlayalı 2,5 sene bile olmadı. Benim için ortalama 4 sene gitmesi iyi olurdu. Şu anda ne yapabilirim ben de bilemiyorum. Ayrıca bir başka sorunum daha meydana geldi. Telefonu açmayı başarmadan önce bilgisayardan Android Cihaz Yöneticisi'nden Telefonu Sil demiştim. Telefonu açınca yeni kurulum yaptı ve tüm programlar silindi. En çok fotoğraflar, günlük programı ve not defteri içindeki verilerim gittiği için üzülüyorum. İnşallah bunları kurtarmanın bir yolu vardır.

Alıntıları Göster
    iflah olmaz gibi geliyor, benimki hiç açılmaz oldu.anladığım kadarıyla telefonu kasti olarak güncellemeyle yaktılar, son zamanda benzer sorunu yaşayan çok kişi olmuş.bi dahada şayomi almıycam.2 hafta önce saat gibi işleyen telefon bi anda perte çıktı

• Aynı şekilde 3.5 yıllık cihazım bir anda çöp oldu. Önce şarj soketi söküp sakınca açılır oldu kısa süre sonra o da işe yaramadı. Kapandı mı kolay kolay açılmıyor şuan. Zar zor açtım, yeni pille full şarjlı koydum masanın üstüne, günlerce boşta bekledi kapanmadı ama sonra bir baktım kapanmış. Şarjı vardı daha. Ekran kapalı uçak modunda kullanılmadan uzun süre bekledi cihaz. Ama buna rağmen yine de kapandı. Sallama yok, vurma yok. Kullanma yok.
  • Aynı durum benim başıma da geldi, üstelik durduk yere böyle olmaya başladı,
    Bazen pili çıkarıp taksam bile açılmıyor, üstelik ekran kapanıyor ama telefon çalışmaya devam ediyor, çağrı geldiğinde çalıyor.
    Kafasına göre kendi kendine bazen bir gün sonra, bazen 3 gün sonra açılıyor, açıldıktan sonra bazen 3 gün bazen 5 gün gidiyor.
    Mecburen yeni telefon aldım, sorunun kronik olduğunu öğrendim, hiçbir tamirci de 3 aydan fazla garanti veremedi, o yüzden emekliye ayırdım, vicdanım el vermediği için satamıyorumda, açıldığı lazım video izlemek, müzik dinlemek için kullanıyorum, açılmadığı zaman boşta duruyor öylece, amansız hastalığa yakalanmış canlı gibi baktıkça üzülüyorum.

Yeni bir tane anakart alayım diyorum 200-300 TL bandında aliexpresste var ama yine aynısı olur diye korktuğumdan onu da alamıyorum.

Oysa şuan bile piyasadaki birçok telefondan güzeldi, OIS desteği + kızılötesi + 5,15 inç ideal ekran + hızlı şarj + iphone tarzı arayüzü + ön tuşta hem parmak izi olması hem navigasyon tuşları olarak kullanılması + renkli bildirim ledi + çift hat + 64 GB hafıza
    2017 yılında 1000 TL ye almıştım, şimdi 2000 TL ye bu özellikleri bir arada bulamıyorum çok ilginç...

• şubat 2017 de aldığım telefon aynı hataları veriyor.severek kullanıyordum .3 günde 3 kere kapandı . telefoncuya götürdüm. bataryanın üstünü temizliyor, açılıyor telefon bu gün gene kapandı gene yaptım artık sos veriyor anlayacağın. 88my de bu gün yazmış demekki telin ömrü bu vuruk yok çizik yok yazık oldu.
  • Çözüm: Ayarlardan uykuyu "asla" olarak belirleyin. Telefon uyuduğunda tekrar uyanmıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.