Şimdi Ara

Meyve suyu soğutucuyla Kasa soğutma YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba değerli arkadaşlar şimdi kafamdaki projeyi size anlatıcam desteklerinizi bekliyorum

http://www.ugurderindondurucu.net/ugur-sogutucular/meyve-suyu-sogutuculari/usm-40-lt-ikili-erbetlik.html

elimde bundan var ben plexi kapakla dipten itibaren akvaryum gibi kapatıcam ve bunu kalın tutarak buğulanmayı önlemek istiyorum misal 1 cm kalınlığında olabilir , daha sonrasında ise hiç bir hava sirkülasyonu olmadan kapalı devre gibi içini mineral yağ ile doldurucam ve içinde çeşitli pompalarla sürkülasyon yapıcam , şimdi sorum şu eğer bunu yaparsam hava soğutmaya göre çok fazla fark ortaya koyabilirmiyim? çünki bu soğutucu boşta çalışırken 1.5 2 dk da üstünü buz bağlatabiliyor kuvvetli , ve son olarak bu sistemi kurduktan sonra üstünü tekrar plexi kapakla kapatıp bütün sızdırmazlıkları tamamlayıp bir kat daha çıkıp deniz akvaryumu yapıcam ufak olcak sanırım yüksekliği 30 cm olabilir , benim projem bu sizin görüşlerinizi bekliyorum bu arada lise öğrencisiyim öyle süper bilgilerim yok kendimce bir proje , yardımlara ve fikirlere açığım hepinize sonsuz teşekkürler

• koca forumda kimse bişiy demiyormu
  • Takip

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hiç bulaşma bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackal___61

hiç bulaşma bence

neden hocam
  • bileşenlerin yağ içinde olması zaten başlı başına bileşenlerin soğumasına yetiyor. böyle bir sistem içerisinde hava veya sıvı soğutma baya bir fark açarsınız ancak mineral yağ yoğunluğunu sorun olur mu bilmiyorum ama olmaz herhalde. arkadaşımızın biri bulaşma demiş ama zaten amaç çoğunlukla uğraşmak ve hobi değil mi bence güzel olabilir tabi bu tarz soğutmanın amaclarından biri olan sessizlik sağlanamaz diye düşünüyorum
  • fikir etkileyicide çok zor görünüyor
  • İşlemci ile soğutucu arasına ekstra bir blok koymanız gerekir.İşlemciye temas eden yüzey düz olur soğutulacak kısım yapraklı olur.Cooler Master Seidon 120V yaz orjinal siteye git az aşağıda resmi var o zaman ne dediğimi anlarsın.O bloğu çabucak soğutman gerekir.Yoksa havadan bir farkı kalmaz.
  • Takip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12345543 -- 19 Mayıs 2014; 12:27:00 >
  • HORTtt. Bildiğim kadarıyla çok pahalı olan elektronik bileşenleri sıvı soğutmak için olan iletken olmayan, ısı iletimi yüksek aynı zamanda su kadar akışkan olan özel sentetik yağlar var ama mesele bunu bulmanız aslında çokda zor değil gidip bi sanayide profesyonel bir yerden alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RushEpicsTR

HORTtt. Bildiğim kadarıyla çok pahalı olan elektronik bileşenleri sıvı soğutmak için olan iletken olmayan, ısı iletimi yüksek aynı zamanda su kadar akışkan olan özel sentetik yağlar var ama mesele bunu bulmanız aslında çokda zor değil gidip bi sanayide profesyonel bir yerden alınabilir.

Araştırmalarımı sonuclandırıp sizlerle paylaşacağım , şimdilik plexi kapakları sipariş vericem , ilk öncelik sızdırmazlığı sağlamak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • forum ıssızlaşşmış yav. bu arada takip ediyorum başarılar
  • teknik destek sağlarım fikir verebilirim neyin olur neyin olmaz olduğuna yardımcı olurum, tabi eğer istersen.
  • Açıkçası pek içaçıcı cevaplar gelmediği için yapmayı bırakmıştım depoda duruyo hala soğutucu :)) , şu LYS de bitsinde kolları sıvıyım :))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.