Şimdi Ara

Meyve Ve Sebze Fiyatları Neden Yüksek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bugün Anneme yardım etmek amacıyla pazara gittim ve bir de ne göreyim daha bir iki sene öncesine kadar 50krş 1.00 TL arasında gidip gelen domates almış başını 7 8 TL Kadar çıkmış normal şartlarda havalar ısınmaya başladıkça yeni çıkan ürünleri saymazsak fiyatların düşmesi gerekmezmiydi ?

Yoksa ben pazara gitmeyeli baya uzun zamanmı geçti üzerinden ?

Allah Asgari ücret ve kirada oturana yardım etsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zxxy -- 11 Mayıs 2017; 21:7:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mazot
  • Tüm aracılar yandaş ve cepleri para doluyor ondan.
  • emreug kullanıcısına yanıt
    Mazot pahalıda hadi 3 4 tl olsun gerçekten yazık bu millete

• sen meyva yaz diye
  • Döviz kuru
    Sektörün tekelleşmesi
    hal yasası
    Komisyoncular
    Pazarlar bile belli kişilerin denetiminde, pazarcılar mevsim şartlarına göre hep aynı ürünü satar, yani basit bir mahalle pazarında bile kimin hangi ürünü satacağı paylaşılmıştır.

Kaldır hal yasasını şehirlere meyve sebze girişini serbest bırak bak fiyatlar nasıl düşüyor. Üretici ürettiği ürünü kamyona doldurup büyük şehire kendisi getirsin istediği fiyattan satsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • m_alone kullanıcısına yanıt
    Yakında tek tek tane fiyatına iner böyle giderse şimdi rusya da bir 3 bin tonluk kuru yük gemisi yollamış buğday için millete yedirme döviz açığını kapatacam diye ihracat için yolla gitsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: zxxy

Yakında tek tek tane fiyatına iner böyle giderse şimdi rusya da bir 3 bin tonluk kuru yük gemisi yollamış buğday için millete yedirme döviz açığını kapatacam diye ihracat için yolla gitsin.

Dünyada kişi başına en çok ekmek tüketen ülkeyiz, makarnayı ekmekle yiyoruz, diğer şeyleri kıssınlar, dünyada türkiyeye göre ucuz olan bütün gıda ürünlerinin ithalatını serbest bıraksınlar. Misal kırmızı et.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Meyve ve sebze fiyatları yüksek değil, diğer şeylerin fiyatları düşük
  • Adamlar boşamı yol yaptı sök asfaltı eve domates diye götür.
  • Ne olursa olsun kardeşim ben bekar adamım ama evli çocuklu insanlar var onlar için üzücü bir durum

• arkadaşım bırak meyveyi sebzeyi

ver mehteri ver
  • quote:

Orijinalden alıntı: zxxy

Adamlar boşamıı diyor avrupa gibi olucaz diye zamanında karpuz u elmayı tane ile alıyorlardı.Bizde o şekilde alıcaz artık.Tarım ülkesi olmaktan çıktık ithalat ülkesi olduk.
  • Et ucuz olursa, meyva sebze ucuz olursa suriyeli din kardeşlerimizi nasıl doyuracağız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dışa bağımlılık. Bop.

• Muzun kilosu 10 lira olmuş yuh artık ya

• ben muz işini bir turlu anyamadım.muz g.amerikadan mı yoksa afrıkadan mı geliyor tam bilemiyorum ama oraları selmı bastı, yoksa muzları don mu vurdu.2 sene önce 2 vaya 2.5 tl idi.
    bunu biri açıklaması gerekli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

ben muz işini bir turlu anyamadım.muz g.amerikadan mı yoksa afrıkadan mı geliyor tam bilemiyorum ama oraları selmı bastı, yoksa muzları don mu vurdu.2 sene önce 2 vaya 2.5 tl idi.
    bunu biri açıklaması gerekli..

11 tl nedir valla ya adı üstü muz..
  • Keşke sadece domates patates pahalı olsa şu ülkede

• Avrupa'da tanesini kaç eurolara alamazsın diye yutturulur iken biz alamaz olduk.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.