Şimdi Ara

MEYVE SUYU DEĞİL ZEHİR İÇİYORSUNUZ !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
1
Favori
36.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
176 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Örneğin; Cappy Meyve Suyunda 100 ml için 13 gr şeker vardır. yani 1 kutu 330 ml sinde 330 x 13 / 100 = 42.9 gr şeker vardır. 1 kesme şeker 2.77 gr dir. 42.9 / 2.77 = 15.48 yani yaklaşık 15 tane küp şeker vardır.

Bir Redbull Enerji İçeceğinde 100 ml sinde 11.3 gr şeker vardır. yani 1 kutu 250 ml sinde 250 x 11.3 / 100 = 28.25 gr şeker = 1 tane enerji içeceğinde 10 tane küp şeker vardır.

Bir Nescafe Xpress te 20.3 gr şeker vardır. 7 küp şeker eder.

Bir Ice Tea'da 330 ml için ortalama 7-8 küp şeker vardır.

Bir Coca Cola'da 250 ml için 10 küp şeker. 330 ml için 13 küp şeker vardır.

şu minik minik olan eti cin vardı küçük bir paketinde 114 gr olan pakette 40.6 gram şeker varmış. buda 14,5 tane küp şeker eder.

Bu kadar küp şekeri içmek istediğinize emin misiniz? İlla bir şey içecekseniz saf maden suyuna limon sıkıp için faydalı olur.

edit: gelen uyarılar üzerine bende küp şekeri ölçtüm ve üzerinde yazan bilgiye göre en iri olabilecek küp şeker 2.77 gr. çıktı. hesap güncellendi. olay çok daha korkunçmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostweb -- 4 Ekim 2019; 13:39:45 >

• hayır 4 gram araştırabilirsin. alternatif olarak maden suyuna limon sıkmak ama bardağa konmamalı bardağa konduğu anda maden suyunun içindeki faydalı mineraller uçup gider. ayran, (en azından tek şekerli) çay, kahve. bir çok tadı güzel bitki çayları içilebilir. elbette bu ürünleri satan insanların işine gelmiyor ama ciddi bir kanser patlaması var zaten dört bir koldan zararlı etkenlere maruz kalıyoruz. vücudunda bir dayanma kapasitesi var. elbette bu yazdıklarımı herkes biliyor ama benim bunları yazmamdaki amaç çevremde eskiden hiç kanser duymamama rağmen şimdi çok ciddi şekilde duyup gördüğüm insanlar var. sadece hatırlatmak amaçlı yazdım.
    Son zamanlarda aldığım gıdaların besin değerlerine baktım.Çoğu üründe gereğinden fazla yağ ve şeker var.Sanırım maliyeti kısmak için bu yolu seçiyorlar.Fakat sağlıklı gıdaya dahi ulaşamayacaksak yaşamanın ne anlamı var?Bu şekilde halk ne sağlıklı bir yaşam sürebilir ne de gelecek nesillere başarılı gen aktarımı olabilir.Devletin bu işe el atması lazım.
    isyerinde sadece su iciyorum,bazen arada cafe latte aliyorum (makineden geliyor, süt tozu kullanildigi icin zararli olabilir, seker atmiyorum).
    restorana gidince de yine su aliyorum (gazli), limon bulursam limon sikiyorum.
    Evde de sadece su iciyorum, aksamlari ve haftasonlari kahvaltida cay iciyorum..

Kola ve diger tür gazli icecekleri neredeyse kestim.. Acayip seker var, insanlarin obez olmasinin ilk etkenlerinden biri bu.
    1. dakikadan itibaren izleyebilirsiniz isterseniz
    https://www.youtube.com/watch?v=9psgZ9Vy_js

bbc muhabiri iyi cesaretle sormus, örnekle göstermis coca cola avrupa sorumlusuna...

not: kilo vermek isteyen arkadaslar varsa bana ulassin :) bilimsel olarak kilo vermek cok basit. Cidden sikintisi olan arkadaslar varsa özelden ulasabilir.

DÜZENLEME:

Arkadaslar, kilo vermeyle ilgili cok mesaj geldi ben de bunla ilgili bir konu actim lütfen konuyu takip edinhttps://forum.donanimhaber.com/saglikli-ve-bilimsel-kilo-verme-tekniklerim-garantili--140234254
    Bir sağlıkçı olarak (Hekimim.) öncelikle şekersiz, sıfır şeker ya da zero ibaresi olan ürünlerden diğerlerinden fazla uzak durun.

https://merakettim.coca-colaturkiye.com/cola-zero-da-seker-varmi-ve-kullanilan-yapay-tatlandirici-sagliga-zararli-mi--28959

Maddelerin ne olduğunu kaynağından paylaşmak adına linki verdim. Aspartam, asesulfam potasyum ve sukraloz yapay tatlandırıcılardır. Bunları tüketeceğinize gerçek sofra şekerini tüketin. Ya da hiç tüketmeyin.

https://www.sozcu.com.tr/2017/saglik/tatlandiricilar-kilo-aldirir-mi-1600794/

(Küçük bir not; bilimsel araştırmaların büyük çoğunluğu araştırmayla bağlantılı şirketler tarafından sponsorize, finanse edilir. ;) )
  • Size ne yahu ! İstediğimizi içer istediğimizi yaparız. Herkes gıda dedektifi kesilmiş !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaliteli marka içilebir günde 1 defa fakat 2. Zarar verir , kalitesiz marka ise 1 tane işsen bile zarar hem kollayı yazmışın madem şekersizini içer .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MamiSTARK -- 29 Eylül 2019; 18:29:57 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    ben içemezsin demedim zaten içerken düşün dedim
  • İsraliin size açtığı sağlık savaşıdır ister inanın ister inanmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

ben içemezsin demedim zaten içerken düşün dedim
    Ben her hareketimi düşünerek yapıyorum zaten yinede sağol .

• a101 den bi kola aldım sıfır şekersiz 2.40 dan 1.20 tl ye düşmüş hehe coca cola zehri içip kazık yiyeceğime a101 kolası içip zehilenirim daha iyi paramda cebimde kalır ahirette harcarım
  • Hocam küp şekerler 4 gr değil yaklaşık 2gr

• Son zamanlarda aldığım gıdaların besin değerlerine baktım.Çoğu üründe gereğinden fazla yağ ve şeker var.Sanırım maliyeti kısmak için bu yolu seçiyorlar.Fakat sağlıklı gıdaya dahi ulaşamayacaksak yaşamanın ne anlamı var?Bu şekilde halk ne sağlıklı bir yaşam sürebilir ne de gelecek nesillere başarılı gen aktarımı olabilir.Devletin bu işe el atması lazım.
  • millet sigara içiyor olOOOOOM
  • Alternatif olarak ne içerebiliriz tavsiyesi olan var mı

• Tamekse koy sepete

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • içki içmiyoruz ya ne yapalım

• GIDA TERÖRÜ....

• Nikopoll kullanıcısına yanıt
    Jdhffjdkdnf

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Size ne yahu ! İstediğimizi içer istediğimizi yaparız. Herkes gıda dedektifi kesilmiş !
    bakkalın mı var senin? sadece meyve suyumu satabiliyorsun.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tropeus77

bakkalın mı var senin? sadece meyve suyumu satabiliyorsun.?

Alıntıları Göster
    Sana ne!

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.