Şimdi Ara

Mezunları en çok zorlayan neydi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
6
Favori
1.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tecrübeliler aile baskısı, kazanamama korkusu çalışmama vs sizi en çok etkileyen ne oldu ve pişman msınız kaldığınız için?

• bu sene beni hani mezuna kaldığıma değdirecek yeri kazanamama korkusu sarmıştı birde tam planladığım gibi çalışamamak
    gerisinde iyidi 12 den daha rahat bir sene oldu geçen sene hiç çalışmamıştım zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmmaW

bu sene beni hani mezuna kaldığıma değdirecek yeri kazanamama korkusu sarmıştı birde tam planladığım gibi çalışamamak
    gerisinde iyidi 12 den daha rahat bir sene oldu geçen sene hiç çalışmamıştım zaten

Peki hocam sıralamanı ne kadar çektin?
  • nerede okuysoun dediklerinde okumuyorum tekrar hazırlanıyorum cevabı veriyordum. sonra gerizekalı muamelesi yapıyorlardı en çok bu beni zorlayan konu.
  • Arkadaşlarin finallere vizelere girerken benim mal gibi hala lys calismam oldu.ha bi de bunlar bulusur seni cagirir sinavin dersin olur bi ortama gidemrzsin falan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaldigim icin pişman değilim her şey gecen seneden daha kolay oldu bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: mageozik

nerede okuysoun dediklerinde okumuyorum tekrar hazırlanıyorum cevabı veriyordum. sonra gerizekalı muamelesi yapıyorlardı en çok bu beni zorlayan konu.

Aynen hocam , katılıyorum sonuna kadar.
    Ama eğer kendine güveniyorsan kalmak iyidir.

• bir insanın en yakınları yeni ortamlara girmiş, yeni hayatlarının ilk adımlarını atmışken, o insanın evde öylece oturması ve aşina olduğu şeyleri dön baştan tekrar çalışmak zorunda kalması gerçekten zor bir durum. eğer psikolojik olarak hassas bir yapıya sahipsen ilk başlarda düzenli çalışmaya başlamak biraz zaman alabiliyor.

bunun dışında pek bir zorluğu yok. hatta kendine çok fazla zaman ayırabilirsin bu sene içinde. peki ben pişman mıyım? değilim. ileride geriye dönüp baktığımda "ya keşke mezuna kalsaydım belki de harika puanlar yapacaktım..." gibi düşünceler içimde kalmamış olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6842E63BF -- 20 Haziran 2014; 0:10:28 >
  • Peki faydası oldu mu gerçekten kaç bin çekdiniz yukarıya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ninetales34

quote:

Orijinalden alıntı: EmmaW

bu sene beni hani mezuna kaldığıma değdirecek yeri kazanamama korkusu sarmıştı birde tam planladığım gibi çalışamamak

Peki hocam sıralamanı ne kadar çektin?

sayısalım geçen sene lysyi full sallayıp 112 bin olmuştum bu sene ygsde 68bin oldum allahtan mani gelmezsede lysyle 40 küsüre çekicem muhtemelen
  • quote:

Peki faydası oldu mu gerçekten kaç bin çekdiniz yukarıya?

Ygsde 344 puandan 409 puana çıktım biraz daha çalışsaydım daha yüksek olurdu.

• quote:

Peki faydası oldu mu gerçekten kaç bin çekdiniz yukarıya?

10k falan çektim öne.

• Sene basında başımı duvarlara vurmustum ben. Ama geçiyor gerçekten geçiyor kendini bir kaptırıyorsun hedeflerin avuclarının içinde

• onu bunu bilmemde evde sana işe yaramaz gerizekali damgasi vuruyorlar o çok koyuyor adama

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karı kız

• 11'ler
  • Psikolojik olarak zor bir sene oluyor. Bunun nedeni arkadaşların üniversiteye gitmişken senin kazanamaman, ailenin beklentisi, bu sene de yapamazsam korkusu falan.
    Ama bu korku YGS'den sonra geçiyor rahatlıyorsun iyi geçerse Çalışma bakımından çok rahat oluyor. 12.sınıfta okul ayak bağı olur. Ama mezunda kafan rahat oluyor gerçekten. Eğer sakin bir şekilde çalışırsan hedefine ulaşabilirsin. Tanıdığım çoğu mezun sıralamasını kat kat arttırdı. Ama arttıramayanlar da vardı yani mezuna kalacağım diye direk kazanacağını düşünme.
    Açıkçası ben pek zorlanmadım.Senenin başında keşke tercih yapsaydım diye düşünürken şu anda pişman değilim ve de hedefin gerçekleşmiyorsa bir seneyi feda etmeye değer.Ayrıca sosyal olarak da çok sıkıntılı değil.Gez toz. Ben haftada ortalama 5 maç izlemişimdir bu konularda taviz vermedim . Eğer altyapın sağlamsa rahat bir sene olur ama değilse zorlanırsın biraz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Puskév

Psikolojik olarak zor bir sene oluyor. Bunun nedeni arkadaşların üniversiteye gitmişken senin kazanamaman, ailenin beklentisi, bu sene de yapamazsam korkusu falan.
    Ama bu korku YGS'den sonra geçiyor rahatlıyorsun iyi geçerse Çalışma bakımından çok rahat oluyor. 12.sınıfta okul ayak bağı olur. Ama mezunda kafan rahat oluyor gerçekten. Eğer sakin bir şekilde çalışırsan hedefine ulaşabilirsin. Tanıdığım çoğu mezun sıralamasını kat kat arttırdı. Ama arttıramayanlar da vardı yani mezuna kalacağım diye direk kazanacağını düşünme.
    Açıkçası ben pek zorlanmadım.Senenin başında keşke tercih yapsaydım diye düşünürken şu anda pişman değilim ve de hedefin gerçekleşmiyorsa bir seneyi feda etmeye değer.Ayrıca sosyal olarak da çok sıkıntılı değil.Gez toz. Ben haftada ortalama 5 maç izlemişimdir bu konularda taviz vermedim . Eğer altyapın sağlamsa rahat bir sene olur ama değilse zorlanırsın biraz.

Bak bu adamı dinle işte

• Yalan söyleyin, ben annem hariç herkese kazandığımı söyleyeceğim.Yoksa tüm sene o küçümseyen bakışlar, bir halt bilmeden ahkam kesmeler çekilmez.
  • Hocam psikolojik olarak kendime sağlam derim umursamam milletin ne dediğini ama sene sonunda bende coktum eğer aileniz destek vermiyorsa gidin üniversitede hazırlanın ben pişmanım

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.