Şimdi Ara

Mevlüt çavuşoğlu çiftçiye cevap veremiyor (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
6.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün de ben bir çiftçiyi dinledim. Mazot fiyatları ve gübre fiyatlarının kendisini bitirdiğini anlattı.
    Tarımda ciddi bir tepki var gördüğüm kadarıyla. Hayvancılıkta da ciddi bir gerilemeden bahsediyorlar.
  • Videonun tamamı var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halk bunlarım umurlarında değilki zaten , şaşılacak bişey yok kendinden beklenilen davranışı göstermiş. Akpyi takım tutar gibi destekleyenler oldukça böyle dalgs geçerler milletle işte. İyi uykular ...

• Cücük kadar Hollanda Avrupa'nın tarım ihtiyacını neredeyse tek başına karşılıyor. Adama sorarlar sen hayırdır diye...

• quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Orijinalden alıntı: yhykbts

Bi mazot olsa yine iyi gübre, ilaç, tohum herşey pahalı. Ama sen bi ürünü üretip 5'e satıyorsan bu tüketiciye 50 olarak yansıyor. Devlet komisyoncuya bişey demiyor üreticiye fiyatı düşür diyor.

Tayyip bir ara bu aracılara kafayı takmıştı. Ama araya şu başkanlık sevdası girdi unuttu şu referandum aradan çıktıktan sonra bir şekilde tekrar gündeme alması için çaba göstermek gerek.

Aracılar ortadan kalkarsa hem çiftçiden hale halden pazara taşımacılık için yeni istihdamlar açılır. Hemde fiyatlarda epey bir fark oluşur.

Gerçi bizim milletimiz bedavadan zengin olma ve uyanıklık peşinde olduğu için o fiyatlar asla pazara yansımaz buda var.

İşte ülkeyi 1 kişiye teslim ederseniz bilmem hangi iş başkanın aklına gelsin de çözsün diye dua edersiniz. Tek adam yönetimlerinin fıtratında bu vardır.

O yüzden ülkenin bekası için başkanlığa hayır, güçlendirilmiş parlamenter sisteme evet. Kurumlar ne kadar bağımsızsa sistem o kadar iyi işler.

Bana neden anlatıyorsun bunu başkanlık meraklısı degılım

• quote:

Orijinalden alıntı: aragorn20

Senin oy verdiğin parti gemisi olanlara ötv siz mazot verirken benim oy verdiğim partinin seçim beyannamesinde çiftçiye ötv siz mazot vaat edilmişti, polemik olmasın forumun çok eskilerindenim sadece sorduğunuz soruya spesifik cevap verdim selamlar

Demek ki gözden kaçırmışım. Gerçi bir ara CHP seçim beyannamesinde öyle bir beyan hatırlıyorum gibi.
  • çiftçi gübre alacak pahalı

ilaç alacak pahalı

motor, alet, makina alacak pahalı

mazot, benzin alacak pahalı

lojistik yapacak ücreti pahalı

ama satılan ürün ucuz.

Yakın zamanda bu pahalılığa göre çiftçinin hayatta kalması zor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akpliler mutlumusunuz lan şu durumdan ?

• Referandum sürecinde sizin gibiler çoğalması normal ülke mazot yüksek petrol yüksek bunu yeni mı ögrendiniz sanki önceden çok ucuz du da,bu kriz de her yerden baskı geliyorken darbe atlatılmış etraf cadı kazası savaş var iken ne diyecek bakan

Senin istediklerin gelse ülke Allah bilir nasıl olur du mum ile arardiniz bugunleri klavye başında oturup yazardiniz tabi ki

• Çiftçiye mazot 1 tl olmalı
  • Melladin kullanıcısına yanıt
    O zaman herkes çiftçi olur.Tarla fiyatları uçar, malların değeri düşer.

Daha kötü olur böyle, farklı fikirler üretmek lazım.

Kaliteli bir üretim ve global pazarları kovalamak lazım.Ben ürettiğimiz malları kaliteli bulmuyorum maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JARED LET0

Kaliteli bir üretim ve global pazarları kovalamak lazım.Ben ürettiğimiz malları kaliteli bulmuyorum maalesef.

A haber izleyen adam mazot 1 lira olmasın diyor,Konya kadar hollandanın tarım ihracatı 90 milyar dolar ( yıllık ) , Peki Türkiyenin genel ihracatı ne kadar ? ( 19.5 milyar dolar )
    Süt alıyoruz en kaliteli sütün tadı süt gibi değil,Sebze alıyoruz sebzenin tadı sebze değil,Devlet gerekirse çiftçiye bedava verecek mazotu,Suriyelilere kaynak bulunuyor,çiftçiye kaynak bulunamıyor,bunu ancak A haber,akit tv izleyenler Yer.
  • Allah bir milleti kör etmesin inşallah sonu böyle oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mertua35_35

quote:

Orijinalden alıntı: JARED LET0

A haber izleyen adam mazot 1 lira olmasın diyor,Konya kadar hollandanın tarım ihracatı 90 milyar dolar ( yıllık ) , Peki Türkiyenin genel ihracatı ne kadar ? ( 19.5 milyar dolar )
    Süt alıyoruz en kaliteli sütün tadı süt gibi değil,Sebze alıyoruz sebzenin tadı sebze değil,Devlet gerekirse çiftçiye bedava verecek mazotu,Suriyelilere kaynak bulunuyor,çiftçiye kaynak bulunamıyor,bunu ancak A haber,akit tv izleyenler Yer.

+1 Benimde aklıma hollanda örneği gelmişti bence mazot 1 tl olsa hollandayı pazardan bile silebiliriz fiyat indirerek,tabii kaliteli ürünlerle.
    Büyük bir kesim dediğin gibi çiftçi olursa işsizlik oranımızda düşer ülkecek kazançlı çıkarız.
    Devletin çiftçiye 1tlye mazot vererek zarar göreceğini de düşünmüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melladin -- 25 Şubat 2017; 19:40:35 >

• Çiftçiliğin yapıldığı yerlerde iç anadolu özellikle birinci partinin kim olduğu belli fazla uzatmaya gerek yok Tayyip Erdoğan ve karizması ceketini koysa bazı yerlerde kazanır

• sen türkiyesin büyük düşün çiftçiyi düşünme.

nasıl olsa vergiyi dayıyorlar üretim olmasada olur.akpnin bu ülkeye hizmeti çoksa ki birçok hükümetin hizmeti çok olabilir bir sürü zararı var en başta ülkeye suriyelileri alarak ülkeyi resmen böldüler ve daha birçok şey sayılabilir.o yüzden akp yararı çok olmakla birlikte bu ülkenin gördüğü en kötü hükümetlerden bence.
  • Beter olmuşlar zaten beddua bile etmeye gerek yok

• Yaa tabi yalakalık duyamadı bakanın o kulakları hemen terketti mekanı. Sayın bakanım hoş geldiniz devletimiz çok iyi demesi gerekirdi. Adam yazık sorunlarını anlatmaya başlayınca direk arkayı dönüp samimiyetsizce ben de çiftçiyim de.. İnsanlar bunlara korkunç beddualar ediyor valla hayırlısı olsun.

• Bunların duymak istedikleri lafları de bakalım hiç uzaklaşıyor mu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Mazot harbiden çok pahalı. Çiftçi yapılan harcamalar çıkınca geriye çektiği çileye değecek hiç bir şey kalmadığı için artık tarım bile yapmıyor.

Bu hükümetin yapması gereken iki büyük işten birisi tarım konusunda bir devrim yaratmak ikincisi ise aracıları tamamen ortadan kaldırmaktır.

sen yinede oydaşlarına ters düşme aniden pkk li ilan edilirsin.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/336757/dunyanin-en-ucuz-benzini-turkiyededir

olm bu ne ya djajdjdnd

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.