Şimdi Ara

MHP'nin Suçu CHP-HDP İle Koalisyon Kurmaması Mı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Paşa Hazretleri

burdaki cocuklarin yarisindan cogu liseli oldugu icin cok biliyoruz saniyorlar ama her yorumlari bilgi eksikligi iceriyor.

bunlar ya siyaset takip etmeye 1 yildir baslamislar. ya da cok saflar.

hdp(pkk) dediginiz parti varligini kurdistana adamis butun siyasetini bunun uzerinden yurutur. arada kerizleri tavlamak icin farkli soylemler uretir hepsi bu. senelerce kurdistan pazarligi icin cozum masalarinda akp ile ayni yatagi paylasmis bir partiyi hirsizlik yargilama meraklisi sanacak kadar safsiniz. cok mu umrunda hirsizliklar falan. kim kurdistana ilimliysa onunla olur.

sizin midenizi bulandirmiyor olabilir bu partiyle is yapmak ama mhp'ninki bulandi. hdp ile yataga girmeye merakli partiler ariyorsaniz akp ile chp orda.

size cok basit bir soru soruyorum. bu hirsizliklari yargilayacak hukumet kuruldu. erdoganin yetki vermeme hakki var ama yetki verdi kk ile bahceli kurdular. bahceli de ikna edildi hdp disardan destekledi. aralik 2015te baslayacagiz tam hirsizliklari yargilamaya. pkk sur'da diyarbakirda o hendeklerden eyleme basladi. mhp-chp koalisyonu asker gonderecek oldu. hdp ne diyecek bu ise? sivrizekalar cok biliyorsunuz ya bu isi. ne olacak bu durumda.

teroristin destegine muhtac hukumet kuracaksin ama onun dedigine aykiri hareket edebileceksin oyle mi? oyle olmadigini bunu diyenler de biliyor ama hdp koalisyonunu/destegini mideleri aliyor iste. chpyi ele geciren kk ve kliğinin pompaladigi yeni muhalif profili bu iste.

Katılıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

Mhp dir bu ulkeyi yikan tek parti neolurdu yani bikac ayligina chp hdp mhp koalisyon yapip hukumeti kursa hirsizlari yargilasa sonra duzgun bir secim sistemi olusturarak tekrar secime gidilseydi. Ben kendim parti sistemine karsiyim zaten basimiza ne geliosa bu parti sisteminden gelio her sehir kendi milletvekilini secip yollasa meclise kararlar cogunluk oyuyla alinsa en guzeli ne cumhurbaskani ne basbakan ne parti baskanina ihtiyacimiz yok.

Ya hocam cumhurbaşkanı görev vermeden koalisyon nasıl kuruluyor anlamadım?

• Konuda pkklı olduğunu bildiğim 1 kişi ve zaman zaman pkkyı "amalarla" savunan başka bir kişi var. Bik bik bik bik ötmüş hıyarlar.

Mhp asla ama asla hdp ile koalisyona giremezdi. Olmazdı bu iş. Hdp sadece güven oyu bile verse seçmen ipe dizerdi partiyi. Boş boş konuşuyorsunuz buradan. Şu olsaydı bu olsaydı...

Yok birader yok! Bizim pkklılarla ortak olacak bir midemiz yok. Siz istediğinizi yapın. Keşke chp ile koalisyon kurulabilseydi. Ancak sayı yeter değildi.

Bu durumda sadece 3 tane koalisyon ihtimali vardı;

Akp-chp
    Akp-mhp
    Akp-hdp

Akp-chp olmadı. Akp-mhp içinse Bahçeli çok güzel şartlar sundu. Kim kabul etmedi bunları? O gün Bahçeliye ağız dolusu hakaret eden, iftiralar atan, pkkyı desteklediğini söyleyen akitler bugün Bahçeli aşığı olmuş.

Bahçelinin yapması gereken tek şey koltuğu bırakması. 7 haziran-1 kasım arası Bahçeli tam olması gerektiği yerdeydi. Destekledim kendisini. Ancak 1 kasım sonrası seçmen çekilmesini istedi. Ancak o olmaz dedi. Muhalifleri baskıyla susturmaya kalktı. Muhalifleri destekleyen kişileri partiden attı. Muhalif teşkilatları kapattı. Ne oldu? Seçmenin gözünde antipati kazandı.

Bazen akpyi desteklemesi, evet. Bu sıkıntı. Ama her şeye de hayır diyerek siyaset yapılmaz. Haklı olduğu durumlar da var, haksız olduğu durumlar da. Ancak hdp ile koalisyon kurmaması bu suçlardan biri değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatih

quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

Mhp dir bu ulkeyi yikan tek parti neolurdu yani bikac ayligina chp hdp mhp koalisyon yapip hukumeti kursa hirsizlari yargilasa sonra duzgun bir secim sistemi olusturarak tekrar secime gidilseydi. Ben kendim parti sistemine karsiyim zaten basimiza ne geliosa bu parti sisteminden gelio her sehir kendi milletvekilini secip yollasa meclise kararlar cogunluk oyuyla alinsa en guzeli ne cumhurbaskani ne basbakan ne parti baskanina ihtiyacimiz yok.

Ya hocam cumhurbaşkanı görev vermeden koalisyon nasıl kuruluyor anlamadım?

Partiler umursamadiki ortak tepki verseler izdiham cikarirdilar cuhmurbaskani mecbur kalirdi hukumeti kurma gorevi vermeye ama kimse digeriyle zaten koalisyon yapmayi dusunmuyordu sorun ordaydi bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 19 Ekim 2016; 22:09:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• [A]narchy kullanıcısına yanıt
    Hdp'nin altındalar zaten :D

• Meclis başkanığını da AKP ye verdi

Chp-Mhp koalisyonu olsaydı 500den fazla şehidimiz olmazdı

iyi yönden bakarsak başbakan yada başbakan yardımcısı bahçeli olacaktı bu da ülkede kaos demek devalüasyon demek . belkide ülkeye iyilik için başbakanlık görevini reddetmiştir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizin için kin devletten daha öncedir...
    Siz pkk savunmaya devam edin forum solcudan başka b*k değil.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.