Şimdi Ara

Mevcut Sisteme Takviye - PSU+Ekran Kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bellek: 2 GB 533 MHZ
    Anakart: BIOSTAR 945GZ Micro 775 SE

AMD HD 4650 ekran kartım yerine HD 6850 / HD 6950 almak istiyorum. 600 veya 700 wattlık PSU almayı düşünüyorum.
    Bütçem bu kadarına yetiyor, sizce yeterli randıman alabilir miyim? Cevaplarınızı bekliyorum.

• O İşlemci ile 6950 yi geçtim 6850 bile sıkıntı olur. Zayıf kalır işlemcin, 6750/5750 gibi bir kart daha iyi olur sana.
  • Teşekkürler. İleride o işlemciyi, anakartı ve belleği değiştiricem bu yüzden yüksek bir kart almak istiyorum. 6750/5750 kartlar kadar iyi performans vermez mi 6850/6950 bir süreliğine?
  • HD6850 şuanki bütün oyunlara yeter. Full HD Ultra'da oynatmicak oyun yok ama şimdiki sisteminizle değil tabiki..

PSU, alacağınız ekran kartına göre değişir ama en az 750W PSU almanızı öneririm. Böylece overclock yapsanız bile PSU'ya fazla yük binmez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pohuman -- 12 Ağustos 2012; 3:47:21 >
  • Teşekkür ederim. Sonuç olarak almamalı mıyım? Mesela Shift 2'yi full ayarlarda oynayamaz mıyım? Birde şu var benim monitör 17 inch ve 1280x1024 destekliyor. Bunu göz önünde bulundurursak sanırım iyi iş çıkarır. 6950'yi 2. el almayı düşünüyorum zaten. Driving Force Gt alıcam simülasyon tarzı oyunlardan zevk almak istiyorum. Çok eski PC'im ya. :)
  • Rıca ederim. Bence 2. el HD6850 alın. O çözünürlükte her oyunu oynarsınız ama işlemciniz ne kadar performans verir bilemem. Gerçi işlemciye overclock yaparsanız hissedilir derecede performans artışı olur.. PSU'nuz kaç Watt?
  • 380 watt standart PSU kullanıyorum. İşlemci normalde 1,80 Ghz o PSU ile 2,29 GHz oluyor. Ekran kartının yanında PSU alacağım zaten. 750 Watt ideal sanırım. Ama benim aklım hâlâ HD 6950'de 2. eli 400 civarlarında var forumda. Sanırım işlemcim kötü olunca yüksek kartlar daha düşük performans veriyor. Fark olur mu 6950 ile 6850 arasında? Başka bir şey sormayacağım çok yormayayım sizi, zaten tek problem bu işlemci ile ne kadar performans alabileceğim. İlginiz için teşekkür ederim gerçekten. :)
  • 5770 bile o işlemciye darboğaz yaparken 6950 düşünüyorsun ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 750W PSU ileriye yönelik olarakta yeterlidir. HD6950'de alabilirsiniz ama sistemin diğer parçalarını ne zaman alacaksınız? 1 sene falan varsa HD6850 yeterlidir. Çünkü 1 sene sonra o fiyata daha iyi ekran kartları alabilirsiniz.. Şuanki sistemle bu ekran kartları arasında fark olacağını sanmam. 25fps'den sonrasına gerek yok zaten..
  • Anladım. Herkese tekrardan teşekkür ederim. :) Alırsam HD 6850 alırım o zaman.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.