Şimdi Ara

MH.De Yumruklar KONUŞTU!!![ANA KONU]KABLONET BÜTÜN ABONELERİN HIZLARINI DÜŞÜRDÜ!!!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
1
Favori
9.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: porsheli

Neden düşürür ki ilginç bir durum.

1 mbps yüzünden millet 16 yerine 8 mbps alacak mayıstan sonra akk devreye girince

Vay çakallar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkes çakal bu ülkede, herkes.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mirova

Bizim internet 50 mbit 2.5 sene taahhüt var. Bizim hızı taahhüt bitiminde 3/1 oranında düşürmezler değil mi ? Yoksa sadece 25 mbit için mi bu olay.

50 mbps 16'ya düşecek orada bir belirsizlik yok zaten ama oran olarak bakarsak gene 3'te 1'ine denk oluyor zaten 16 mbps :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: srknbyz

1 mb eksik icin mi yazdınız şimdi bu 4 sayfa yazıyı

1 mbps hızdan dolayı kota bitince 8 mbps hız kaybedicez eğer dediklerini düşürme işlemini tüm abonelere uygularlarsa

25 mbps kota sonrası 16 mbps olacak
    24 mbps kota sonrası 8 mbps olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

Şimdi 25 mbs akk ile 16'ya düşmesi kablonet için pek adil gözükmese de eski aboneler için uygulamak zorundadır. Uygulamazsa aramızda kaç kişi mahkemeye olayı taşır bilemem ama uygulamazsa da Türkiye'de yanına kar kalma olasılığı yüksek.

24 mbs düşürme kararı doğrudur ama eski aboneleri kapsamamalı bu durum. Gerçi 9 10 lira verince 50 mbs'ye çıkıyor 16mbs hız için değer o parayı vermeye ama yine de doğru değil. Taahütü biteni bile değil ancak hız ve tarife kendisi değiştireni 24 mbs'ye geçirebilmeliler. 512 mbs kalktı ama senelerce kullanıp da son 1 senede kablonetin insiyatif alması ile hızlı tarifelere geçenler dolu. Kapanan tarife kullanılmaz diye bir şey yok. Eski aboneler etkilenmememlidir.

Yalnız şu sıra kota arttırıp azaltamayız artık ya da tarife değiştiremeyiz. Örneğin ben 25 mbs 50 gb'lık tarifeden 31 Aralık'ta açtırdım bu ay kota yükseltecektim ama yükselttiğim anda bana sen 24 mbs 150 gb oldun diyecekler ve 25 mbs tarifesi kapandığı için bir daha 25 mbs alamayacağım bir durum yaşanacak.

aynen şikayet etsek bile ne olacak ki devlet yapısı zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

quote:

Bizim internet 50 mbit 2.5 sene taahhüt var. Bizim hızı taahhüt bitiminde 3/1 oranında düşürmezler değil mi ? Yoksa sadece 25 mbit için mi bu olay.

50 mbps 16'ya düşecek orada bir belirsizlik yok zaten ama oran olarak bakarsak gene 3'te 1'ine denk oluyor zaten 16 mbps :)

Taahhüt var hocam. Biz 50 mbit diye anlaştık kimse benim hızımı taahhüt bitimine kadar 16ya düşüremez. Biz anlaşmamızı yaptık imzamızı attık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erco35coast

sözleşme maddelerine uygun mu acaba bu hız düşürme? belki birileri avukata falan inceletip dava açar da geri adım falan atarlar bir ihtimal.

Sozlesme hukumlerine uygun degil. Mevcut taahhutlu abonelere dokunamazlar.

• ttnet sağolsun bizim 16 mbit neti 8'e düşürmüş
  • quote:

quote:

quote:

Taahhüt var hocam. Biz 50 mbit diye anlaştık kimse benim hızımı taahhüt bitimine kadar 16ya düşüremez. Biz anlaşmamızı yaptık imzamızı attık.

yok hocam tabi öyle düşmez.Mayıstan itibaren kotanız bittiğinde normalde 3 mbps'e düşmesi gerekirken artık 16 mbps'e düşecek.Yeni kota düzenlemesi geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: pabl0esc0bar

quote:

sözleşme maddelerine uygun mu acaba bu hız düşürme? belki birileri avukata falan inceletip dava açar da geri adım falan atarlar bir ihtimal.

ama 8. madde de kablonet her türlü şartı değiştirme hakkını elinde tutar yazıyor.Bu değil mi yani?
  • Hocam kusura bakmayın ben olayı çok yanlış anlamışım

• akkden sonra 16 yerine 8mbps olacak mayıs ayından sonra
    25mbps için 16mbpsye düşüyor
    24 olunca 8 mbpsye düşüyor şimdi 8mbps yani 1MB/s olunca iyi bir değer bu yüzden bu kadar sayfa yazı yazılmış yoksa 1mbps dediğin 0.125KB/s çokta şeyolmaz yani
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pabl0esc0bar

quote:

ama 8. madde de kablonet her türlü şartı değiştirme hakkını elinde tutar yazıyor.Bu değil mi yani?

Tuketici aleyhine hicbisey degistiremez. Hukuki olarak mumkun degil zaten sozlesmeye boyle bi madde yazmak da nasil bir amatorlukse artik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Overclockmanyagı

akkden sonra 16 yerine 8mbps olacak mayıs ayından sonra
    25mbps için 16mbpsye düşüyor
    24 olunca 8 mbpsye düşüyor şimdi 8mbps yani 1MB/s olunca iyi bir değer bu yüzden bu kadar sayfa yazı yazılmış yoksa 1mbps dediğin 0.125KB/s çokta şeyolmaz yani

Kim olacak? Yeni aboneler mi öceden abone olan 25 mbs aboneleri mi? Yenilerin olması çok normal ama eskiler???
  • Ney sayılmıyormuş alooo 16 mbps AKK parasına neden 8 mbps AKK alıyoruz yürüyün şikayet edelim UP

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Desteklerinizi Bekliyoruz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumdaki bir üyemizin attığı mesajda ismini vermek istemediğini ancak kavga çıkartarak 24 olan hızı hiçbir fark ödemeden 50 mbps'ye çıkardı.HAKKIMIZI SAVUNALIM

• quote:

Orijinalden alıntı: Canbotek

Forumdaki bir üyemizin attığı mesajda ismini vermek istemediğini ancak kavga çıkartarak 24 olan hızı hiçbir fark ödemeden 50 mbps'ye çıkardı.HAKKIMIZI SAVUNALIM

masal, neyin kavgasını yapmış acaba ?

25 mbit le taahhüt yapanlar taahhüt sonuna kadar 25 kalır, hız düşünce 16 ya iner...Bunu neden bu kadar çorba yaptınız

Yeni olacaklar 24 den olacak

3 te 1 diye birşeyde yok, hızı 51 yapmışlar filan falan, ne diyorsunuz kuzum
  • Ben bugün 50 mb hız için başvuru yaptım. bu durumda akk aşarsam hızım ne olur. muhtemelen sözleşmeyi cumartesi imzalayacağız.
  • Shadow Fox kullanıcısına yanıt
    Kimden öğrendiniz bunu 25 ler in 24 olacağını müşteri hizmetleri dedi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.