Şimdi Ara

MHP'LİLER 2019'DA NE YAPACAK ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
1.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git

MHP'LİLER 2019'DA NE YAPACAK ?

(En Son Oy Tarihi: 27.2.2018)
Giriş
  • Şimdilik IYI parti, Meral hanıma güveniyorum. Ancak,

- IYI parti gidip chdp ile ittifak yapar,
    - Erdoğan, Kuzey Suriye'yi temizler ve Amerikan üslerini kapatırsa

O zaman oyum cumhur ittifakına olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Snowizma

Şimdilik IYI parti, Meral hanıma güveniyorum. Ancak,

- IYI parti gidip chdp ile ittifak yapar,
    - Erdoğan, Kuzey Suriye'yi temizler ve Amerikan üslerini kapatırsa

O zaman oyum cumhur ittifakına olur.

Tayyip bile onca siyasi gücü ile Amerika üslerini kapatamaz bana göre.

O bu ülkede hayalden öteye geçmeyecek bir şey. Kendi gücümüz Rusya seviyesine çıkmadıkça öyle bir harekette bulunmamız mümkün değil.

Ki bizim Rusya ile yarışmak için 1000 yılımız filan var oda istikrarlı bir yükseliş söz konusu olduğu taktirde 1000 yıl.
  • AKP ve CHP türklere karşı çözüm sürecinde teror(pkk) olaylarında bana göre hainlik yaptılar MHP de benım ıcın bıtmıstır artık pasif halkı örgütleyemiyor akp ne derse onu yapıyor rezıl bı durumda buyuk ıhtımal iyi partiye vericem
  • bu saaten sonra milliyetçi birinin mhp ye oy vermesinin imkansı buluyorum..anca ülkü ocağındaki bedava wifi için gelen veledler verir yaşı tutarsa
  • Oy vermedim ankete , fırıldak olanlar bize de kemik atarlar diye ak parti-mhp , düzgün olanlar (çevremdeki herkes düzgün) iyi parti.
  • Treth kullanıcısına yanıt
    Tayyip'in siyasi gücünün olduğu hala tartışmalı bence hocam. Siyonizmden sıyrılmaya çalışıyor bunu son zamanlarda görebiliyorum. Ama bir yandan da fabrikaları özelleştirme, ülkede yetiştirilebilecek şeylerin bile ithal alınması ve kadir delisiyle görüşmesi gibi şeyler benim gibi milliyetçi duyguları olanları yaralıyor. Mhp'de cbaşkanı olabilecek nice insan varken Erdoğan'ın adaylığının desteklenmesi bana sadece Bahçeli'nin siyasi koltuğunu koruma kaygısını çağrıştırıyor. Yani olaylar "milletin bekası" değil yalnızca.

Adam gibi bir hükümet (bkz. Erbakan dönemi) olduğu sürece 1000 yıl değil, 10 yılda Rusya oluruz hatta geçeriz. Bakmayın Rusya dediğimiz fakir bir ülke. Moskova ve Petersburg dışında adam gibi yaşamak mümkün değil. Hatta çoğu bakımdan Türkiye yarışır Rusya ile. Ama Rusya'nın askeri techizatı kuvvetli, doğal olarak o sınırları korumak için kuvvetli bir askeri gücün olması elzem.

Üsleri kapatmak konusunda da ben öyle çok büyük hareket yapabileceklerini düşünmüyorum. 74 ve 96'da gördük örneklerini en fazla ambargo uygulayabilirler. Ama şu anda Türkiye'ye ambargo uygulanırsa ayakta kalamaz öyle de bir durum var. Üsleri kapatmayacaklarsa da halkı uyutmak için yok efendim abd Türk tokadını yememiş gibi klişe sözlerde bulunulmasın çünkü samimi olmuyor ve milletin vatanî duygularını kullanmaktan başka bir işe yaramıyor. Zira Suriye ve Irak'ta abd tarafından vurulan yerlerin ve öldürülen masumların çoğu Türkiye üzerinden yapılıyor. Dolaylı olarak biz de mesul oluyoruz bundan.

• Hayatımda mhp'den başka bir partiye oy vermedim şimdi ye kadar. Ama görüyoruz ki akp'den zerre farkı yokmuş. Oyum iyi partiye
  • quote:

Tayyip'in siyasi gücünün olduğu hala tartışmalı bence hocam. Siyonizmden sıyrılmaya çalışıyor bunu son zamanlarda görebiliyorum. Ama bir yandan da fabrikaları özelleştirme, ülkede yetiştirilebilecek şeylerin bile ithal alınması ve kadir delisiyle görüşmesi gibi şeyler benim gibi milliyetçi duyguları olanları yaralıyor. Mhp'de cbaşkanı olabilecek nice insan varken Erdoğan'ın adaylığının desteklenmesi bana sadece Bahçeli'nin siyasi koltuğunu koruma kaygısını çağrıştırıyor. Yani olaylar "milletin bekası" değil yalnızca.

Adam gibi bir hükümet (bkz. Erbakan dönemi) olduğu sürece 1000 yıl değil, 10 yılda Rusya oluruz hatta geçeriz. Bakmayın Rusya dediğimiz fakir bir ülke. Moskova ve Petersburg dışında adam gibi yaşamak mümkün değil. Hatta çoğu bakımdan Türkiye yarışır Rusya ile. Ama Rusya'nın askeri techizatı kuvvetli, doğal olarak o sınırları korumak için kuvvetli bir askeri gücün olması elzem.

Üsleri kapatmak konusunda da ben öyle çok büyük hareket yapabileceklerini düşünmüyorum. 74 ve 96'da gördük örneklerini en fazla ambargo uygulayabilirler. Ama şu anda Türkiye'ye ambargo uygulanırsa ayakta kalamaz öyle de bir durum var. Üsleri kapatmayacaklarsa da halkı uyutmak için yok efendim abd Türk tokadını yememiş gibi klişe sözlerde bulunulmasın çünkü samimi olmuyor ve milletin vatanî duygularını kullanmaktan başka bir işe yaramıyor. Zira Suriye ve Irak'ta abd tarafından vurulan yerlerin ve öldürülen masumların çoğu Türkiye üzerinden yapılıyor. Dolaylı olarak biz de mesul oluyoruz bundan.

Hocam zaten amerika iki ambargo kozu var. 1 malum zarraf olayı 2 rus s400 üne karşı(bunun dosyası tam olusturulmadı.)
    Zarraf ta ceza kesilirse Türkiye bunu uluslararası hukukta arar ama netice alabilirmi bilmiyorum.eğer netice alamaz ödememe gibi bir rest çekermi çok zor çünkü Swift ı kullanıma kapatırsa akıbeti çok ağır olur .ama bu ceza daha öncekiler gibi 10milyar dolar mı olur yoksa en az 50 milyar dolar mı olur orası muamma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gencer315 -- 24 Şubat 2018; 13:31:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gencer315 kullanıcısına yanıt
    Evet o s400 işi de yeni çıktı, nereden kıstırsak diye bahane üretiyor coniler :) Yapabilecekleri de "yaptırım" ambargo bile olamaz. Şu an Türkiye'nin ticari hacmi çok büyük, 70'lerdeki gibi çalkantılı bir ülke yok. Bakınız İran'a dokunabildiler mi? Adamlara bir süre yaptırım uyguladılar sonra masaya oturdular tekrardan. Son iç etniklerden karıştırmak istediler onda da başarısız oldular. Türkiye'ye de ara ara bunları deniyorlar aslında.
  • quote:

Evet o s400 işi de yeni çıktı, nereden kıstırsak diye bahane üretiyor coniler :) Yapabilecekleri de "yaptırım" ambargo bile olamaz. Şu an Türkiye'nin ticari hacmi çok büyük, 70'lerdeki gibi çalkantılı bir ülke yok. Bakınız İran'a dokunabildiler mi? Adamlara bir süre yaptırım uyguladılar sonra masaya oturdular tekrardan. Son iç etniklerden karıştırmak istediler onda da başarısız oldular. Türkiye'ye de ara ara bunları deniyorlar aslında.

Ama irandaki ayaklanmanın görünen sebebi ekonomi. Ekonomi kötü olmasında ana etken amerikan ambargosu 2.suriye ırak lubnandaki askeri harcamalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gencer315 kullanıcısına yanıt
    Amerikan yaptırımları hala eskisi gibi sert değil diye biliyorum ben. Nejat'tan sonra ılımlı bir sürece girildi İran-ABD ilişkilerinde. Yani olayların "görünen" sebebi ekonomi olabilir. Askeri harcamalar da dediğiniz gibi bir etken olabilir, oralardaki Şii bazlı örgütlere ciddi destek sağlıyor İran.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.