Şimdi Ara

Mezun Hikayesi (40k ---> 5k)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
69
Cevap
29
Favori
4.613
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> Mezun Hikayesi (40k ---> 5k)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    792 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AceİsBack

quote:

Orijinalden alıntı: Olicityy

Hocam çok iyi sonuç tebrikler.

Fizik hangi kaynak çözdünüz nasıl çalıştınız bir de problemler için ne kullandınız

Problemler için zor olsada apotemi problemleri önerebilirim. Ben onu çok az çözdüm ama eğer onu cidden anlayıp yapabilirsen tamamen oturmuş demektir.

Fizik için konu + soru bankası şeklinde gittim. Konuyu üstteki mesajlarda yazdığım gibi youtube dan video izleyerek öğrendim. Palme Fizik A&B'yi çözdüm.

Ben yazın alacaktım da hocam palme AB nin soruları eski denildi almadım. Sizde iyi yaptığınıza göre alakası yok o zaman?

• Yüzbaşı
    561 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AceİsBack

quote:

Orijinalden alıntı: berk5255

Profesörün kanalının adı nedir hocam

Walter Lewin. Üstte arkadaşta söylemiş. Youtube dan izleyebilirsin.

Hocam merhaba. Kendisinin videolarını sıra bakımından nasıl izleyeceğiz?
    Yani önce Umut Öncül + Walter Lewin izleyip daha sonra Palme çözüyorum demiştiniz. Misal veriyorum Palme'de "Madde ve Özellikleri" konusundayız, bu konuyu nasıl aratacağız?

Ders 1: Dünyamızı bir arada tutan nedir?
    Ders 2: Elektrik Alanları ve Dipoller
    Ders 3: Elektrik Akısı ve Gauss Yasası
    ..
    diye gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D7015A580 -- 10 Aralık 2017; 20:47:37 >
    195 Mesaj

Aslinda bilgisayar.muhendisligi istiyordum fakat ITU Ingilizce Endustri Muhendisligi geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AceİsBack -- 11 Aralık 2017; 12:3:57 >
    |
    |
    Psydia kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu sene nasil bilmiyorum ama bundan oncekilerin hepsinde palme gayet yeterli oluyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ryo41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Onu anlattigi bi dersi var mi hatirlamiyorum , o uniteyi umut oncul den dinleyebilirsin direk.

|
    |
    serhatwxe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ygs matematikten kaç kaynak bitirdin sence 1 2 tane yeterli mi denemenin önemi nedir?

|
    |
    Bahsedilenler: AceİsBack

Tam olarak kaynak bitirdim diyemem YGS matematik icin biraz ondan biraz bundan cözdüm genellikle. En cok 345 in soru bankasina baktim sanirim. Problemleri guzeldi baya. Onun disinda ygs mat icin cok kaynak cozmedim.

Denemelerin onemini sormussun bence denemeler cidden cok onemli. Yeni soru tarzlari gormene, hatalarini gormede, calistigin konulardaki eksikliklerini gormene cok yardim ediyor. Farkli farkli ve güzel kaynaklardan deneme cozmeyi tavsiye edebilirim.

|
    |
    DarkOfEagle kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam şimdi ben fende ful palmeden gidicem şimdi tyt de fen 20 soruya düştü, hocam ilk etap için sadece umut öncül+palme k.a gidicem diğer fen derslerinde de sadece internetten izleyip palme k.a dan çalışıcam yks içinde hem k.a hem s.b çözücem acaba bu sene ki sınav sistemine uygun mu ki? yani amacım konuyu oturtmak fazla kaynak çzüözmek istemiyorum acaba yeterli olur mu 40 soru için
    |
    |
    AceİsBack kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Konulari internettenn izliyceksen direk soru bankasi alip cozmen daha yararli olur bence. Konularin mantigini iyi kavrarsan ise yariyacagini dusunuyorum artik git gide soruyu okuyup anlamaya/yorum yapmaya dönüyor ösym.

|
    |
    ÇOMAR.SAVAR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam konunun mantığı nasıl kavranır hem hocam benim fen konuları çok eksik yani internetin tek başına etkili olacağını zannetmiyorum
    |
    |

Neden etkili olmasin ki? Internetten ders dinlemenin dershanede ders dinlemeden bir farki yok hatta daha iyi bence. Ogretmenini kendin secebiliyorsun internette ve daha rahat bir ortamda oluyorsun. Tamamen sana kalmış oluyor. Dikkatle dinleyip gerekli yerleri not alip, konunun mantigini iyi anlamaya calisirsan sorun olacagini sanmiyorum

|
    |

hocam zaten dershane yok beim için vakit kaybı bence de ama ne biliyim çok eksiğim var fende ben yine internetten çalışıcam ama sadece internet yetmez diye tahmin ediyorum hocam mesela şöyle yapıcam tyt için umut öncül+palme k.a yks için de yine umut öncül palme k.a ve s.b
    |
    |

Yani tabiki sen bilirsin. Ama.iki kere konu calisman vakit kaybi yaratabilir bence. Bence once herhangi birinden konuyu iyi bir calisip anlamayi sonra da soru cozmeyi dene. Hala oturmamissa bir daha calisabilirsin. Ilk calistiginda konuyu dikkatli oku, mantigini kavra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AceİsBack -- 11 Aralık 2017; 13:4:39 >
    |
    |

hocam ya şey dicem şimdi cyhun hocanın sitesinde tüm ygs fizik lysnin bir çok konusunun pdf si var onlarla mı çalışsam acaba ya ne dersiniz yani umut öncül+özelöğrenci.com pdf birde normal bir sb
    |
    |
    bu forumda gece gunduz bu sinavi tartistiginiz kadar ders calissaydiniz emin olun ilk 500e girerdiniz... nette forumda boyle gereksiz sacmaliklarla ugrasmak yerine sinavin nasil olacagindan alakasiz olarak konulara calissaniz her yere girersiniz... cidden size bakinca uzuluyorum, nesiller dusunebilme yetenegi olarak surekli geri gidiyor...

bunlari zamaninda ilk uni sinavinda ilk 500e girmis biri olarak soyluyorum size...

Doğru programla calişmak çok çalişmaktan daha onemlj değil mi sizce

|
    |
    voodoo child kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

tabi ki onemli ama bir kere kitap veya test alirsiniz oturur onu cozersiniz gece gunduz bu kaynak nasil su kaynak nasil bir de su kaynagi ovuyorlar diye bunu tartismanin manasi yok... nete girecekseniz sinavi tartismak icin degil, kafanizi bosaltmak icin girin bari en azindan bir ise yarasin.. bu sekilde stresten baska bir ise yaramaz...

ben uniye hazirlanirken internet surekli elimin altinda degildi bu benim icin cok buyuk arti idi.. cunku nete girince calismak imkansiz hale geliyor... internet baglantisi olmasa muhtemelen herkes cok daha iyi calisir... o yuzden interneti bu donemde interneti kesmek de bir yol olabilir.
    |
    |

yani şu kaynak bitirme mevzusu biraz tuhaf insanı pskikolojik olarak rahatlatıyor peki ben sana şöyle soruyum o zaman sen mat 1' e en başından nasıl çalıştın (geometri dahil) ??
    |
    |
    Bahsedilenler: AceİsBack

Orijinalden alıntı: DarkOfEagle

yani şu kaynak bitirme mevzusu biraz tuhaf insanı pskikolojik olarak rahatlatıyor peki ben sana şöyle soruyum o zaman sen mat 1' e en başından nasıl çalıştın (geometri dahil) ??

Biraz esen ygs matematik biraz da 345 in ygs soru bankasını çözdüm mat1 için. Matı yapıyordum sorun geometrideydi geometride güray ın dörtgenler kitabıyla başladım. Sonra birey b sonra da karekök lys geometri. Ayrıca FEM'in eski geometri denemelerini de çözdüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AceİsBack -- 12 Aralık 2017; 1:9:7 >
    |
    |
kolayoto.com
bankalar.org
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.