Şimdi Ara

Mevzu Derin Gelin Hele

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Asus DUAL Amd Radeon RX 460 2GB ekran kartı aldık. Montajını yaptık. Driver falan hepsi son sürüm. Ama oyuna girdikten kısa süre sonra "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" hatası aldım. Power 500w, ısılar normal (Ekran kartı 40C, sistemde SSD var Windows 7 kurulu daha yeni format attım, herşey stabil yani.

İşlemci Intel Core 2 Duo E7400
    Anakart Intel DG41WV
    Ram 2x2 4GB DDR3

Aynı ekran kartını başka pcye taktık 1 gün oyun oynandı ama aynı hataya rastlanmadı. Ekran kartı sağlam.

Benim gördüğüm bu ekran kartında ekstra güç girişi yok, gücün tamamını anakart PCI ex slotundan çekiyor. Ben de bunu düşünerek ekran kartının frekans hızlarını -30 kadar düşürdüm. Bu sefer oyuna giriliyor, oynanıyor fakat bir süre sonra kafasına göre aynı hatayı veriyor. Sanırım PCI Ex ekran kartını besleyemiyor. Şu an için yeni anakart ve işlemci bana uzak çünkü onları daha sonra değiştirecektim.

Bu konu hakkında sizin görüşlerinize de ihtiyacım var. Nasıl bu işin içinden sıyrılabilirim.

• OC versiyon mu bu. crimson dan oc yi kapat yine olmazsa x8 slotunda dene.
  • @CRhackSH Hocam sağolun ilgilendiniz.

Olayı çözdüm buraya yazayım da aynı sorunu yaşayan kardeşlerim olursa çözmelerine yardımcı olayım.

Bilgisayarda anakart ve işlemci harici herşeyi değiştirip denedim ama sorun yine aynıydı. Ben de en son işlemci ve anakartı da değiştirdim LGA1150 sistem kurdum. Tekrar formatlayıp test ettim ki sorun kalmamış. Ekran kartı anakarta fazla gelmiş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.