Şimdi Ara

MEZUNDAN TAVSİYELER - SINAV ANI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
3
Favori
659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen sene ben de sizin gibi buralarda takılırdım. Buranın değerini bilirim, burası benim okumaktan ve yazmaktan çok zevk aldığım bi yerdi. belki hayatımın en önemli kararlarını bu forumun verileriyle verdim.

kendi çapımda size yardımcı olmak için burda sınav anında nolcak ve ne yapılmalı ona değincem.

sınavdan bi gün öncesine gelelim. uyumak zor biliyorum. ama uyumak sizin yararınza olur. eğer uyku tutmuyorsa da yataktan kalkmayın bol bol dinlenin. gözünüzü kapayın uyumaya çalışın. uyuyamayan arkadaşlar stres yapacaktır. yapın gitsin. ama yatagınızda dinlenin.
    ben uyumadan yatakta dinlenerek girmiştim. hiç sıkıntı olmuyo rahat olun.

sınav günü kalktıgınızda güzel bi kahvaltı yapın. ekmeksiz bir kahvaltı olursa daha zihinde olursunuz. sınavdan bi gün önce veya sınav günü dhye girmeyin. heyecan yararlıdır ama dhde moral bozabilxek bir çok unsur var unutmayın.

sınav yerinde pek fazla insanla iletişime girmemeye çalışın. sakin bi yere gidin kafanızı dinleyin. sınav yerine giriş yaptığınızda kalemlerin uçlarını biraz daha açın. yalnız dikkat edin o kalemler saglamdır kolay kolay açılmıyo. şekerlerden yemeyin susatır sizi ve tadları gerçekten kötü. ayrıca su az için her testten sonra bi yudum su almanız ideal. fazla içerseniz görürüz sizi. sınavı istediginiz şekilde çözün. ne yaparsan yap artık. deneme sınavı çözüyormuş gibi düşün rahat ol.

sınava girince heyexan bascak. elleriniz titricek vs. bu 15dk sonra geçer heyecanla çözdügünüz yerleri işaretleyince geri dönüp kontrol edin.

sınav bittiginde kuş gibi hafiflicsksiniz. hayaf daha güzel görüncek. bunu düşünün sınav anında. sınav çıkışı yapcakşarınızı düşünün.

sınav nasıl yapıçacak?

kimlik ve printinizle içeri gireceksiniz. kimlikle printi sıra üstüne koycaksınoz ve kpntrol edilceksiniz. kod kağıdını doldurcaksınız salon no kitapçık no vs. kodlamalara dikkat edelim ve kodladıgınıza dair olan dogrulamayı işaretleyin.

kitapçıklarınızdaki karekodlar sökülüp cevap anahtarına görevli tarafından yapıştırıldığında sınavınız başlar. bazen bu işlem siz başladıgınızda da yapılır ama korkmayın işinize konsantre olun.

hepinize kolay gelsin. bende pazar günü itü ayazağa kampüsünde olacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ADP+P -- 12 Mart 2015; 11:45:18 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• Teşekkürler
  • eyvallah
  • Tamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertaskosa

Tamam

oo selam mertcigim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yemin ederim adrenalinden dolayı az önce vücudumun kasılmasına uyandım

elim ayağım titriyo,

canlı anlı gömülecek gibi hissediyorum kendimi

en çok içimi yakanda

benden embesillerin benden çok net yapacak olması
  • Güzel yazı bende biraz yazayım.

Arkadaşlar sınav yerine cümbür cemaat gitmeyin. Tek gitmeyecekseniz babanızla felan gidin. Eğer çok heyecan yapacaksanız. Sınav yerini görmeye gidin. Heyecanı baya azaltır o gün. Birde sınav yerine 30 dakika erken gidin. Orda biraz düşünün sınavdan çıkınca yapacaklarınızı düşünün. Unutmayın heyecan azda olsa olur illaki. Ama dediklerimi yaparsanız 1 dakka bile sürmez. Çünkü ciddi olun hemen sorulara başlayın. En önemli husus kodlamayı doğru yapmak. Ben sosyali yanlış kodladım. 30 net beklerken 9 net geldi. Bu yüzden kodlamaya çok dikkat edin. Özellikle bir soruyu boş bıraktığınızda sonraki soruyu ona işaretlemeyin yanlışlıkla.

Sonkez olarak sınava kadar çalışın. Hiç değilse ders dinleyin. Önemli notları okuyun. Sınav anında vicdan azabı çekmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: BayGlock

Güzel yazı bende biraz yazayım.

Arkadaşlar sınav yerine cümbür cemaat gitmeyin. Tek gitmeyecekseniz babanızla felan gidin. Eğer çok heyecan yapacaksanız. Sınav yerini görmeye gidin. Heyecanı baya azaltır o gün. Birde sınav yerine 30 dakika erken gidin. Orda biraz düşünün sınavdan çıkınca yapacaklarınızı düşünün. Unutmayın heyecan azda olsa olur illaki. Ama dediklerimi yaparsanız 1 dakka bile sürmez. Çünkü ciddi olun hemen sorulara başlayın. En önemli husus kodlamayı doğru yapmak. Ben sosyali yanlış kodladım. 30 net beklerken 9 net geldi. Bu yüzden kodlamaya çok dikkat edin. Özellikle bir soruyu boş bıraktığınızda sonraki soruyu ona işaretlemeyin yanlışlıkla.

Sonkez olarak sınava kadar çalışın. Hiç değilse ders dinleyin. Önemli notları okuyun. Sınav anında vicdan azabı çekmeyin.

Sınav anına kadar çalışıp beyni yorgun girersen öyle kaydırma yapma ihtimalimiz yüksek . Bence son gün sen de gevşe kardeşim bu sene olmaz inşallah Sübhânallah elhamdulillah Bismillah

• atma ziyaaaaaaaa
  • Mezunum nedense hic heyecan yok gecen seneki gibi ilginc

• Bugün sınav yerini görmeniz yararjnıza olacaktır. matematik sorularını sınav çıkışı yayımlayacağım.

• aynen hocam derlerya mezunlar daha heyecanlı olur bendede heyecan yok maşallah diyelim nazar değmesin :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.