Şimdi Ara

Mi 5 - Mi 5 S - Mi 5 S Plus - Red Mi Note 3 Pro Hangisi sizce?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Forumdonanımhaber'in rehberliğine her zaman güvenmişimdir ve hiç yanıltmadı beni. Bu platromda topu topu 10-15 mesajla tavsiye aldım, hepsinde tam isabet! :) Yine öyle bir an olacağını umarak soruyorum :)

3-4 güne bir telefon alacağım ve başlıkta da belirttiğim telefonları arkadaşım dubai'den getirecek, seçimi bana bırakıyor ancak; teknoloji anlamında tam cahilim.

Öncelikle aklımda 2300TL'ye (-ki baya bütçemi zorlayacağım) iphone 6s almak vardı. Marka takıntım yok, bir telefondan beklentim standart uygulamaları sorunsuz çalıştırsın, maillerime bakabileyim, e hadi en fazla 1 tane de can sıkıntısına oyun oynatabilsin. Root yapmak (-ki root ne onu bile bilmiyorum), programlarla enteresan işler yapayım derdim olmaz. Açıkcası biraz da o yüzden stabil çalışan ios'lu iphone alıp başım ağrımasın derdindeydim. (Bir önceki telefonum 3.5 yıldır kullandığım Samsung 4S)

Sorularım şunlar:

*Başlıktaki modellerden hangi modeli önerirsiniz?
    *Dubaiden gelecek bu telefonlardan üzerine 200-300TL kar koyarak düşündüğünüzde modellerin fiyatları ne kadar olur dersiniz? (Türkiye satış fiyatından ziyade dubai'den ne kadar gelir bu cihazlar?)
    *Telefonu geldiği gibi kullansam, bir süre sonra teknolojik iyileştirmeler yapmam gerekir mi? Tekno cahilliğim yüzünden performans kaybı yaşar mıyım?
    *Pasaporta kaydettirmeme gerek olmadığını, eski telefonumun imei'ni kullanarak kullanıma açabileceğimi söyledi, bu sıkıntı yaratır mı?

Uzun oldu sanırım, şimdiden çok teşekkürler :)

• Mi5s birçok yönden içlerinde en mantıklı bana göre.yeni cihaz
  • * Mi 5S
    * Tam emin olmamakla birlikte en düşük hafızalı olan 1400-1500 civarı olabilir.
    * Yurt dışından alacaksanız telefonda global rom olduğuna emin olmanız gerek. Aksi halde uğraşırsınız ve tekno cahilim diyorsanız kendiniz için büyük sıkıntı :) Global rom ise Türkçe dil seçeneğini seçip yıllar boyunca sorunsuz kullanırsınız.
    * Bilgim yok
  • SS10 kullanıcısına yanıt
    telefonda global rom yoksa uğraş dur ki bende de o yetenek yok. sorun çıkartmasın ve 3-4 yıl kullanayım isteği için iphone'dan u dönüşü yapıp buna geçiş yapacaktım ama xioami hakkında milletin telefon üzerindeki oynamalarını okuyunca korktum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: krakermisin

telefonda global rom yoksa uğraş dur ki bende de o yetenek yok. sorun çıkartmasın ve 3-4 yıl kullanayım isteği için iphone'dan u dönüşü yapıp buna geçiş yapacaktım ama xioami hakkında milletin telefon üzerindeki oynamalarını okuyunca korktum.

Oynamalar zorunlu olduğundan değil tamamen hobi amaçlı yapılan şeyler diye biliyorum. Ben de konuyu açan arkadaş gibi Romdan falan hiç anlamam. mi5 almayi planlıyorum. Global rom olup olmadığını nerden anlayacağız? n11 veya hepsiburada.com dan alacağım.

Düzeltme: farkında olmadan konu açan arkadaşa cevap vermisim:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaba -- 9 Kasım 2016; 21:38:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SS10

* Mi 5S
    * Tam emin olmamakla birlikte en düşük hafızalı olan 1400-1500 civarı olabilir.
    * Yurt dışından alacaksanız telefonda global rom olduğuna emin olmanız gerek. Aksi halde uğraşırsınız ve tekno cahilim diyorsanız kendiniz için büyük sıkıntı :) Global rom ise Türkçe dil seçeneğini seçip yıllar boyunca sorunsuz kullanırsınız.
    * Bilgim yok

Çin versiyonlu telefona aldım diyelim Global rom yükleyemezmiyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mi 5 hepsiburada ve n11 de delta veya evo garantili olarak 32 GB olan modeli 1250-1300 TL civarında satılıyor imei derdi ve yazılım sıkıntısı çıkarmazlar çünkü global rom ile geliyor size sadece hattınız takıp kullanmak düşer yok derseniz forumda Mi 5 Mi 5S Mi 5 Plus satan Zahter1 isimli kullanıcıya da ulaşabilirsiniz kendisi imei ve rom işlerini halledeip size cihazı o şekilde satıyor.
  • tek kriterin batarya ise redmi note 3 pro. bende çok araştırdım mi5 ile 5s arasında kaldım. mi5 in 32 liği var türkiyede 64 yok garantili olarak oda paralel ithalat.

5 ile 5s e baktım 5s e karar verdim mi5 den daha dayanıklı ve daha stabil. kamerası 12 mp ve bu fiyata göre bence iyi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.