Şimdi Ara

MF3 puan aralık (tahmin içerir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ağzı olan konuştu şu son bir hafta da benim de ağzım var fikrim var. Tamamen mf3 için konuşuyorum altını basa basa vurguluyorum.

Kötümser 2010cular artık şu mat-geo sınavlarına baktığınız gözlükle fene de bakın. Fizikten 3binde olupta 15 net yapan birçok adam var. 20 neti geçen yok doğru düzgün 3-10k aralığında. Biyoloji desen fizik kadar olmasada o da beklentilerin altında kimya yine bildiğin standart... Biyoloji ve fizikteki zorluk mat geoyu kapatır üstüne biraz daha zorluk katar. Ben mf3 adına az bir farkta olsa 2016lys>2014lys diyebiliyorum. Millet yığılmadan korksun. Tek sıkıntı yaşatacak nokta orada.
    Yığılma tahminin de ötesinde milleti etkilemezse bence en kötü
    5bin 490
    6bin 487
    7bin 484
    8bin 481
    9bin 478
    10bin 475
    11bin 473
    12bin 471
    13bin 469
    14bin 467
    15bin 465
    16bin 463 gibi birşey olur
    Yalnız puanları gidip parlakbirgelecekten hesaplamayın. 2014 katsayılarıyla hesaplayan bir site bulun oradan hesaplayın.
    ''MF3''

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2016 lys > 2014 lys demissiniz ama 2014de 463 puan 11bine tekabul ediyor o kadar oynatir mi ygs

• kartal9703 K kullanıcısına yanıt
    2014 katsatili puanza olurmu

• olurolmaz O kullanıcısına yanıt
    Bu sene yığılmadan dolayı ben böyle bir şey bekliyorum. Etkileyecek baya yığılma
    Yoksa max 4-5 puanlık artış olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal9703 -- 4 Temmuz 2016; 10:10:59 >
  • Hayırlısı111 H kullanıcısına yanıt
    O sıraladığım aralığa mahsus 1-2 puan azaltırsan olur
    477 ise 476 yap mesela

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal9703 -- 4 Temmuz 2016; 10:10:10 >
    Ygs de yığılma cok fazlaydi ama lysde o kadar cok olacağını tahmin etmiyorum Yine kiyas yaparsak 2014den biraz daha fazla belki yani ornek verirsem 2014de 12binden 13 bine atiyorsa bu sefer 14bine atar gibi geliyor en fazla.

http://salimunsal.blogspot.com.tr/2016/06/puanlardaki-sksklk-nasl-daglacak.html?m=1

Obp olayı değil bu hocam bu seneyle 2014teki nitelikli öğrenci sayısı bir mi? Artık 3. sene bile normal karşılanıyor. Yapan sayısı fazla. Sınav kolay diye değil yapan öğrenci çok. 2016 ygs 2010dan da kolay değildi ya? Ama yığılmadan gördük sonucu. Lysde bu denli olacak demiyorum ama olacak birşeyler bu payı görmezden gelirsek hayal kırıklığı yaşarız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal9703 -- 4 Temmuz 2016; 10:36:46 >
    Anladim demek istediginizi insallah cok yigilma olmaz 18 temmuzda hep beraber gorucez bakalim. En azindan dediginiz gibi fenin zorlugu mf3 icin bi umut.

Aynen hocam bekleyip görcez

• Sonuna kadar katılıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya sizin hesapladığınıx puan geliyor mu ki ben ygs de 458 hesaplamıştım sonra çok daha az geldi
    O yüzden lys puan hesaplama sitelerindeki gelmeyecek gibi geliyor

bende bu tarz bişey bekliyorum
  • Tamamen katılıyorum. Ama şu var biraz fazla yığılma olmuş. 7k ile 8k arasında 1,5 biyoloji neti var. Bu net alt sıralarda(70k-100k) gibi yerlerde olur. Üst sıralarda yükselmek biraz daha zordur. 3 puanlık yığılmayı 4-4.5 puana çıkartmak daha gerçekçi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeneralBeterali -- 4 Temmuz 2016; 15:34:23 >
  • Hocam 2014te 4 puan fark var bu sene bence 3 olur. Hadi 3.5 olsun ama 4 olmaz

• İnşallah tutar tahmininiz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.