Şimdi Ara

MEZUNA KALMAKTAN ÇEKİNİYORUM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
2.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

eğer yapabileceğini düşünüyorsan mezuna kalabilirsin senin bileceğin iş kişi kendini bilir sınava kadar ders çalış sınavdan sonra otur düşün birkaç gün ailenle istişare et faydalı olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sana yardımcı olanın aklını seveyim. Tüm sene boyunca milleti germekten, canını sıkmaktan başka bir şey yapmadın. Buldun belanı

• bruh moment awk cidden ocakta aynı neti yaptığım adam 70 100

• dur lan daha yığılmadık

• Mezuna kalmak kolay ama verimli geçirmek zor.Güçlü bir psikoloji istiyor eğer şimdiden insanlardan geri kaldığını düşünüyorsan, mezun senende istediğini başaramazsan son periyotta daha büyük sıkıntılara yol açabilir bunları seni korkutmak için söylemiyorum ama işin gerçek kısmı bunlar diğer kısım ise ilk seneden gelen düzgün temel ve tecrübeyle doğru çalışma metodunu bulman seni başka bir seviyeye getirebilir ve unutma önemli olan 150K-200K meselesi değil ileride ne yapmak istediğin.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • karamba007 kullanıcısına yanıt

hocam genel olarak 12lerin durumu nasıl? yığılma nasıl olacak sence 2020den çok mu yoksa 2020den daha az mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D72C9D06E -- 9 Haziran 2021; 0:27:38 >
  • benim her lafıma söz söylüyorsunuz. 12 ve mezunların durumu iyi. 2020'den daha kötü gelir.

1 ay öncesinde aynı şeyi söylemezdim. 2020'ye daha yakın 2019-2020 gibi derdim ama netler çok yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karamba007 -- 9 Haziran 2021; 0:29:33 >

hocam aslında ben de senin gibi düşünüyorum ama linç yiyorum sonra  

• selçuk makine gelmiyor mu?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • up

• sene başında açtığım konuları bana söyleme

ikincisi son 2-3 aydır forumda bile değilim insanların her psikolojik sıkıntısını etme bulma dünyasına çevirirsen sıkıntı. bunun hakkında ön yargılı davranm kardeşim

ben bir sene mezuna kalırım, olursa olur olmazsa olmaz. bir şekilde yol bulunur ya da bulunmaz o da önemli değil ama ben burada trollük yapmadım argüman sundum. gerilen gerildi, gerilmeyen gerilmedi.

• up

• ulan netler hiç istediğim gibi değil ama bu yıl mezunluğu yaşadım resmen psikoloji falan kalmadı ne gelirse gidicem herhalde

Mezuna kalan 1 sene, kalmayan 4 sene kaybeder

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: altankorayb

ulan netler hiç istediğim gibi değil ama bu yıl mezunluğu yaşadım resmen psikoloji falan kalmadı ne gelirse gidicem herhalde

@c-odabas benim psikolojim iyi değil ama yapacak bir şey yok. kötü bir yerlerde okumak cidden çok koyar adama.

çalıştığım halde yapamamak beni uyumuyor stresten. günde 3 saatlik uykuyla giriyorum denemelere ve normal netlerimin çok aşağısında geliyor. 21 saat ders çalışmıyorum, kafamı toparlayamıyorum . kas, kas , kas en zor denemede bile 75+ yapan insanları görünce deliriyorum. kendimi aptal hissediyorum, gittiğim lisedeki ve ortaokulda hocaların sizden bir b*k olmaz demesi haklı mı çıkarıyor bilmiyorum ama bir insanın hayatında ne olursa olsun iyi bir ortamda yaşaması gerekiyor. takılı kalmak ve en önemlisi bunun farkında olmak en kötü duyguların temsilcisi

bu tür işlere girmeden düşük maaşlı bir işte hayata başlamak daha iyi, çalış çalış yapama ve mezuna kal bir daha yük ol ailene. yine hata yaptım fakat kapasitem belki de bu kadardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karamba007 -- 9 Haziran 2021; 7:42:50 >

• Ben de kalmayı düşünüyordum ama artık 200-300k ne olursa yazmayı düşünüyorum 12 de psikolojim böyle olduysa mezunda ...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

kendine yığılma olacağını o kadar inandırmışsın ki belki trollüğüne yaptın ama bu seni çok kötü etkiledi,sorun netlerin falan değil netler dediğin gibiyse öyle bok çukurunda değilsin.

Msü sonrası açtığın konular, şuanki durumun hep bunları işaret ediyor , mitomanili biri gibi sınava girmeden kendini uydurduğun saçma şeylere inandırıp hayatını zehir ettin.

Şahsen forum okuyucusu olarak uzun zamanlardır misafir olarak konularını takip ediyordum, inan yığılma endişesi forumun okuyucularının %50'sinin salladığı bir durum değil, okuyup gülüyorlar. Ama sen anawliz yeaptım moruw havasında her seferinde bu konuları açıyorsan kafanda sürekli bunları döndürüyorsun demek, bu daha olumsuz bir durum ve seni bitiriyor. Belki etkilenmiyorum , çalışmamı da etkilemiyor diyorsun ama etkilendiğin çok belli.

Sınava gir ve 26 haziran'dan sonra bol bol yığılma ve 2020den kötü gelecek düşünebilirsin, konusunu da açarsın. olması gereken budur.

hocam iyi bir bölümün görece kötü bir üniversitesine yazılsanız bile bir şansınız var bence. bu ülke için 1 yılımı daha vermek istemiyorum açıkcası. ayrıca mezuna kalınca daha iyi yapacağının bir garantisi yok ama bu kişiden kişiye değişiyor. ben psikolojik olarak zayıf bir insanım en kötü şeyde incilirim, kırılırım. dolayısıyla bu sınav beni epey yıprattı. ders olarak okey ama psikolojik olarak 1 sene daha götürebileceğimi zannetmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.