Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Mhp'nin gümbür gümbür gelmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Lüzumsuz Adam Daha Az
1 Kayıtlı Üye
109
Cevap
1
Favori
0
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Mhp'nin gümbür gümbür gelmesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1486 Mesaj
      19 Haziran 2018 05:14:59
      quote:

Orijinalden alıntı: Buzmavisi

Bana kişi başına düşen geliri 8000 dolardan 30.000 dolara çıkaracak ne projesi var onu söyle sen.

De ki şu projesi var, şununla 8000 dolardan 30.000 dolara çıkaracağız. Bırak 30 bini, 20 bine çıkarsın.

Hadi söyleyin merak ediyorum...
      Öyle o kadar basit olmuyor bunu bana ABD bile vaat edemez, RTE diyor diyorsan da desin bol atıyordur kendisi derim, ileriye taşıyacağını beklerim kendisinden ama 30000 dolar zor ha olur ama 10 20 30 yıl de bugüne bakarak konuşuyorum tabi..

Sadece 2001 2002 yılı ne kadar ise bugün ne kadar ise ki bir ara 10500 doları gördük şuan 8000 dolarlar da herhalde 2002 'de kaçtı bilmiyorum kaç artış var bakmak lazım ve kaç sene geçti 15 sene mi bir 15 sene daha başta olsun yine buna benzer bir artış gerçekleşir çünkü Türkiye yüzde 3 7,4 arası büyüme yakalıyorsa bu dediklerimin de olması muhtemel ha olup olmayacağını zaman gösterecek ben kalkıp bir x projesi ile ülkeye şunlar şunlar olacak diyemem bunu düşünen devletin başına hesaplama gelir proje uzmanları var öyle 10 20 50 de değil sayıları 1000 lerce mühendis memur uzman denetçi bunun için araştırma yapıyor, o kanal istanbul fikri marmaray fikri milli araç fikri gökten zembille inmedi demek ki ülkem için düşünen birileri var..

Ve o x projesi derken ülkeye kısa sürede 30000 dolar 20000 dolar gibi bir etki istiyorsan apple gibi (abd) son yıl da piyasaya çıkıp bugüne gelen ve başka örnek aliexpress gibi (çin) son 5 10 yıl da piyasaya çıkan ve bugünkü değeri 200 300 milyar dolarlar da olan ve bir başka örnek daha Google gibi (abd) son yıl da bugünkü haline gelen ve bir örnek daha xiaomi gibi (çin) firmalar bu ülkeye girmediği sürece bu ülkeye 20000 dolar 30000 dolar mili gelir kimse kısa sürede beklemesin.. 10000 dolar olur 14000 15000 dolar olur ama daha fazlası olmaz..

Bizim esas amacımız ülke olarak ilk iş olarak dolar 'ı yani Tl 'nin değerini arttırabilmemiz lazım, yoksa dolar 2000 'lerdeki gibi haline yine gelir..

• Yüzbaşı
      940 Mesaj
      19 Haziran 2018 12:00:54
      Güney Kore 96 yılında iflas bayrağını çekmiş bir devletti. Şu an yılda 515 milyar dolar ihracat yapan, dünyaca ünlü markaları olan bir devlet. İthalatı 390 milyar dolar. Yani cari fazlası var, açığı değil, 100 milyar doların üstünde.

Kişi başına düşen geliri 36 bin dolar şu an. Yani sadece 22 senede iflastan 36 bin dolara ve dünyaca ünlü markaları çıkarmış bir devlet. Samsung, Hyundai... Enflasyon oranı %1.5

Ak Parti kaç senedir iktidarda? 16 senedir.

Bir daha seçilirse 21 sene iktidar olmuş olacak ve bu 450 milyar dolar dış borçla, 57 milyar dolar cari açıkla, 250 milyar dolar ithalat ile nasıl mücadele edecek? Hala diyorlarki antep fıstığı pahalı olursa ithal ederim.

Adamların 22 senede ülkelerini getirdiği duruma bakın, biz onların 4'te 1'i bile değiliz, bu gidişle daha da düşeceğiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      2972 Mesaj
      19 Haziran 2018 12:22:05
      Amerika düşman, Rusya Düşman, iç güçler düşman herkes bizi yok etmek istiyor kıskanıyor derseniz bir cacık olmaz.

Dikkat ettin mi bilmiyorum ama insanların nefret ettiği Amerika Güney Kore'nin en iyi dostu, insanların nefret ettiği Amerika ile Japonya ilişkileri çok iyi durumda. İşte ona öcü buna öcü diyeceğimizi dünya ile uyumlu bir şekilde sadece iş ve üretimle uğraşsaydık bizde bugün onlar gibi olurduk. Ama boğazımıza kadar siyasetin içindeyiz, doğudakiler ayrı batıdakiler ayrı bir hiç uğruna o kadar enerji harcıyoruz ki...

• Yüzbaşı
      940 Mesaj
      19 Haziran 2018 12:25:32
      Doğru söylüyorsun. Adamlar bizi solda sıfır bırakmış, bizimkiler hala yok o öyle dedi, yok şu öyle namaz kıldı nın peşindeler...
      |
      |

• Çavuş
      71 Mesaj
      19 Haziran 2018 12:28:48
      Baslik yanlis gitmesi olmali

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Binbaşı
      1486 Mesaj
      20 Haziran 2018 04:02:40
      quote:

Orijinalden alıntı: Buzmavisi

Güney Kore 96 yılında iflas bayrağını çekmiş bir devletti. Şu an yılda 515 milyar dolar ihracat yapan, dünyaca ünlü markaları olan bir devlet. İthalatı 390 milyar dolar. Yani cari fazlası var, açığı değil, 100 milyar doların üstünde.

Kişi başına düşen geliri 36 bin dolar şu an. Yani sadece 22 senede iflastan 36 bin dolara ve dünyaca ünlü markaları çıkarmış bir devlet. Samsung, Hyundai... Enflasyon oranı %1.5

Ak Parti kaç senedir iktidarda? 16 senedir.

Bir daha seçilirse 21 sene iktidar olmuş olacak ve bu 450 milyar dolar dış borçla, 57 milyar dolar cari açıkla, 250 milyar dolar ithalat ile nasıl mücadele edecek? Hala diyorlarki antep fıstığı pahalı olursa ithal ederim.

Adamların 22 senede ülkelerini getirdiği duruma bakın, biz onların 4'te 1'i bile değiliz, bu gidişle daha da düşeceğiz.
      O konular da haklısın yani bizden kat ve kat artara yükselen ülkeler var yok değil biz ülke olarak terör ile 82 'den beri uğraşıp 1,1 trilyon dolar zarar yazan ülkeyiz teröre, üstüne de 35 bin gencecik şehit, ve bu terör olmasa idi şehitlermizi olmasa idi kahırlarla dolmasa idik, terör olmadığı için 1,1 trilyon dolar bugün bu ülke de kalsa idi 850 milyar dolar olan Türkiye 'yi 2 trilyon dolar yapıp üstüne 8 10 bin dolarlar da olan gsyh 'yi belki de iki katına çıkarmış olmayacak mıydık belki de arabımızı çoktan yapmış hatta bunu sol kesim anap chp dsp dyp yapmış olacaktı işte gördüğün gibi olamadı, o ülkeler üstüne daha da çok çalıştılar bizden Allah var görmemek elde değil hak ediyor adamlar, RTE ile bu ülke 200 250 280 miydi milyar dolar dannnn 850 'ye kadar çıktı gönül isterdi herkes daha da yukarısı olsun kendisi de isterdi belki ama bu kadar insanla bu kadar oldu bundan daha iyisini yapacağına inanan millet varsa gider onu seçer yoksa RTE ile yola devam eder, diyeceğim bu.. Ama aman daha kötüye eskiyhe dönmeyelim de tek istediğim bu ama dönüyoruz döndük eksiden daha iyiydi diyorsa millet nefesimi fazla zorlamama gerek yok..

• Yüzbaşı
      940 Mesaj
      20 Haziran 2018 08:52:14
      Senin anlamadığın kardeş, Erdoğan hükumeti şu an gerileme dönemindedir. Şu an hala geçen senelerdeki dolar bolluğunun kaymağını yiyor. Bu seçimde 7800 dolar oldu kişi geliri. Bu hızla gider de önlem alamazsa 5 sene içinde 5000 doların altına ineceğiz, belki de 4000 doların altına ineriz.

Erdoğan'ın yaptığı işler halka hizmet olarak bir kısım da iyi olsa da bir getirisi yok kalkınma açısından.

Bir tek Torku denen kooperatifi kurdular üretim için, onun da en büyük zararı yerli üreticiye oldu. Haksız rekabet içerisinde bu firma. Mesela Torku'yu bir dünya markası olarak lanse etmeye çalışsalardı, sonuna kadar desteklerdim. Ama sen bir firmaya her türlü desteği sağlayıp yurt içindeki diğer firmaları ezmesi için kolaylık sağlayamazsın, bunu devlet olarak yapmamalısın. Bunu yapmak ne demek?

Benim tanıdığım kişiler sanayici olsun, geri kalan batsın, banane demek. Böyle devlet yönetilmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Reklamlar
türksohbet.net
SEO
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,241
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.