Şimdi Ara

mf1 ve matematik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • fen edebiyat matematik istiyorum ygs mat 20 türkçe 25 net cıkartıyorum lys den sadece mat çözsem yerleşme ihtimalim var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eskitilmiş Boxer

fen edebiyat matematik istiyorum ygs mat 20 türkçe 25 net cıkartıyorum lys den sadece mat çözsem yerleşme ihtimalim var mı ?

fen edebiyat mat a taban puanı ile giriyorsun merak etme.istanbula yakın istiyorsan taban puanından biraz yüksek.barajı geç yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lucky_mouse

quote:

fen edebiyat matematik istiyorum ygs mat 20 türkçe 25 net cıkartıyorum lys den sadece mat çözsem yerleşme ihtimalim var mı ?

fen edebiyat mat a taban puanı ile giriyorsun merak etme.istanbula yakın istiyorsan taban puanından biraz yüksek.barajı geç yeter.

mf1 250 ile yerleşebilirmiyim bu sene puanlar çok değişken oyuzden soruyorum çok yüksekken birden düşmüş

• formasyon yok bilim adamı olucam diyosan git
  • Matematik öğrencisiyim. Akademik kariyer hedefin varsa girmeni tavsiye ettiğim bir bölüm. Okuması zordur, kesinlikle sağlam hedeflerin yoksa girmeni tavsiye etmem. Üçüncü sınıfta çok okulu bırakan arkadaşım var.

Bunlara ek olarak herşeyin soyut ağırlıklı olduğu bir bölümdür, bu tip şeylerle uğraşmayı sevmiyorsan ilk senende tekrar sınava hazırlanmak istersin. Zaten artık kazanmak çok zor değil. İstanbulda az çok ismi olan bir okulda okumak için ortalama 100.000 gibi bir sıralama işini görür.

Bir de şunu söyleyeyim. Seviyorsan benim gibi aşık olarak okursun, başta söylediğim gibi hedeflerin varsa hayatta başına gelebilecek en güzel şeydir matematik okumak. :)

Yerleştikten sonra sorun olursa PM atman yeterli. Başarılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efsunger

Matematik öğrencisiyim. Akademik kariyer hedefin varsa girmeni tavsiye ettiğim bir bölüm. Okuması zordur, kesinlikle sağlam hedeflerin yoksa girmeni tavsiye etmem. Üçüncü sınıfta çok okulu bırakan arkadaşım var.

Bunlara ek olarak herşeyin soyut ağırlıklı olduğu bir bölümdür, bu tip şeylerle uğraşmayı sevmiyorsan ilk senende tekrar sınava hazırlanmak istersin. Zaten artık kazanmak çok zor değil. İstanbulda az çok ismi olan bir okulda okumak için ortalama 100.000 gibi bir sıralama işini görür.

Bir de şunu söyleyeyim. Seviyorsan benim gibi aşık olarak okursun, başta söylediğim gibi hedeflerin varsa hayatta başına gelebilecek en güzel şeydir matematik okumak. :)

istanbul da 2yıllık elektronik okuyordum bıraktım 2.sınıfda matematige girmek için bitirebilirdim ama sevmiyorum ve verdikleri eğitim ezbere dayalı halbuki sayısal bölüm ben de ezber kesinlikle yapamam matematik bu yüzden bana herzaman cazip geldi matematik dışı herşey bana gereksiz bilgi depolama olarak geliyo bu arada senin hangi üniversite

• quote:

Orijinalden alıntı: Efsunger

Matematik öğrencisiyim. Akademik kariyer hedefin varsa girmeni tavsiye ettiğim bir bölüm. Okuması zordur, kesinlikle sağlam hedeflerin yoksa girmeni tavsiye etmem. Üçüncü sınıfta çok okulu bırakan arkadaşım var.

Hangi üniversitede okuyorsun hocam :) Bir de sınavda kaç net çıkarmıştın acaba?

• MSGSÜ'de okuyorum ben. Boğaziçi ve Koçtan sonra en iyi matematik akademisyen kadrosu(İstanbul için) bu okuldadır benim gözlemlerime göre. Sıralamamı tam hatırlayamayacağım ama sınırla girmiştim neredeyse.

Eğer akademik kariyer hedefiniz varsa kimseye aldanmayın girin. Fakat yoksa uzak durun.
  • çift anadal programı için herhangi bir bölümle ortak dersi var mı yada yapan varmı mat okurken çift anadal

• quote:

çift anadal programı için herhangi bir bölümle ortak dersi var mı yada yapan varmı mat okurken çift anadal

Kendi okulum adına konuşursak Mimarlık ve İstatistik için birer kişilik çift anadal kontenjanı var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.