Şimdi Ara

Mezuna kalmanın gereksizliği [İkna edici] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
6
Favori
5.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shadesofcool

Ya da hazırlık okuduğun sene ygs/lys konusundan soğuyacağın için her şeyi unutmuş olacaksın, arkadaşların çoktan ünideyken çalışmak istemeyeceksin ve sınava hazırlanmaya üşeneceksin, üşenmesen bile adam gibi çalışamadığın için hedefine ulaşamayacaksın

Hedef yüksekse okurken hazırlanmak im-kan-sız
    Dondurmak da pratikte mantıklı gelmiyor, hazırlık senesinde odağın tamamen başka şeylere kaymış olacak zaten
    Hem okula gidip hem arkadaşlarla takılıp hem de günde min. 10 saat çalışamaz kimse

Not: Ünideyken hazırlanıp da ilk 1000'e girenlerin hepsi ilk yerleştikleri sene deli derece yapmış insanlar
    (Geçen sene (mf-4) 60. olan arkadaşım bu sene 900. oldu ygs'de)

Bu söylediğim gibi mezuna kalmayı tek çare olarak görenler için. Örneğin, mezuna kalma meselesi nasıl her öğrenci de başarılı olmuyorsa aynen bu fikir de her öğrencide aynı şekilde başarılı olmayabilir.

• İlk senemde ygs 70k lys 35 k
    İkinci yani mezun senemde Ygs 14K Lys 8k Soruları alayım ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okeanos808

Adam mantıklı bir yazı yazmış , stres içinde geçicek 1 yıl yerine üni ortamında geçicek 2 yıl hem ön hazırlık olur ortama alışırsınız.Eline sağlık dostum.

Teşekkürler dostum. Üstelik bu geçen 2 yıllık süreçte kazandığını varsayarsak bu sene mezuna kalan arkadaşınla aynı sınıftan okumaya devam edeceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bravely

İlk senemde ygs 70k lys 35 k
    İkinci yani mezun senemde Ygs 14K Lys 8k Soruları alayım ??

Tebrikler hocam ama ne yazık ki tam tersi senaryolar da görebiliyoruz. Dediğim gibi sadece bir fikir seçip seçmemek sizin elinizde.
  • natnops kullanıcısına yanıt
    Anladım hedef ilk 1-2k değilse ve ingilizce eksiği varsa çok mantıksız değil
  • Geçen sene 56 k bu sene mf4 5353.

Evet mezuna kalmak gereksiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tetanos

Bir insan 1 sene ara verdikten sonra sinava hazirlanirsa patlar.Sıcaği sicagina mezuna kalip işi bitirin.Mezunluk gereklidir

Çok artı aldı diye yazıyorum. Hocam 1 senede tüm bilgilerinizin çöp olacağını düşünüyorsanız yapmanıza gerek yok. Ama kötü senaryoları da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bu mezuna kalma olayı kazandırdığı zaferler kadar kaybettirdiği yiğitleri de hatırlatıyor bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: NRKFL

Geçen sene 56 k bu sene mf4 5353.

Evet mezuna kalmak gereksiz

Evet hocam herkes mezuna kalıp 5k'ya çekiyor.

• natnops kullanıcısına yanıt
    Hayat risk zaten hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Olicityy

Maddiyat, ailevi sebepler, askerlik, sağlıksal sorunlar yada başka herhangi bir haklı sebepten dolayı üniversite öğrenimine devam edemeyecek durumda olan kişiler için üniversiteler kayıt dondurma olanağı sunar :D adamlar da hemen diyorlardı zaten aa ahmet üni dondurmak istiyor yeniden hazırlanacak çocuk hemen donduralım neyse iyisin bayağı

Hayır öyle bir kısıtlama yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: tetanos

Hayat risk zaten hocam

Tabiki hocam. Ben sadece iki yolun da gayet denenebilir olduğunu fakat anlattığım yolun artılarının daha fazla olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

• Mezuna kaldın rakip elemek için mi yapıyorsun? Yoksa bu sene tercih yapmak zorunda bırakılıyorsun yanında kuru da yansın diye mi? Şayet ununu eleyip eleğini asmış olsan böyle bir konuyla insanların kafasını bulandırmazsın. Bir insanın kariyerindeki ilk hatası yanlış tercih yapmaktır ki sadece şu forumdaki konulara sene boyunca biraz göz gezdirsen ne kadar çok olduklarını görürdün. Naçizane fikirlerin için teşekkürler ama insanlar bir mesleğe heves ediyor -öylesine bir bölüm yazmak istemeyenler, hedefi olanlar veya senin deyiminle içine bir bölümü dahi sindiremeyenler- ve o bir yıllık sinir stres harbini öyle veya böyle yaşamak zorundalar.
  • Ilk sene 26k eczacılık fizyoterapi diyetisyenlik arasında ağlayarak karar veremiyordum mezuna kaldım ertesi sene hangi tıbba gidecegime keyifle karar verdim

Dediğinizi yapan insan sınavdan gitgide daha da uzaklaşır,hayaliniz varsa kalın,şu mezuna kalmayın cok kötü bir şey konularına da cevap bile vermeyin bırakın konuşsunlar

• hocam hala ikna olmadım.bence çok kötü bir fikir hala.
  • ayrıca lys kolay filan değildi hocam.burda 100k altı gördüğü bi kaç soruya kolay diyip konuşmasın.en deli olduğum şey
  • Kesinnlikle katılmıyorum,puan kırma mevzusu olmasa haklısınız ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metgrate

Kesinnlikle katılmıyorum,puan kırma mevzusu olmasa haklısınız ama.

Puan kırma mevzusu yok zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Lesser Faith

Mezuna kaldın rakip elemek için mi yapıyorsun? Yoksa bu sene tercih yapmak zorunda bırakılıyorsun yanında kuru da yansın diye mi? Şayet ununu eleyip eleğini asmış olsan böyle bir konuyla insanların kafasını bulandırmazsın. Bir insanın kariyerindeki ilk hatası yanlış tercih yapmaktır ki sadece şu forumdaki konulara sene boyunca biraz göz gezdirsen ne kadar çok olduklarını görürdün. Naçizane fikirlerin için teşekkürler ama insanlar bir mesleğe heves ediyor -öylesine bir bölüm yazmak istemeyenler, hedefi olanlar veya senin deyiminle içine bir bölümü dahi sindiremeyenler- ve o bir yıllık sinir stres harbini öyle veya böyle yaşamak zorundalar.

Hocam ne bu agresif tavır ve ne bu yargılar? Yazdıklarımı okumadığınız gayet anlaşılır. Zaten burada yine hedefler için bir yıl çalışılacağı yazıldı ama farklı olan taraf dışardan bir baskının olmaması ve başarısız olunsa bile cepte hep bir üniversite daha kalacağı. Üstelik fikrimde mezun yılındaki gibi ek bir yıl da kaybedilmiyor. Yazdıklarınız buram buram prim kokuyor anlayacağın.

• quote:

Orijinalden alıntı: WhoiS_AttaCK

hocam hala ikna olmadım.bence çok kötü bir fikir hala.

Sebebini söylersen daha rahat tartışabiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lasciatemi_cantare

Ilk sene 26k eczacılık fizyoterapi diyetisyenlik arasında ağlayarak karar veremiyordum mezuna kaldım ertesi sene hangi tıbba gidecegime keyifle karar verdim

Dediğinizi yapan insan sınavdan gitgide daha da uzaklaşır,hayaliniz varsa kalın,şu mezuna kalmayın cok kötü bir şey konularına da cevap bile vermeyin bırakın konuşsunlar

Hocam başarınız için tebrik ederim ama nasıl bir kötülük yaptığımı çözemedim hala? Yani burda şunu açıklamaya çalışıyorum: Arkadaşlar eğer çevrenizde aşırı baskı veya stres varsa veya bunu içten içe yaşıyorsanız başka bir seçenek daha var diyorum. Yıl da kaybetmeden yapıyorsunuz bu işi. Bu tür bünyelerin mezun senesinde kat ve kat kötü yaptığı ortada. Herşeye rağmen bu iş insanın kendisine kalmıştır. Birşeyleri insanlara dikte edecek bir psikoloji içinde hiç olmadım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.